החברים של ג'ורג'

אנשים טובים באמצע הדרך (הערה אישית קצרה)

לפני שלושה שבועות בערך נסעתי במונית, עמוס בכל טוב, לביתם החדש של איתמר ויזהר. ביוצאי מן המונית, הבחנתי תוך מספר שניות שהסלולר שלי, מדגם נוקיה E71, נפל במונית. שעטתי לעבר הדירה, ובמשך כשעה ניסינו לחייג למספר שלו. ללא הצלחה; באחד המקרים אני משוכנע ששמעתי את המכשיר מנותק. לא היתה ברירה: עשינו את פעמינו אל הסניף הקרוב של חברת האופל שמספקת לי שירותים סלולריים, ושם הודיעו לי בעליצות שהם יכולים לספק E71 חדש, אבל זה יעלה לי יותר מ-900 ₪. הם רמזו בגסות שעדיף לי לשדרג. נכנעתי ושדרגתי. לשאלותי האם יש יכולת למצוא את המכשיר האבוד, נאמר לי שלא; יאיר טוען בתוקף שהיכולת קיימת, הרצון – מסיבות מסחריות מובנות – לא.

התרגלתי במהירות ל-E72, וכעבור שבועיים כמעט ושכחתי את התקרית (להוציא העובדה שהיא טיפחה את העוינות הקיימת ממילא שלי לנהגי מוניות). שלשום קיבלתי מייל משונה מאשה בלתי מוכרת: "המכשיר שלי מקבל הודעות שמיועדות אליך. יש לך מושג למה?" שאלתי אותה אם מדובר במכשיר E71.

כעבור זמן קצר התקשר אלי בעלה, תומר, ואמר לי שאשתו רכשה את המכשיר ממישהו "במחיר טוב", ואמר שהוא רוצה להחזיר אותו. נפגשנו אמש. ביקשתי שיגיד לי כמה הם שילמו על המכשיר, כדי שאפצה אותו; הוא סירב בתוקף. "אנחנו אנשים מאמינים, אצלנו אין 'הגונב מגנב פטור'", אמר. אמרתי לו שזה לא עניין של גניבה, אלא של השבת אבידה. הוא עדיין סירב לקבל פיצוי. ביקשתי ממנו שייתן לי שם של מוסד צדקה שהוא תומך בו, כדי שאתרום לו, ותומר שוב סירב. "אתה רוצה לתרום? תתרום למה שאתה רוצה. אני לא אגיד לך מה לעשות בכסף שלך."

הבלוג הזה תוקף לעיתים קרובות חובשי כיפה. צריך לציין גם דברים כאלה.

(יוסי גורביץ)

נהניתם? ספרו לחבריכם:
 • Facebook
 • Google Bookmarks
 • email
 • RSS
 • Twitter

20 תגובות על ”אנשים טובים באמצע הדרך (הערה אישית קצרה)“

 1. עדו הגיב:

  כשהבן שלי היה מאושפז בשניידר (לא לדאוג הכל עבר בשלום) רוב המתנדבים שהסתובבו שם ועשו מצוות שונות כמו לחלק חמין או ממתקים לילדים היו דתיים ודתיות (סליחה, למה רוב? אני די בטוח שהליצן הרפואי שהסתובב שם קיבל משכורת בשביל זה וחוץ ממנו אני לא זוכר אף חילוני)

  • טל הגיב:

   לא בטוח שקיבל משכורת. במקרה אני מכיר בחור חילוני שהוא איש מחשבים ומתנדב במחלקות ילדים בבתי חולים כקוסם חובב

 2. טל הגיב:

  על הכיפאק. נחמד מדי פעם לחזק את האמון במין האנושי.

  זה מחזק את תגובתי לפוסט "דם ילד קטן…" יש גם ערכים מוסריים אוניברסליים שאפשר למצוא ביהדות, גם להולכים בדרכה היום. גם בישראל המתבהמת.

 3. גלעד ב. הגיב:

  נו, אז יש אנשים טובים, ונחמד מצידם, מה הקשר לכיפה שיש או אין להם על הראש?

  זה כמו הסיפור הזה שמנהל אתר מדרג בחר להספים לי איתו את הבוקר (שזה לא נורא, סלחתי. ספאם ראשון בשנתיים שיש להם את המייל שלי, כנראה מונע מכוונה טובה, ואתר מוצלח ומסייע):
  http://www.midrag.co.il/CstmrsCmnctn/Landings/policeRate.asp?ST=3&SC=207&SN=11034001844.48&SG=

  אז הייתה לו חוויה טובה עם המשטרה, מזה אפשר להסיק משהו כללי על השוטרים? לצערי לא.

