החברים של ג'ורג'

כשמפלגת השלטון מפלרטטת עם רצח עם

האידיאולוג של “מנהיגות יהודית” קורא לבצע רצח עם בפלסטינים, ושר התחבורה מבקש מהעזתים לבחור – סינגפור או דארפור

לימין היהודי יש בעיה, ובקרוב הוא כבר לא יוכל להעמיד פנים שהיא לא שם: החזון שלו בלתי ישים. יש מיליוני פלסטינים והם לא הולכים לשום מקום, על כל פנים לא בקצב הנדרש. מדינה אחרי מדינה מכירה בזכותה של פלסטין להתקיים, מבלי להתייחס בכלל לדרישות הישראליות. ממשלת ישראל הפסיקה להיות צד שראוי להתייחסות. כן, האמריקאים – שחלק ניכר מהמערכת הפוליטית שלהם נשלט על ידי גיס חמישי, שמונהג על ידי הקריקטורה האנטישמית שמממנת את ראש ממשלתנו, גיס חמישי שמכר את האינטרסים של ארה”ב במזרח התיכון לנתניהו, או ליתר דיוק לאדלסון – צפויים עדיין להטיל וטו. אבל כמה זמן זה יוכל להחזיק? לארה”ב יש עוד אינטרסים במזרח התיכון. רובם קריטיים יותר, לפחות מבחינת הממשל הדמוקרטי, מאדלסון. אם ארה”ב רוצה קואליציה ערבית אמיתית נגד דאע”ש, ונראה שהיא רוצה, אז הטלת וטו על החלטה להכיר בפלסטין תוך שנתיים יוצרת עליה לחץ דיפלומטי כבד. באיחוד האירופי כבר מדברים לא רק על סימון מוצרי ההתנחלויות, אלא על סימון מתנחלים – מניעת יציאה לאיחוד של חשודים בטרור יהודי. ספק אם זה צעד פרקטי – האנשים האלה הם לא בדיוק קהל היעד של פרובנס – אבל הוא בהחלט מעביר את המסר. משרד החוץ יילל השבוע שמדובר ב”דהלגיטימציה של ההתנחלויות.” מבזק: אף אחד בעולם השפוי, להוציא ישראל וחלקי הפוליטיקה האמריקאית שנקנו על ידי אדלסון, לא חושב שההתנחלויות לגיטימיות.

אז תוך זמן לא רב, כנראה תוך שנה-שנתיים, ממשלת ישראל תצטרך לבחור: התנחלויות או סנקציות. ובהתחשב בכך שאזרחי ישראל לחוצים גם כך כלכלית ומתחילים לקלוט שהכסף הולך למתנחלים, יש כאן פוטנציאל לפיצוץ מרשים. אז שוב: ישראל דמוקרטית עם כלכלה מתפקדת למחצה, או מדינת אפרטהייד מוחרמת?

אבל יש, כמובן, דרך שלישית. אנשים שפויים לא מדברים עליה: השמדה של הפלסטינים. אם נעשה את זה מספיק מהר, ונפזר מספיק ערפל (רצוי באמתלה בטחונית כלשהי), העולם כנראה לא יספיק להגיב בזמן. זה עבד ברואנדה, ושם השתמשו רק בסכינים. אם נרצח את הפלסטינים, העולם יהיה בהלם לכמה שנים, אתה שומע יותר מדי קולות בימין, אבל אחרי זה הוא יירגע, וייזכר שהוא צריך אותנו. והפלסטינים כבר לא יהיו שם. מה, זה עבד לגרמנים, לא?

מחשבה מטורפת, כן, אבל נראה שלא מעט אנשים בליכוד – מפלגת השלטון שלנו, נזכיר – חושבים בכיוון. בסוף חודש ספטמבר, כתב הלל וייס בדף הפייסבוק שלו ש

“שמע אבו מאזן-אתם לא עם ולכן אין השמדת עם. להשמיד אתכם כאספסוף זו מצווה והיא תקויים בסופו של דבר אף על פי שממשלת ישראל עדיין אינה מכירה באשמתה בליבוי ההכרה הלאומית השקרית שלכם החל בבגין וכלה בגלאון ובכל שתרמה להטעיית כל העולם ושגשוג כל המפלצות שקמו בשל חולשתה והעדר אמונתה.”

