משחקי הקץ: סיכום פרקים לגיטימי לחלוטין – מדור אורחת חדש.סופי.סופי(2).להדפסה

מדי שבוע לאורך העונה המסכמת של משחקי הכס יעלה כאן סיכום הפרק, שזור בביקורת פוליטית-כלכלית נוקבת, דיאלוג סוקרטי, שירה בהשראה ועירום מיותר. 
אם תעשו לי משלוחי יין הביתה אשקול להעלות גם על עונות קודמות בשביל הכיף.


״חחחחחחחח״ – מ. פייגלין

עונה 8 פרק 3 – בסימן ״נוט טודיי״


פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק.פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאקפאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאקפאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאקפאקפאקפאקפאק!! פאקפאקפאקפאקפאק!! פאקפאקפאקפאקפאק!! פאקפאקפאקפאקפאק!! פאקפאקפאקפאקפאק!! פאקפאקפאקפאקפאק!! פאקפאקפאקפאקפאק!!פאאאאאקקקקק~!!!! פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאקפאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאקפאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאקפאקפאקפאקפאק!! פאקפאקפאקפאקפאק!! פאקפאקפאקפאקפאק!! פאקפאקפאקפאקפאק!! פאקפאקפאקפאקפאק!! פאקפאקפאקפאקפאק!! פאקפאקפאקפאקפאק!!פאאאאאקקקקק~!!!!

״פאקקק״ – בייבי דנזל וושינגטון

מה דה פאקקקק

פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק. פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאקפאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאקפאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאק פאקפאקפאקפאקפאק.

״הו פאק.״ – דוגמנית וולה קולסטון גוון 44/66

מספר הערות מהותיות יותר

הפרק נפתח במתח כה גדול שזה הרגיש כמו הרגע הזה בסוף הדייט הראשון כשיושבים באוטו מתחת לבית שלו והוא מתלבט אם פשוט ללכת על זה והיא מתלבטת אם לחדש את הליפסטיק לפני ואז עולה ברדיו השיר ילד של אבא ושניהם מתחילים להשתנק ממבוכה ותסכול ועובר הרגע.
לעומת השניים מהדימוי – לג׳ון ודאני דווקא אין הצדקה להיות בדייט בדיוק באותו זמן שכל מי שהם מכירים עומדים להיהרג, אבל הלילה בהיר, האורות של ווינטרפל מנצנצים כמו במטולה עיר האורות והיין המשובח, אז למה לא ניקח את הדרקונים ונעמוד על צוק על רקע רומנטי כמו שאנחנו אוהבים? ניקח, נעמוד.
הסבתא רבא של אן שרלי מגיחה פתאום משום מקום על סוס, ומוודאת שכל הגויים מניחים תפילין לפני שהם עטים אל מותם. היא משתמשת בקסם מיוחד של נשות גואל רצון ומדליקה להם את המגל. עכשיו שכולם יהודים אפשר לשלוח אותם בצהלולים לעבר החשכה כצאן לטבח, בשר תותחים, ואנחנו חוזים ברגע מרהיב שמזכיר את היכל הילד ביד ושם, רק שהאורות פשוט נכבים ולא ממשיכים לנצנץ עם הקראת ״יעקב, שרה, רחל, נחום, קוהולו, דרוגו..״

הקרב המרכזי מתחיל וצבא הסטלנים של פייגלין לא ייתן לכלום לעצור אותם. וואלה צריך להתאבד כדי לעשות גשר-אש? נתאבד. צריך לעשות ערימת סטלנים כדי להגיע ללמעלה של החומה? נעשה. צריך לעשות הפסקה לשעת סיפור בספריה? נשב יפה ונשלב ידיים.

נלחמים באומץ לב בחזית – האבירה ליידי בריאה והקראש שלה ג׳ימי על ברונט, בייבי דנזל עם פקודיו האחרונים לשמם (כי הם מסורסים, נו), ג׳ורה פרנדזון, אדיפוס וחלב הענקות שלו, הציקלופ שודד הקריביים וחיים צינוביץ׳, שירן מלכת הדובים, קנדריק ופותריק.
נלחמים פחות באומץ לב – סאמווייז גמג׳י, דאבוס שום בצל.
הלכו להמתין להיטלר בחורשת האקליפטוס – בראנפלקס והתיון עם כמה חברים וקצת פחות חצים.
קו הגנה שני מהחומה – אריאנה גראנדה מצויידת בחץ וקשת, אח״כ עם פיס בלינג שהכין לה גנדריק שמנדריק של מטאטא שהופך לחנית שהופך לסכין שהופך לדילדו שתזכור אותו גם ברגעים הקשים (חח).

