שמאלנים, הם בכל מקום

לאחר ההצלחה הקודמת, מחקר חדש שנערך על ידי תנועת המרכז “אם תרצו” והכמעטאקדמאי רן ברה”צ מגלה כי קיימת הטייה אידאולוגית ברורה במוסדות נוספים הממומנים ומתוחזקים על ידי המדינה. לפי המחקר, נראה כי גורמים ניאו-פשיסטיים ואנטי-דמוקרטיים, בעלי אג’נדה פוליטית ימנית מובהקת, השתלטו על מוסדות ציבוריים כמו הרבנות הראשית ומשרד החוץ, ואף הקימו מוסדות אקדמיים שאינם מאפשרים לסטודנטים להשמיע דעות שנוגדות את האג’נדה הפוליטית שלהם. בנוסף, קיים חשד שחלק מהארגונים ממומנים על ידי ממשלות זרות.

תגובת הרבנות הראשית: “הטענות מגוחכות. שערי הרבנות פתוחים בפני כל אדם ובפני כל דעה, כל עוד הוא אינו אישה, גוי או כושי מלוכלך.”
תגובת משרד החוץ: “הטענות מגוחכות. משרד החוץ מכבד כל אדם שמצהיר בלב שלם שהוא נאמן למדינת ישראל ולערכיה היהודיים והנצחיים, ובלבד שהוא מדקלם את המנון מדינתו הצודקת בעודו מצדיע לדגל ישראל כל בוקר”.

בעקבות הפרסום הודיע השר ליברמן שיפעל להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית ברגע שיתפנה משאר עיסוקיו.

תגובה ציונית הולמת

גורמים בציונות הדתית התלוננו הבוקר באחד מבטאוני המגזר כי מחאת השבע-מאות-טריליארד-תאלפים שנערכה במוצ”ש בת”א ובשאר מקומות בארץ הייתה בלתי מתחשבת ברגשות הדתיים, כיוון שהיא כללה שירת נשים, התקהלות המונית ולא צנועה, ושמחה פומבית בתשעת הימים. גורמים המקורבים להנהגת המאבק מוסרים כי הדבר נעשה בתגובה להפגנות הדתיים, שבאופן מסורתי אינן קשובות לרחשי ליבם של הציבור החילוני וכוללות מיזנטרופיה, זלזול בשלטון החוק, שנאת זרים ושוביניזם.

זה מדאורייתא

לא הייתי פיראט בתשעת הימים

שירות חדש של הרבנות #2

לאחר שהסכימו להכניס תכני ליבה לתכנית הלימודים, נרשמה התחממות נוספת ביחסים בין הרבנות לעם ישראל.

מסתמן כי הרבנות תאשר מסלול חדש של חתונה אזרחית. על מנת שהחתונה תוכר על ידי ההלכה, ילכו אב הכלה והחתן המיועד לסניף הדואר, ויבצעו העברת בעלות מסודרת.

 

בתמונה: שיקסע

טייק וואן פוטאטו, אנד פוט איט אין דה כנסת

עקב התקרית המביכה בה האשים השופט גולדסטון את יקיר הבלוג, שר הפנים אלי ישי, שהוא לא יודע אנגלית ולכן גרם לתקרית דיפלומטית, הוחלט בצמרת ש”ס לשקול בחיוב הכנסת מעט תכני ליבה לתכניות הלימוד של המוסדות החרדיים. ישי עצמו, כמובן, לא יוכל להנות מהשינוי בתכניות כי ממילא פרענקים לא מתקבלים למוסדות הטובים.

הציור השבועי לילד #2

מוישל, שוילם, נויחם ומנדל יצאו לטיול של שבת קודש בשכונתם בירושלים. כששבו מזריקת החיתולים, התבלבלו לפתע ושכחו אם מנהיגם הראשי והדגול הוא הרב אלישיב, שקיבל מהחזון איש שקיבל מהרמב”ם שקיבל מראשונים שקיבלו מריש לקיש שקיבל מיהושע שקיבל ממשה בהר סיני מהקב”ה, או שמא דיקן בית הספר לכישוף הוגוורטס, עובד כוכבים ומזלות משוקץ בועל חזירים בנידתם ומחטט באף בשבת עם אתרוג לא מעושר בהכשר הרב מחפוד. ילדים יקרים, אנא עזרו למצוא את ההבדלים בין הרב אלישיב לבין דמבלדור.

התמונות באדיבות גוגל

יוזמה מבורכת

רבנים ואנשי רוח העלו יוזמה לפיה המדינה תממן גם בתי מדרש פלורליסטיים. המדינה מתנגדת, כי אם אתה נותן כסף אבל מצד שני לא אומר לאנשים מה לחשוב, אז לך תדע איזה רעיונות מוזרים יכולים לצאת מהבית מדרש שלהם.

בתגובה, הרשות להגבלים עסקיים פתחה בחקירה נגד מוסדות הרבנות הראשית, בחשד שהם מחזיקים במונופול על היהדות.

שירות חדש של הרבנות

לאחר שסיימה את פרוייקט שיפור שירותי הדת לאזרח, כמו קידום נושאי הגיור, הנישואים האזרחיים, וברית המילה, אם לציין רק דוגמאות אחדות, החליטה הרבנות הראשית, כזכור, לטפל בנושאים שאינם קשורים ישירות לדת.

לא נגענו.

אין מה להגיד, זה באמת יותיר רושם.

אם זה לא יעזור, ייתכן ויאלצו הרבנים להתפלל מכדורים פורחים באזור שבהן היו תאונות אוויריות.

עדכון: אחרי פיגועים יערכו רבנים תפילה המונית לעילוי נשמת ההרוגים, או לחילופין הילולה וריקודים חסידיים על הדם, תלוי בלאומיות של ההרוגים.