הלל וייס הוא פרופסור לספרות – כן, אני יודע, קשה להאמין לאור הטקסט הזה כמעט חסר הפיסוק הזה – מבר אילן, חבר ב”סנהדרין” שהקימו אנשי הימין, והאידיאולוג של סיעת “מנהיגות יהודית” בכנסת. הוא גם כתב את הצעת החוקה ה”יהודית” שלה. הטקסט שלו, שריצ’רד סילברסטין הוא זה שהפנה אליו תשומת לב, נראה על פניו כמו עבירה מובהקת על החוק בדבר מניעתו וענישתו של הפשע השמדת עם, תש”י-1950. אני לא משפטן, אבל על פניו, נראה שווייס ביצע עבירה מובהקת על סעיף 3 (א) (2), ודינו מיתה. אנחנו חיים בישראל 2014, עם זאת, כך שהסיכוי שווייס יועמד בכלל לדין על הבעת המשאלה שנכתבת על כל קיר – “מוות לערבים” – שואף לאפס.

מה שמושך תשומת לב בדברים של וייס הם, קודם כל, הנכונות לדון בביצוע רצח עם – תוך הכחשה לגליסטית שמדובר ברצח עם כי “הם לא עם.” כלומר, אליבא דווייס ותומכיו – ויש לא מעט כאלה – אין בעיה עם רצח של מיליוני פלסטינים, גברים נשים וטף, משום שהרוצחים מסרבים להכיר בהם כעם.

והסיבה השניה שהדברים של וייס חשובים הם, כאמור, הקשר שלו למפלגת השלטון. הנציג המובהק של חטיבת “מנהיגות יהודית” בליכוד הוא משה פייגלין. בליכוד ניסו במשך שנים להתנער ממנו ואף לזרוק אותו מהמפלגה – אני זוכר שיחה מתוסכלת עם בכיר בלשכת שרון בנושא ב-2005 – אבל ללא הצלחה. פייגלין זכה, כשהתמודד על ראשות הליכוד מול נתניהו, ב-24% מהקולות, ויש לו השפעה ניכרת בקרב מתפקדי הליכוד (ודוק: לא מצביעי הליכוד. אין חפיפה.) פייגלין יכול לקבוע מי ייכנס לכנסת, ועוד יותר מכך – מי לא ייכנס.

כוחו של פייגלין רב עד כדי כך, שלאחרונה החל אפילו בנימין נתניהו לדבר בשבחו. ב-15 בספטמבר, אמר נתניהו על פייגלין שהוא “מביא קהלים חדשים לליכוד, מלא הפתעות, ואני מעריך אותו.” זה היה חודש בדיוק אחרי שפייגלין הציג את הפתרון שלו לנושא עזה. ראשית, הודעה

“לפיה אנו עומדים לתקוף כל מטרה צבאית באזור מגוריהם ומי שאינו מעורב ולא רוצה להיפגע, שיברח ומהר. סיני לא רחוקה ולא נמנע מהם לעזוב. בזה ימוצה הצד ההומניטרי. חמאס יוכל להיכנע ללא תנאי ובכך למנוע את התקיפה.”

ואחר כך מצור, ובעקבותיו טיהור אתני:

“ה. כיבוש – לאחר שצה"ל ישלים את ריכוך היעד באש-מנגד, חיילינו יכבשו אותו, כולו, תוך שימוש בכל האמצעים כדי לצמצם ככל הניתן פגיעה אפשרית בהם, בלי שום שיקול אחר.

ו. טיהור – שב"כ וצה"ל יטהרו ביסודיות את עזה עד שלא יישאר דבר מכל אויב חמוש באשר הוא. אוכלוסיית האויב החפה מפשע שבידלה עצמה מן החמושים, תטופל בהתאם לחוק הבינלאומי, ותורשה לעזוב, ונסייע בנדיבות לעוזבים.

