משחקי הקץ: סיכום פרקים לגיטימי לחלוטין – מדור אורחת.סופי.סופי.(מעודכן להיום)

מאת: האחיות קרן ויעלי לניסטר גרינבלט

מדי שבוע לאורך העונה המסכמת של משחקי הכס יעלה כאן סיכום הפרק, שזור בביקורת פוליטית-כלכלית נוקבת, דיאלוג סוקרטי, שירה בהשראה ועירום מיותר.
אם תעשו לי משלוחי יין הביתה אשקול להעלות גם על עונות קודמות בשביל הכיף.


היי, זה הסוס שלו!

עונה 8 פרק 5, בסימן ״רגע, הם לא אחים?״


אז מה היה לנו?
פתחנו את הפרק עם דורון מדלי מנסה לכתוב מילים לאירוויזיון 2020. כמה ימים לפני הצילומים לפרק נסגרו האודישנים להפקה הבימתית של עלובי החיים, וכל הילדות שלא התקבלו הסתובבו ברחובות אירלנד לבושות כמו קוזט, נלקחו על ידי ההפקה של משחקי ושובצו במקומות שונים בפרק. מדלי מבין שאירוויזיון 2020 כבר לא יהיה שלו מה שנקרא, והוא משאיר לקוזט ד׳ את הטבעות סוורובסקי שלו ירושה וצועד באומץ למנגל בכיכובו.
עוברים לכריסטינה אגילרה, שמסתבר שאת האיפור והשיער שלה עשתה תמיד אצל מייגן מרקל שנהרגה בפרק הקודם. ככה לא נשאר לה אצל מי לעשות והיא נשארה מוזנחת.
אגב, היא מוסרת לבייבי דנזל את הצ׳וקר של מייגן אהובתו המתה והוא זורק ישר לאש כנראה בניגוד למדלי הוא שונא תכשיטים.

בואי נשמה, קצת מוס וקונסילר ותראי כמו מלכה

אוהל הדוד ג׳ים

טיריון מגיע לביקור באוהל המעצר שבו ג׳ימי מוחזק, ומזכיר לנו סצינות נושנות של קאטלין סטארק מבקרת/משחררת את ג׳ימי ממעצר דומה בעונה 2. טיריון בונה על אחיו הגדול להציל את האנושות, ומאוחר יותר בפרק יורון בן פייסי החזן מצפה שג׳יימי יהרוג אותו ויהפוך להיות רוצח שני המלכים. הבעיה היא שכמו על קובי מרימי, גם על ג׳ימי אי אפשר לסמוך שיביא את הדאבל (כי פייסי לא באמת קינג). וכמו עם קובי מרימי, רוה״מ משתגע, הדמוקרטיה מתפוררת ועזה בלהבות, אז לאף אחד לא אכפת מקובי מרימי (ומקרב הגברברים על שפת הים).

כמה סצינות אחורה, דרוגון מעופפ.ת במהירות מאך 3 ומשמיד.ה תוך שניות את כל צי הספינות שהרג את אחיו.תו. מה שמעלה את השאלה האם רייגל הוא האח הקצת ״מיוחד״ במשפחה הזאת שהצליח לא לשים לב לכל החצים שהופנו כלפיו.ה. לא רוצה להאשים את הקרבן אבל וואלה, אם זה היה כל כך קל לשרוף את כולם למה זה לא קרה קודם. ואל תגידו לי ״אלמנט ההפתעה״. הם התחבאו מאחורי סלע בים. הדרקון בא.ה מלמעלה. הסלע לא יוצר גג שמסתיר את כל הספינות האלה. עזבו.

אח״כ מתקדמים לכיוון חומת העיר, שם אנחנו מגלים שלא רק שדרוגון אינטיליגנט יותר מאחיו.תו, אלא גם יש לו פונקציית ״מטוס חמקן״ והוא יודע להופיע פתאום מאחורי החומה בלי שאף אחד שמע או ראה. הפגזת החומה משמידה את סיירת אגוז הזהב, וזה הסימן לצבא בחוץ להסתער. או אז! בייבי דנזל מגלה שהתסריטאים לא סיפקו שום בשר לדמות שלו לאורך כל העונות, אז הוא מחליט לשנוא ממש חזק את מפקד סיירת אגוז, רולף פון טראפ, בלי שום סיבה נראית לעין.