  (אתה מכיר את האמרה הידועה: יש שני סוגים של שוטרים: בריונים ממורמרים וחסרי לב, וכאלה שרק שבועיים בתפקיד)

  אם כבר אז חבישת הכיפה שלהם מפחיתה מעוצמת המעשה הטוב, כי הם עשו את זה גם כדי לקבל שכר מצווה בעולם הבא, לא מטוב לב אינטינזי.

  • עדו הגיב:

   גדול מצווה ועושה משאינו מצווה ועושה. מי שעושה מיצווה כי יש לו מצב רוח טוב באותו רגע לא היה עושה אותה אם במקרה היה קם על צד שמאל באותו יום, מי שעושה מיצווה כי הוא חייב יעשה אותה בכל מקרה.

  • ygurvitz הגיב:

   חוק המספרים הקטנים. אני יודע. ובכל זאת.

 4. אלעד דקר הגיב:

  תשתדלו להמנע מנוקיה, הם מכרו לאיראן ציוד שאפשר מעקב אחרי המפגינים נגד הזיוף בבחירות.

  • עדו הגיב:

   תשתדל לא לקנות תוצרת ישראל, מה שאנחנו מכרנו לדיקטטורים הכי מתועבים שיש…

  • נמרוד הגיב:

   אלעד – שים לב שכל חברת תקשורת מוכרת ציוד מעקב אחר שיחות עם ציוד התקשורת שהיא מוכרת (מרכזיות, למשל). ושכל מדינה, דיקטטורית או לא, רוכשת ציוד כזה (כיוון שהצורך לעקוב אחר מרגלים/טרוריסטים קיים גם במדינות המערב). מה שהמדינה בוחרת לעשות עם הציוד הזה ועם יכולות ההאזנה – זה כבר על אחריותה האישית.

 5. תומסו הגיב:

  סיפור מקסים.
  אני בעד שתפרסם מדי פעם, כשקורה, כאלו מין חוויות חיוביות. במיוחד אם הן עם או מאנשים שאתה או הקוראים שלך מחשיבים כלא (חיוביים).

 6. דוד הגיב:

  private virtues, public vices.
  או במילים אחרות – אפילו היטלר היה צמחוני.

 7. באנדר הגיב:

  חבל שיש אנשים,נשים במקרה זה,שקונות ציוד גנוב ("מחיר טוב").
  טוב שיש מי שמתקן.

 8. הירנוט הגיב:

  " לשאלותי האם יש יכולת למצוא את המכשיר האבוד, נאמר לי שלא; יאיר טוען בתוקף שהיכולת קיימת, הרצון – מסיבות מסחריות מובנות – לא."

  איכון סלולארי ברמת המפעיל היא נושא מאוד עדין מבחינה חוקית ומבחינת פרטיות. אני לא בטוח מה החוק אומר – אבל סביר שביצוע איכון כזה דורש צו כל שהוא.

  ודרך אגב קיים מכשיר סלולארי שיש לו שירות דומה שלא תלוי במפעיל הסלולארי, (רמז: לא נוקיה, ולא מבוסס אנדרויד)

  • הירנוט הגיב:

   תיקון : נראה שיש אפליקציות עם פונקציה דומה גם למכשירים מבוססי אנדרואיד

 9. בוב גה"ז הגיב:

  אני תוהה למה מראש הזוג רכש מכשיר שכנראה נראה משומש, שהיו עליו מספרים של מישהו אחר, ולכן היה ברור שהוא גנוב.

  • ידידיה הגיב:

   לא בהכרח ברור שהמכשיר גנוב – יש מי שמוכרים מכשירים משומשים, אתה יודע. דרך אגב מכך שהיא התקשרה ליוסי לשאול על ההודעות שהיא מקבלת, מסתבר שהיא כנראה לא ידעה שהמכשיר גנוב, ואולי אפילו לא ידעה שהיא משומש.

 10. הכחשאי הגיב:

  במונית לוקחים תמיד קבלה וככה אין חשש לגניבות.

טראקבקים/פינגבקים

 1. Tweets that mention אנשים טובים באמצע הדרך (הערה אישית קצרה) | החברים של ג'ורג' -- Topsy.com