ז. ריבונות – עזה היא חלק מארצנו ובה נישאר לתמיד. רק שחרור חלק מארצנו לתמיד מצדיק סיכון חיי חיילינו בכיבושו. לאחר טיהור עזה מטרור, היא תהיה חלק ממדינת ישראל הריבונית, ותאוכלס בישראלים, מה שיקל מאד את מצוקת הדיור בארץ. קו הרכבת לאורך מישור החוף יוארך, מוקדם ככל שניתן, עד קצה רצועת עזה. לתושבי עזה הערבים, החפים מפשע, שעל פי כל הסקרים רובם חפצים ממילא להגר ממנה, יוצע סל הגירה נדיב – כלכלי ובין לאומי. אלו מתושבי עזה שלא יעזבו, יהיו לתושבי קבע בישראל, ובעתיד, אחרי מספר שנים של חיים בישראל והסתגלות אליה, ואחרי חקיקה מתאימה בכנסת, ועל פי שיקול דעתו של שר הפנים, תיפתח בפני אלו מהם שיקבלו עליהם אישית ובאופן מלא ואמתי את קיומה, שלטונה, מהותה ודרך חייה של המדינה היהודית המודרנית שלנו בארצנו, האפשרות להפוך לאזרחי ישראל.”

ואולי טיהור אתני בחסות מלחמה הוא אחד מאותן “הפתעות” שעליהן דיבר נתניהו? שוב: חודש אחרי הצעה לטיהור אתני מצד סגן יושב ראש הכנסת, ראש הממשלה לא רק שלא מרחיק את עצמו ממנו – מה שעשה בעבר – אלא חולק לו שבחים.

האם פייגלין יסתפק בטיהור אתני, או שכמו לווייס, גם לו יש מחשבות על רצח עם קטן? הנה משהו שכתב פייגלין ב-2003:

“אינני נכנס כרגע מה זה בדיוק עמלק – אבל ברור שזהו עם זר שעומד בדרכנו להגשמת יעודנו. אגב אחד המאפיינים שלו הוא מסירות נפש על השמדת ישראל, ובחירת הנחשלים דווקא – כאובייקט ראשון למלחמתו. הוא מוכן להתאבד ובלבד שימותו נשים וילדים. טוב נעזוב את זה – מה שברור הוא שהרב כהנא התעסק בצלע הזו של המשולש והיחס אליו ידוע.”

ההדגשות שלי. כן, בואו לא נכנס כרגע ל”מה זה בדיוק עמלק.” הדברים, כאמור, נכתבו ב-2003. לכל קורא היה ברור אז מיהם האנשים ש”מוכנים להתאבד ובלבד שימותו נשים וילדים.” ההלכה בנושא עמלק ברורה למדי: צריך לבצע בו רצח עם. זו מצווה מפורשת, והיא חלק בלתי נפרד מתהליך הגאולה היהודי – וזו כנראה המצווה שאליה התכוון וייס כשכתב “להשמיד אתכם כאספסוף זו מצווה והיא תקוים בסופו של דבר.”

אז יש לנו סגן יושב ראש כנסת, מחזיק בכוח כה רב במפלגת השלטון עד שראש הממשלה משחר לפתחו, שמדבר בגלוי על טיהור אתני ובמרומז על רצח עם; ואת האידיאולוג שלו, שמדבר על רצח עם במפורש. ואז יש לנו את שר התחבורה.

ישראל כץ, מוותיקי עסקני הליכוד – הוא היה שם עוד כעוזר של אריאל שרון בתחילת שנות השמונים – ערך השבוע אירוע סוכות. בין השאר, הוא אמר במהלכו שהעזתים צריכים לבחור אם הם רוצים להיות “סינגפור או דארפור.” בדארפור התרחש בעשור האחרון רצח עם. זה האיום שהשמיע כץ על תושבי הרצועה: אם לא תתנהגו יפה, נעשה לכם דארפור.

וואלה. זוכרים את ההיסטריה המפוברקת שתקפה את התקשורת הישראלית כשאבו מאזן אמר – לשווא – שישראל ביצעה רצח עם בעזה? בינתיים היא לא ביצעה, אבל בכירים במפלגת השלטון שלה מייחלים לכך ומפנטזים על כך. מה עושה ישראל כץ בקהל הזה? פשיטא. כמו נתניהו, הוא יודע שלתומכי סיעת רצח העם של פייגלין יש כוח עצום בליכוד, והוא מתחנף אליהם.

רצח עם, צריך להזכיר, הוא לעתים קרובות לא משהו מתוכנן בקפידה; לעתים קרובות, מתגלגלים אליו. יש הזדמנות, ומישהו מנצל אותה. כמעט בלי יוצא מן הכלל, רצח עם מתרחש בעת סכסוך צבאי, שערפל הקרב שלו לא מאפשר להבין מה בדיוק קורה. וכשהוא מתרומם, כבר מאוחר מדי. צריך לזכור, לפני הסיבוב הבא עם הפלסטינים, שיש יסודות במפלגת השלטון – ומימין לה – שיתמכו ברצח עם.

