בכירים במערכת הבטחון: חמאס יוכרע סופית אחרי החגים

מקורות במערכת הבטחונית אמרו הערב כי אין ספק שקרוב לוודאי שחמאס יוכרע סופית אחרי החגים, ט.ל.ח. טפו טפו נשבעים באמא בלי נדר באור שאנחנו רואים כנראה. עוד הוסיף מקור בכיר במערכת שאחרי שחמאס יוכרע, התכנית להכריע את הג’יהאד האיסלאמי היא עניין של יום-יומיים, חצי שנה גג, תיכף אחרי ששטוכס יגיע לתקן את הנזילה.

 

 

פרשנים: טבח דאעש ביזידים צפוי לגרום למצוקת מטאפורות עולמית

פרשנים פוליטים בעולם מודאגים שאם תנועת דאעש תממש את איומה ותרצח את 40 אלף היזידים הנצורים על ראש הר בעיראק, לא ישארו בידי פוליטיקאים ברחבי העולם שום מטאפורות למצב. החשש, שהיה קיים תמיד, החריף לאחרונה לנוכח השחיקה בשימוש במטאפורות לרשע אנושי במהלך המבצע הישראלי ברצועת עזה ולאחריו. פרשן הגארדיאן, ראסל קרופורד, אמר אמש בכנס תקשורת באדינבורו: “ישראל הם הנאצים, ועזה היא מחנה מוות, ואז מי דאעש? האם דאעש הם בשאר אסד? זה יהיה פשוט לירות לעצמנו ברגל מבחינה מטאפורית.”
אליסה קוליציו, פרשנית פוליטית איטלקיה, אמרה בפאנל טלוויזיוני בקאנאל 5: “יתכן שלא יהיה מנוס מלהידרש לכיבושי המונגולים כמטאפורה לזוועות. הנקודה היא שמרבית הציבור בעולם המערבי לא מכיר את פרטי פועלו של ג’ינגיס חאן, ולכן האפקט הרגשי של ההשוואה יהיה מינורי למדי.”

ג’ינגיס חאן? לא מספיק תהודה רגשית.

באגף תקשורת והסברה במשרד החוץ הישראלי הובעה שמחה על ההתפתחות, “לא רק משום שהרבה ערבים ימותו”‘ אומרים שם, “אלא בעיקר כי נמאס כבר להיות יותר טובים רק מסוריה”. השוואות לדאעש, כך מקווים, יאפשרו להכניס קצת גיוון וצבע במסרים שמעביר המשרד לאזרחי ישראל דרך הופעות בתקשורת הזרה.

במותם ציוו לנו

ממשלת הימין משחררת מחבלים תמורת בניה בשטחים” זה ה”יאיר לפיד מקצץ בשירותים החברתיים” של המדיני-בטחוני.

מה היינו עושים בלי אזרחים מודאגים

שער היהודי מאז קום המדינה (תרשים)

בהמשך לפוסט הקודם על התחזקות שער היהודי מול שער הערבי, יצאנו לחקור את הנושא*, וגילינו שהסיפור לא פשוט כמו שהיה נדמה בתחילה. יש עליות, יש ירידות והעניין בכלל לא אחיד. אפשר להתנחם בעובדה שככל שליבנו מתרכך בעסקאות השבויים, כך גם מתקדמת הטכנולוגיה ואיתה נכונותנו כעם לקבל בהבנה הרג מאסיבי של אזרחים, כך שאפשר לצפות בטווח הארוך לראות עליה יותר אחידה בגרף ולא רק פיקים בכל פעם שמגיעה עוד עסקת חילופי שבויים.

לא בדיוק היה ברור איך לתמחר עיסקאות שבהן קיבלנו גופות ושיחררנו בני אדם חיים, אז פשוט לא התייחסנו למקרים כאלו.

 שנאמר במסכת סנהדרין (גרסת התלמוד הבבלי**): “כל המקיים נפש אחת מישראל, מעלים עליו כאילו קיים אולם מלא בערבים”

ותודה להריב”ס על הרעיון, למרות שהוא בשליחות סודית של המוסד.

__________________

* בויקיפדיה וגם בויקיפדיה ובויקיפדיה
** ויקיפדיה זה באמת אחלה

דובר צה”ל: שומרים על הקו

מועצת יש”ע האשימה היום את דובר צה”ל בכך ששיקר למשפחת פלמר בנוגע לנסיבות מותם של אשר ויונתן פלמר, שנהרגו מפגיעות אבנים שיידו ערבים על רכבם ולא בתאונה כפי שנטען בתחילה.

בתגובה נמסר מדו”צ כי הדבר אינו מהווה שינוי מדיניות.

מטייחים ללא הבדל דת

3 קטנות

1.

קהיר הודיעה הבוקר כי תחזיר את שגרירה בישראל, ודרשה התנצלות ישראלית על הרג חיילים מצריים לכאורה מאש צה”ל. בתגובה הודיע שר החוץ אביגדור ליברמן: “אין לישראל כוונה להתנצל על מה שהיא בסך הכל טעות די מובנת, אחרי הכל כולם שם היו ערבים ולך תבדיל.”

לא רוצה ליצור תקדים של התנצלות על משהו

2.

שלושה פלסטינים נהרגו בהפצצת חיל האוויר ברצועת עזה ושלושה פלסטינים נוספים נפצעו מאירוניה.

3.

כשירות לקוראינו אנחנו מצרפים סטיקר לעידוד התגובה הישראלית לפיגוע – להדבקה בכל מקום ונגד עין הרע*:

 

_________________________________

* בעיקר העין של ערסים שיפרקו לכם את האוטו עם לום בגלל המדבקה השמאלנית שכבר יש שם.

תקציר: ברק vs חמאס

[פיגוע באיזור אילת]

ברק: זה שוב חמאס הזונות, נכנסים בעזה!

חמאס: זה לא אנחנו, אבל אל תתעסקו איתנו!

ברק: זה כן אתם, אני יזיין אותכם.


(אין כמו תגובות מהבטן, זה עבד מעולה בפעם הקודמת)

ישראל: נתחרע על מישהו בהקדם!

בנימין נתניהו בפניה נרגשת לטוקבקיסטים של אתרי החדשות:

“יאללה בסדר, כלקח ממחאת הדיור החלטנו להקשיב לרחשי ליבו של העם האמיתי, כלומר זה שמגיב בטוקבקים, לא הסמול הבוגדני שיוצא להפגנות אוהלים. אי לכך לא תהיה תגובה מידתית! נקרע את הצורה למי שאחראי לזה, ואם לא נמצא במהירות מישהו שאחראי לזה, אז נמצא מישהו שאחראי למשהו אחר ונקרע לו את הצורה. באמא שלי, הפעם בלי אלוהים, כולל אזרחים, ילדים, נשים וטף, סבבה?”

דגימה מקרית