טיריון משקיע את נשמתו בתכנית להצלת האנושות באמצעות פעמונים, וברגע השיא פעמוני החופש אכן מתחילים לצלצל, כולנו בהקלה שהמלחמה נמנעה, אבל אז כריסטינה אגילרה חושפת שהיא דרקונו של פבלוב ופעמונים משפיעים עליה לא טוב.

בשלב זה דרוגון הופכ.ת לטינאייג׳ר אימו בטנטרום, ומתחיל לשרוף את כל העיר. הצרה היא שבדומה לריקון הקטן לבית סטארק – הוא לא יודע לרוץ ישר אלא רק בסלאלום, אז הוא פשוט מכסה את הסימטאות כמו משחק סנייק ולא את הצירים הראשיים. אמנם זה חוסך פקקים, אבל וואלה נזק סביבתי רב (=מלא חפים מפשע נשרפים). בשלב זה מעלה המלך מתחילה להיראות כמו ברגן בלזן בסוף המלחמה.

טיריון עומד בכניסה לקרמטוריום האורבני

שריפת העיר הייתה מאוד מרשימה, למעט פלוצים קטנים של וויילדפייר שהתפזרו מדי פעם באוויר ולא השפיעו על כלום.

ג׳ון מתגלה כמי שלא רק שלא מניע את העלילה, אלא גם לא מצליח להניע את אנשיו. מה הוא כן הצליח לעשות? להציל אישה אחת מאונס, שכנראה נשרפה רגע אחר כך. אבל מה? נשרפה עם הדיגניטי שלה, תודה לאל.

אם הכלב לא יבוא אל ההר

אריאנה וחיים צינוביץ׳ צועדים יחדיו אל עבר מימוש נקמות חייהם, ואחרי שנים ארוכות של גיוס כל המשאבים הרגשיים והפיזיים, פיתוח מיומנויות, חוויות סבל וכאב, קרבה למוות במספר הזדמנויות – שכולם הוקדשו לרגע שבו היא תממש את כל מאווייה ורצון העל שלה, חיים אומר לה ״נשמה, עזבי אותך״, והיא כזה ״אה, סבבה״.

ההפקה פתאום קלטה שהצילומים עומדים להיגמר ונשאר מלא מלא איפור, אז שפכו הכל על הפרצוף של אריאנה.

חיים בינתיים מוצא את אחיו במדרגות איפה שכל האחים תמיד נמצאים. ההר, למרות היעדר מובהק של מוח בתוך הקסדה הזאת, מבין שזה באמת הסוף ומחליט שלרסק את אחיו הקטן יותר חשוב לו מכל מערך הנאמנות שלו למלכה הדועכת סרסי. האחים הולכים מכות, ולפי מיטב המסורת של רופול׳ז דראג רייס, וכן בהשראת המט גאלה, ההר דופק ריביל ללוק שלו ומתגלה מתחת לאותה קסדה כלא אחר מאשר שרק.

אם יש משהו אחד שלמיגל ספוטניק חשוב ללמד אותנו הוא שנקודת התורפה של ענקים היא העין שלהם. כל שאר הגוף, מצדם תחוררו כאילו אתם מאגר לווייתן.

שרק אחרי דלקת ריאות

אריה מסתובבת בגיא ההריגה, כולם סביבה מתים, יורד עליה שלג של אפר (כמו בחזון ההוא של כריסטינה מעונה 2 עם השלג על אולם הכס…), והיא קולטת שהיא בכלל כווננה להרוג את המלכה הלא נכונה. פתאום היא פוגשת הווינם, עולה עליו ורוכבת אל עבר הפרק הבא.

לסיום, הפעם צפיתי בפרק עם אמא שלי, שעשתה בינג׳ על כל הסדרה בשנה האחרונה. היא לא הפריעה יותר מדי בצפייה, ואז, באותו רגע יפהפה במרתפים של מלון בראשית, ג׳ימי וסרסי מבינים שזה הסוף. הכל מתפורר סביבם, הגישה למדרגות לחוף חסומה כי זה אחרי שעות הפעילות, סרסי נשברת, בוכה, מתחננת: ״תעשה שהילד שלנו יחיה, ג׳יימי! בבקשה!״, ואז אמא שלי צווחת: ״רגע, הם לא אחים?!״.

וזאת, חברים וחברות, הסיבה שתמיד תמיד כדאי לצפות בסדרות עם ההורים. זהב.

אריאנה מחשבת מסלול מחדש ומתלבטת אם בא לה שוב להציל את האנושות. אולי תשטפי קצת פנים קודם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.