וגרוע מכך: שהם נתקלים בשתיקה נוקבת מצד שאר הציבור היהודי בישראל. שתיקה שהכרחית לביצוע רצח עם לא פחות מהמבצעים עצמם.

הערה מנהלתית: בימים האחרונים התקבלה תרומה גדולה בקרן הבעת הרצון הטוב והתודה. אני רוצה להודות בזאת לתורם.

(יוסי גורביץ)

נהניתם? ספרו לחבריכם:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • email
 • RSS
 • Twitter

64 תגובות על ”כשמפלגת השלטון מפלרטטת עם רצח עם“

 1. בטרם סיימתי:
  "לאור הטקסט הזה כמעט חסר הפיסוק הזה". הייתי מוריד את ה"הזה" הראשון.

 2. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  לא הייתי אומר שצריך לסמוך על המאמרים של רועי צ'יקי ארד בתור מקור למה קרה ואיך. הם יותר עיתונות גונזו מאשר דיווח.

 3. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  התעוררה בי תהיה לגבי משהו: אם וייס מכחיש שיש עם פלסטיני, אז במי בדיוק צריך לבצע רצח? כלומר האם ההגדרה של מן דהוא כ"פלסטיני" (או "עמלק" או מה שלא יהיה) לא משייכת אותו מכוח ההגדרה כבן לקבוצה הזו? אלא אם פשוט צריך לבצע לשיטתו רצח בכל הערבים, או בכל הגויים, או משהו בסגנון, ואז באמת אין צורך בקטגוריות משנה.

 4. חדות הגיב:

  אתה חד כהרגלך. תודה רבה.

 5. יפתח בריל הגיב:

  לא בחדווה רבה אני נאלץ "להגן" קצת על ישראל כץ. סביר להניח, לאור הניגוד עם סינגפור, שהוא התכוון לרעב שמחכה לעזתים ולאו דווקא לרצח. הוא משתמש בטיעון הכלכלי שלפיו כניעה לישראל תבטיח לפלסטינים עושר ושגשוג, ומאבק בנו ידון אותם לחרפת רעב. טיעון דוחה, אבל לא קריאה לרצח.

  • מני זהבי הגיב:

   בחירת סינגפור כדוגמא חיובית מעניינת בפני עצמה. כלומר, מדובר במדינה עשירה למדי (בעיקר בזכות מיקומה הגיאוגרפי וכניסה מוקדמת לשוק העולמי של פיננסים וטכנולוגיה שכיום אי-אפשר לשחזר אותה). אבל מעבר לכך, "דיסניילנד עם עונש מוות", עם הגבלות מחמירות על חופש הביטוי וההתאגדות, חוק פלילי דרקוני שכולל עונשי גוף וחובת עונש מוות במספר עבירות, ואפס ביטחון סוציאלי.
   מילא היה מדובר רק בישראל כ"ץ, אבל בשנים האחרונות ראיתי יותר מדי אנשים שמציגים את מדינת המפלץ הזאת בתור משהו שנע בין דוגמא חיובית לפנטזיה רטובה. מעניין מה זה אומר עלינו כחברה.

   • יוני הגיב:

    אם אני לא טועה ההשוואה לסינגפור נולדה מהתוכנית ההיא של חיים הכט לפני כמה שנים – "בין כרכור לסינגפור".
    מאז אני חושב שיש לסינגפור דימוי של אוטופיה אצלנו…
    אני נוטה להאמין מההקשר שכץ לא התכוון שהפלסטינים יאמצו את שיטת השלטון הדיקטטורית בסנגפור.

  • ברנש הגיב:

   הוא אמר סינגפור ודארפור כי זה מתחרז, למען השם.
   סינגפור = טוב, דארפור = רע.

   זה די פשוט.

