המועצה המקומית “יצהר” מגנה את התקיפה

בעקבות הביקורת על כך שצה”ל לא עצר את תושבי יצהר שירו בפלסטיני בשבת האחרונה על אף שנכחו במקום, פרסם הבוקר מזכיר היישוב יצהר מכתב גינוי חריף. במכתב טוען המזכיר כי “קהילת יצהר מתנגדת באופן חריף לציד לא חוקי של פלסטינים, על אחת כמה וכמה בשמורות הטבע, ובשבת בין שתיים לארבע”. עוד נטען במכתב כי היות וצה”ל לא פעל כנגד פורעי החוק, מתכוונת מזכירות היישוב לפנות לחברה להגנת הטבע ולמשרד להגנת הסביבה.

כתבנו לענייני רווחה מזכיר כי בעקבות צמצום שטחי המרעה והפגיעה במקורות המים, חוששים המדענים מדלדול באוכלוסיה זו, שהיא אנדמית לאזור (אם כי פריטים רבים חיים בשבי במדינות האיזור).

נתפס המאיים על לבני

יו”ר האופוזיציה, ח”כ ציפי לבני, השתתפה ביום שישי האחרון בהפגנת השירה ברחבת מוזיאון תל-אביב. בעקבות ההפגנה התקבל איום על חייה של לבני בדף הפייסבוק שלה. מחקירת המשטרה עולה שהמאיים הוא מוסיקאי והרקע הוא הזייפנות של לבני, בעיקר בשירים של סשה ארגוב. עוד נבדק החשד כי בהיותו תלמיד בתלמה ילין איים החשוד על יצחק רבין לבל יעז לשיר את “שיר לשלום” באותה עצרת גורלית, בשל הערכתו של החשוד שרה”מ המנוח לא יגיע לתו הגבוה במשפט “לכן רק שירו שיר לשלום”. טרם נמצאו עדויות הקושרות את החשוד ליגאל עמיר.

יתכן שהיא היתה המטרה האמיתית

עשרות נערי גבעות נורו למוות בשנתם

צה”ל יישם הערב לראשונה את המלצתו של הרב הראשי לשעבר רונצקי לירות בחשודים בטרור במיטתם. עקב כך, מה שתוכנן בתחילה להיות גל מעצרים של חשודים בביצוע פעולות “תג מחיר”, הפך לפני כמה שעות למרחץ דמים, אשר במהלכו חיילי צה”ל חיסלו במיטתם בזה אחר זה עשרות נערי גבעות. עוד נמסר לכתבתנו כי רונצקי עצמו ישלח לחמש שנות מאסר עקב חשד שבדבריו היה משום הסתה לאלימות.

תורת המלך זה ליפי נפש