החברים של ג'ורג'

רק על עצמי וגו'

החברים של ג'ורג' נועד, במקורו, להיות בלוג קבוצתי. עדיין יש בו כותבים אחרים, אבל הגיע הזמן, אחרי כמעט שנתיים וחצי, שאני הכותב המרכזי שלו. ומקובל, במצבים כאלה, לומר כמה מילים על עצמך.

אז נעשה את זה מהר, כי זה מעורר אי נוחות. שמי יוסי גורביץ, ואני יליד 1970; אני בוגר הישיבה התיכונית "נחלים" (אם כי לא רואים עלי); שירותי הצבאי עבר עלי בחלקו כאפסנאי בבקו"ם וברובו כסמב"צ במנהל האזרחי ברצועת עזה; אני מחזיק בתואר ראשון וחצי בהיסטוריה, עם התמחות בהיסטוריה של ימי הביניים (אם כי שלחתי את ידי גם לתקופה הקלאסית, ופעם ידעתי לקרוא, לאט ובגמגום, לטינית). הייתי תושב פתח תקווה רוב ימי, אך מזה כמה שנים אני חי במקומות שמעמידים פנים שהם חלק מתל אביב, אם כי הקשר העיקרי שלהם לעיר היא הגוף שלו שילמו ארנונה.

אני מתפרנס, בקושי מסוים, מכתיבה פרילאנסרית. בעבר כתבתי ארוכות עבור נענע (לפני שהחלה בצלילתה הסופית תחת השם "נענע10"); שימשתי שם כסגן עורך מחלקת החדשות לתקופה קצרה, בכלל זה תוך מלחמת לבנון השניה; ויחד עם איתמר שאלתיאל (ובתקציב שלא איפשר ולו בניית עפיפון) ערכתי את ערוץ הבחירות של נענע, בסיבוב של 2006. אני גאה במיוחד בטור "התפוררות הדמוקרטיה", שהחזיק מעמד יותר משלוש שנים ופוצץ להרבה מאד טוקבקרים את הפיוזים.

בסוף 2006 עזבתי את נענע והפכתי לפרילאנסר שעיקר עיסוקו בתרגום, אם כי המשכתי לכתוב עבור נענע. כתבות שלי פורסמו גם ב"מעריב" (אחת מהן, שבה אני גאה במיוחד, ניבאה ביולי 2007 – לפני הפריימריז – שאובאמה ינצח את קלינטון ושיש לו סיכוי רציני במירוץ לנשיאות), ב-nrg, והחל מדצמבר 2007 עיסוקי העיקרי הוא כתיבה עבור "כלכליסט", שם יש לי טור יומי.

בין פברואר 2013 ומאי 2017 כתבתי את הבלוג של ארגון יש דין. כל מה שנכתב ב"חברים של ג'ורג'" מייצג אך ורק את עמדותי ואין לראות בו כמייצג את יש דין, אלא אם נכתב במפורש אחרת.

אני חבר מפלגת מרצ, והחל מינואר 2015 גם חבר בוועידת מרצ. בכוונתי להתמודד על מקום ברשימת מרצ לבחירות הבאות (אלו שלאחר בחירות 2015.)

תחום עיסוק נוסף, שהופך לאחרונה לאובססיה מינורית, הוא צילום. את התוצאות היותר מוצלחות אפשר לראות כאן. כל התמונות המופיעות בבלוג, אלא אם צוין אחרת, צולמו על ידי. אני מקפיד על שמירה על זכויות יוצרים והתמונות האחרות מגיעות מפליקר, באישור ותוך מתן קרדיט לצלם. האיור המצורף לעמוד זה נוצר על ידי עדי אלקין (עדיגי), ידידה טובה ומאיירת מחוננת, שאיוריה עיטרו כמה מעמודי בלוג זה. אנחנו גם מוציאים קומיקס ביחד, "איך נפלו גיבורים."

(יוסי גורביץ)

נהניתם? ספרו לחבריכם:
  • Facebook
  • Google Bookmarks
  • email
  • RSS
  • Twitter