 6. בועז הגיב:

  אין ספק שלחלקים בימין יש תוכניות כאלו, ולא רק לכמה אנשים ספורים הקשורים למפלגת השילטון. ולו מהסיבה הפשוטה שהם מוליכים אותנו לכיוון שבו תהיה פה מדינה אחת עם רוב ערבי נטול זכויות דמוקרטיות (הם הרי לא באמת יתנו להם זכויות מלאות). שזה מה שיש כרגע בפועל, אבל בינתיים זה בחסות היומרה שזה זמני ושיש תהליך שלום. כשהבלוף הזה יתפוגג הם יאלצו או להודות שישראל היא רשמית מדינת אפרטהייד (שתוחרם ותקרוס כלכלית) או לתת להם זכויות שוות (לא יקרה). ולכן אני בטוח שהם חושבים על הפתרון הנוסף – טרנספר או רצח לפלסטינים. ושמעתי כבר שהם מדברים על זה בחוגים סגורים.

 7. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ״האמריקאים – שחלק ניכר מהמערכת הפוליטית שלהם נשלט על ידי גיס חמישי, שמונהג על ידי הקריקטורה האנטישמית שמממנת את ראש ממשלתנו…״

  איך אפשר לקחת אותך ברצינות עם אגדות ״זקני ציון״ כאלה.

  • ygurvitz הגיב:

   אגדות? ממליץ לך לעקוב אחרי המפלגה הרפובליקנית והאופן שבו אדלסון משחית אותה.

   • גיל ב' הגיב:

    לא ממש בהצלחה.. כל המועמדים שהוא תמך בהם כשלו. גם בפריימריז הרפובליקני וגם בבחירות לנשיאות עם מיט רומני.

   • יוני הגיב:

    לפעמים אנחנו קצת self centered שהכל מתרכז בנו, אבל אדלסון הוא בסה"כ לובי אחד מיני רבים שדוחף לאינטרסים שלו.
    אני מסכים איתך שהרבה פעמים אלו אינטרסים צרים שלא משרתים את העם האמריקני, אבל אני לא חושב שיש פה ניסיון ל-"גיס חמישי", כמו שגם לובי שקורא לצעדים נגד ישראל במדינות אירופאיות הוא לא באמת "גיס חמישי".

    • panda הגיב:

     Right. There are many (many, many many) bad things to say about the GOP, about Adelson, about the Adelson's impact on th e GOP and so forth, but the idea that if not for Adelson, the Middle Eastern vision of the GOP would be substantially different is simply insane.

 8. סמולן הגיב:

  לא בטוח שההתייחסות ל"לא-עם" במקור צריכה להטריד את אבו מאזן. הנה הקטע המלא מדברים לב, זה שפרופסור וייס נסמך על חלקו המצומצם. כנראה מפחד קטב מרירי.

  19 וַיַּרְא יְהוָה וַיִּנְאָץ; מִכַּעַס בָּנָיו וּבְנֹתָיו׃ 20 וַיֹּאמֶר, אַסְתִּירָה פָנַי מֵהֶם, אֶרְאֶה מָה אַחֲרִיתָם; כִּי דוֹר תַּהְפֻּכֹת הֵמָּה, בָּנִים לֹא־אֵמֻן בָּם׃ 21 הֵם קִנְאוּנִי בְלֹא־אֵל, כִּעֲסוּנִי בְּהַבְלֵיהֶם; וַאֲנִי אַקְנִיאֵם בְּלֹא־עָם, בְּגוֹי נָבָל אַכְעִיסֵם׃ 22 כִּי־אֵשׁ קָדְחָה בְאַפִּי, וַתִּיקַד עַד־שְׁאוֹל תַּחְתִּית; וַתֹּאכַל אֶרֶץ וִיבֻלָהּ, וַתְּלַהֵט מוֹסְדֵי הָרִים׃ 23 אַסְפֶּה עָלֵימוֹ רָעוֹת; חִצַּי אֲכַלֶּה־בָּם׃ 24 מְזֵי רָעָב וּלְחֻמֵי רֶשֶׁף וְקֶטֶב מְרִירִי; וְשֶׁן־בְּהֵמוֹת אֲשַׁלַּח־בָּם, עִם־חֲמַת זֹחֲלֵי עָפָר׃ 25 מִחוּץ תְּשַׁכֶּל־חֶרֶב, וּמֵחֲדָרִים אֵימָה; גַּם־בָּחוּר גַּם־בְּתוּלָה, יוֹנֵק עִם־אִישׁ שֵׂיבָה׃

  • ארז הגיב:

   איזו תורה יפה יש לנו.

   • סמולן הגיב:

    יותר טוב ממרקסיזם, יותר טוב מקפיטליזם, יותר טוב אפילו מפשיזם, כלומר אקטיביזם קורפורטיבי, ובוודאי יותר טוב מנצרותיזם. נצרותיזם היא אמונה יהודית, על פיה יש משהו נאצל, נשגב, אנושי וחומל באיזושהי מערכת אנושית שאנו היהודים לא נמנים אליה. נהוג לקרוא לנצרותיזם "אנטישמיות עצמית" או "אוטו-אנטישימיות", אבל לענ"ד מוחמץ כך המימד האמוני של הנצרותיזם. ואני לא אוהב חמוץ.

    • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

     והציונות מבוססת על אותו אפיל נרקיסיסטי אבל בהיפוך של המשתנים הרלוונטיים. אתה חושב שישראל היא מדינת לאום סטנדרטית לחלוטין שזוכה במקרה ליחס מיוחד? קוראים לך אלכס יעקובסון?

 9. יקיר הגיב:

  אתה טוען שחלק ניכר מהמערכת הפוליטית האמריקאית נשלט על ידי בוגד יהודי וכספו? אם אדלסון הוא קריקטורה אנטישמית אתה קריקטורה של הליגה נגד השמצה

 10. יקיר הגיב:

  ועוד דבר- פעם יצאת נגד טיעון "אשמה באמצעות קרבה", טיעון מהסוג של: אם הקרן החדשה תומכת בבצלם ואחד התחקירנים העצמאיים של בצלם הכחיש את השואה בשיחה פרטית אז כל הארגונים שנתמכים על ידי הקרן החדשה מכחישי שואה ניאו נאצים. זה לא מה שאתה עושה כאן לליכוד?

  • An Cat Dubh הגיב:

   קרא שוב את הטקסט. הוא בפרוש מצין שביבי בכבודו ובעצמו תומך בפייגלין, שגם הוא בכיר במפלגה בזכות עצמו. זו היתה הקבלה הולמת אם הפעיל של בצלם היה בכיר בארגון וראש הארגון היה תומך בו למרות הכל, כשהארגון למעשה גנה את מה שהוא אמר ברגע שמסרו לו את הסרטון המלא שבו רואים שהוא הביע את דעתו שלו.

 11. Aric הגיב:

  ואיך מייצרים מרחב מחיה יהודי
  אם לא בטיהור אתני
  אין ציונות אחרת

 12. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  טוב שחסמת את מי שחסמת…
  הנוכחות שלו כאן הייתה מיותרת ומציקה.

  • סטודנט בבר אילן הגיב:

   הלל וייס ודומיו הם בושה לימין ולעם היהודי בכלל. עצוב לי שיש כאלה בעם היהודי. העבודה שיש כאלה (גזענים נתעבים) גם בכל עם אחר על פני הפלנטה לא מעודדת אותי.

   אני חושב שהימין הקיצוני והשמאל הקיצוני הם תמונות מראה: פנאטים, מזיקים, שונאים, גוררים אותנו למדינה דו לאומית.

   • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

    בתור סטודנט בבר אילן אתה כנראה מבין טוב בגזענות נתעבת.

    • אין לי שם הגיב:

     העמדת אותו במקום.

     יש גם מרצים שמאלניים בבר אילן, כמו שיש שמאלניים בישראל הימנית לרוב.

     מפתיע ומדהים, אה?

     • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

      להלל וייס יש משרד בבר אילן. מפתיע ומדהים, לא? (לא ממש)

      • מני זהבי הגיב:

       הוא פרופסור שם. נדמה לי שהוא פרופסור לספרות, ובכל מקרה, משרתו תלויה בכישוריו בתחום המחקר שלו ולא בדעותיו הפוליטיות.

      • אין לי שם הגיב:

       יש לו משרד שם. אז?

       יש גם חוקרים שמאלניים שיש להם משרד שם. מכיר אישית 3-4 כאלו.

       יש גם חוקרים ימניים בחוגי מדעי הרוח באונ' תל אביב ולא כולם שם זה גדי אלגזי ושלמה זנד. וגם בכאלו יצא לי להפגש.

       עולם מדהים אפשר לגלות שם בחוץ, כשאתה באמת פוגש אנשים ולא מייחס לכולם סטראוטיפים ברמה של מגיב בynet.
       אבל עזוב, הכללות זה תמיד הכי טוב בעולם.

       • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

        שלמה זנד וגדי אלגזי קוראים לג'נוסייד באופן מוצהר?

        המשרד שלו שם לא תלוי בדעותיו הפוליטיות כמו שאני צנצנת חביצה. אוניברסיטת בר אילן.

        • אין לי שם הגיב:

         שלמה זנד וגדי אלגזי קוראים לג'נוסייד באופן מוצהר?

         יש לך בעיות בסיסיות בהבנת הנקרא, כי זה מה שאני כתבתי:

         יש גם חוקרים ימניים בחוגי מדעי הרוח באונ' תל אביב ולא כולם שם זה גדי אלגזי ושלמה זנד

         שים לב ל-"ולא", אולי זה יעזור לך.

         בכל מקרה, אפשר לכתוב לך בפעם החמישית שיש בכל אוניברסיטה בארץ מרצים מכל קצוות הקשת הפוליטית, אבל זה לא יעזור כמובן. כי אתה יודע יותר טוב.
         ynet מעולם לא הרגיש קרוב יותר.

         • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

          אני חושב שלך יש בעיות בסיסיות בהבנת הנקרא כי בשום שלב לא דיברתי על מרצים שמאלנים וימנים או על הנוף האוניברסיטאי בארץ. אתה הפכת את זה לספירת ראשים בסגנון אם תרצו עם צעקות הזויות על וואינט. אם ראית מישהו שמתבטא כמו הלל וייס באוניברסיטה אחרת (כולל אריאל מבחינתי) נא הבא זאת.

          • אין לי שם הגיב:

           הגיב כןא מישהו שמזהה עצמו כסטודנרט בבר אילן. לך זה הספיק כדי לקבוע שהוא "מבין בגזענות".
           לך זה הספיק כדי לבצע את מה שאתה מכנה "ספירת ראשים".

           ניסיתי לספר לך ללא הצלחה שבבר אילן יש מרצים מכל רחבי הקשת הפוליטית, בדיוק כמו בתל אביב, בדיוק כמו בעברית.
           למה בשביל זה צריך להראות שיש מישהו שמתטבא כמו הלל וייס?
           באונ' תל אביב יש מישהו שטוען שיהודים הם לא עם, ויש גם מרצים ימנים. אז?

           שוב, יש מגוון של אנשים עם דעות שונות באוניברסיטאות השונות בארץ.
           זה לא משפט כל כך מסובך, תנסה לקרוא אותו פעמיים – שלוש, ואני בטוח שבסוף תצליח להבין:
           יש מגוון של אנשים עם דעות שונות באוניברסיטאות השונות בארץ.

           איך "אם תרצו" קשורים למה שכתבתי, רק לך ההסברים. והצעקה על וואינט היא לא הזויה. אתה נהנה מאותה הרמה האינטלקטואלית של מגיב ממוצע שם. מבחינתך, בר אילן = ימנים גזענים. בדיוק כמו שמבחינת מגיב ממוצע שם תל אביב = סמולנים עוכרי ישראל.
           חבל שהמציאות קצת יותר מורכבת, אבל למה שתבין זאת?

          • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

           אז אתה מזהה בין "גזענות נאלחת" לבין ימין?

 13. נתן. הגיב:

  מאמר חשוב ומעניין. השוליים של היום הם הmainstream של מחר.

 14. יקיר הגיב:

  חתול: הקישור של פייגלין (וגם של ישראל כץ) לקריאה לרצח עם קלוש ומבוסס על פרשנות מגמתית. הלל וייס זה מקרה אחר אבל לומר שהלל וייס הוא הליכוד זו הגזמה בעיני, גם יוסי מציין שאין חפיפה בין מנהיגות יהודית למצביעי הליכוד, סביר להניח ש-וייס (ואולי גם פייגלין) הצביע לעוצמה לישראל, לבית היהודי או לקתולהו…

 15. עמית ירדני הגיב:

  יוסי שלום,

  אשמח אם תוסיף באתר אפשרות לקרוא פוסטים קודמים מבלי להצטרך לחזור חודש אחר חודש אחורה (בקיצור, אופציית מעבר מהירה יותר לפוסטים מ2011, למשל).

  נהנה מאד לקרוא את הבלוג!

  עמית

  נ.ב – כתבת שהבלוג קיים מ2006. היכן ניתן לקרוא פוסטים מתקופה זו? באתר התאריך הישן ביותר הוא באיזור 2011.

  • יוסי הגיב:

   עמית, הנה דרך לא מושלמת, אך שאולי תעזור לך בינתיים.

   בדף 153 באתר יש פוסטים מ-2006
   לינק:
   http://www.hahem.co.il/friendsofgeorge/?paged=153

   את המספר 153 שבסוף הלינק אתה יכול לשנות כלפי מטה מ-153 ל-152 או ל-151 או בקפיצות כגון ל-90 וכו' וכך אפשר לאלתר מעבר בין תקופות.

 16. דרור הגיב:

  טיהור אתני בחסות מלחמה, איפה שמעתי את זה קודם? אה נכון מלחמת העצמאות

 17. ברנש הגיב:

  השמאל והסנקציות זה כמו ביבי ואיראן.
  תמיד זה מגיע עוד "שנה-שנתיים".

 18. עודד ישראלי הגיב:

  " land of the Jews that is in full territorial expansion"???

  אני דווקא חשבתי שהתכווצנו קצת מאז 1967… בלי סיני (אזור כפול בשטחו משטח מדינת ישראל, שויתרנו עליו ונסוגנו ממנו), בלי עזה, אפילו כמה נסיגות קלות באזור יו"ש…

  באשר לקישקושי הילל ויס והדיביל השני – הרי ברור שמדובר בפנטזיות של אנשים מנותקים מהמציאות… "רצח עם" בטוח לא יהיה (ולא רק בגלל שהפלסטינים באמת לא ממש "עם"), וכל עוד אין הסכמה של מצרים, לא תהיה גם הברחה חוקית (ואכן, מה שפייגלין מתאר – אזהרת האזרחים והברחתם לפני תקיפת שטחים מהם האוייב יורה על אזרחייך – דווקא תואם את כללי אמנת ז'נבה)של תושבי עזה לסיני…

 19. יובל הלפרין הגיב:

  אין בארצות הברית "גייס חמישי" ציוני ולא "גייס חמישי" של נסיכויות הנפט. לאימפריה יש אינטרס שהגרורות שלה לא יהיו מיודדות זו עם זו. התנחלויות מגבירות את המתח באזור וכך את המתח בין הגרורות האמריקאיות באזור, ואת התלות של כל אחת מהן באספקת נשק וחסות דיפלומטית ועוד ועוד. מלחמת ה"שדולות" (השדולה הפרו ישראלית, שדולת הנפט וכו') מאפשרת שלכל חלק באוליגרכיית ההון הגדולה בעולם יהיו גורמים בעולם שמחויבים בעיקר לו. נכון שגם אני התבטאתי הרבה פעמים ש"וושינגטון עובדת אצל מועצת יש"ע", וזה נכון, אבל זה לא בשביל מועצת יש"ע, זה בשביל האינטרס האימפריאליסטי.

  • מודי תולששש הגיב:

   יותר משהעגל רוצה לינוק הפרה רוצה להניק.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   טוב לדעת שלציונים אין אחריות למעשיהם אלא הם רק פאפטס של האימפריאליזם. משרד החוץ צריך לשלוף את הקלף הזה כשמאשימים אותם בפשעי מלחמה: "זה לא אנחנו זה אמריקה!!!".

 20. יותם הגיב:

  "…רצח עם, צריך להזכיר, הוא לעתים קרובות לא משהו מתוכנן בקפידה; לעתים קרובות, מתגלגלים אליו…" – זה לא לגמרי מדויק.
  ממליץ לצפות בסרט המופתי של דניאל גולדהאגן:
  https://www.youtube.com/watch?v=w7cZuhqSzzc

  • רועי לוי הגיב:

   רצח העם ברואנדה היה מתוכנן מראש. יש עדויות שרצח העם היהודי לא היא מתוכנן, כפי שנהגו לחשוב, אך רצח העם הצועני, חיסול ההומוסקסואלים והלוקים בנפשם, היה מתוכנן.

טראקבקים/פינגבקים

 1. ושתשרף המדינה: בוגי, נתניהו וליברמן נערכים לבחירות | החברים של ג'ורג'