סאנסה משתכנעת מאוד בקלות שאין לה תכלס מה לעזור שם בחוץ למה היא טובה בעיצוב, ביגוד ותיכשוט, וניהול מועצה אזורית צפון (מאוחד). פחות טובה בדקירה (עם החלק השפיצי). היא יורדת למטה להצטרף למוג הלב הראשי לישראל דביר בנדק שמקפיד לשבת איפה שהתינוקות הכי רכים כדי שיהיה ברור שהוא חסר ישע במצבי חירום. כמו כן יושבים שם שבעה-צופת-פני-עתיד גם טיריון (שיכור ומתוסכל) וגילי (צאי כבר מחיינו), וכפי שהיה צפוי – גם נד וליאנה וקטלין סטארק ועוד כמה דודים ודודות שהזדצ״לו מזמן מצטרפים כאורחי ״פתע״ בשלב כלשהו לשבעה להנות קצת מהבורקסים והעוגות שמרים.
טיריון וסאנסה חווים איזה מומנט בצל קופסת נעליים משיש קיסר. הוא מנשק אותה ביד כמו ליידי מלכותית ולא כמו הבת האחרונה שהוא ייגע בה אי פעם. ומזל, כי הוא עוד יראה איזה בת או שתיים עד שהוא ימות, אז חסכנו מבוכת ״שיט, בסוף לא נגמר העולם״.

אני לא סינדרלה, ושמי לא שלגיה, כל הדיבורים שלך לא שווים שניה. (נשבעת שרואים אותם בתמונה. שימו על הכי בהיר)

בינתיים בפסטיבל הסאקורה, תיון מפגין אומץ לב לראשונה. לעומתו, בראנפלקס דופק לנו נפקד כי בדיוק בא לו טוב טיסה בשמי הארץ במקום להישאר עם החבר׳ה איפה שצריך אותו. עושה היי פייב לפייגלין בעננים וחוזר כדי בייסיקלי להגיד לתיון שזה סבבה למות עכשיו ותודה על הדגים. צבא הסטלנים אגב דאגו להסתדר יפה אחד אחד כמו בסרטי קונג פו נושנים וחלילה לא לתקוף יחד כי אז זה היה מדגיש כמה טמטום היה בהחלטה לאבטח את בראנפלקס הקדוש באמצעות חוליית מילואימניקים של חיל הים בלי נגמ״ש ובלי שכפ״צ, שאחד הבריז כי אשתו יולדת והשני בדיוק עשה הסרת ציפורן חודרנית.

וג׳ון ודאני, אתם שואלים את עצמכם? ובכן הם המשיכו בדייט שלהם מהמצפור במטולה לסצינת ״איי קאן שואו יו דה וורלד״ על השטיחים המעופפים, רק ביותר עצבים מיסמין ואלאדין שעוד היו מאוהבים בשלב ההוא ולא גילו שהם דודה ואחיין שגם אם הם יתחתנו כבר לא יישאר מי שיבוא לחתונה.

ג׳ון אגב החליט בשלב כלשהו לרוץ לגבות את חוליית עץ הדובדבן, אבל בדרך הוא שכח והחליט להיות באובסס על הדרקון הכחול. מה זה אובסס? במקסימום לדפוק לו צעקה כמו שמלמדים בקורס הגנה עצמית של עמותת אל הלב (הדרקון). ״קופץ עלייך מישהו מהשיחים? קודם כל צועקות לו: לאאאא!! ותעשו ככה ׳לא׳ עם היד, כי אולי התוקף דובר ולריאנית, אלה עם כל המחלות שלהם, השם ישמור אותנו״.

קצרים

ג׳ון סנואו יא חת׳כת אפס אתה תתצטער על מה שעשיתה.

פרנדזון מוכיח שיש לו שמיעה של כלבים ומגיע בריצה לכל מקום שהוא שומע נהרת דרקון. היילייט של אמינות: הוא נשחט 7 פעמים אבל לא מוכן למות עד שדאני בטוח בחיים.

שירן אהובתנו מלכת הדובים עושה לנו סצינת ״הרוגטקה תנגן״ ומורידה את אחד האיומים הגדולים בפיגוע התאבדות הירואי שראוי רק לה.

חיים צינוביץ׳ חוטף הלם קרב אבל מתעורר כדי לעזור להציל את אחותו הקטנה כי לא משנה כמה היא מוכיחה שהיא מיומנת יותר ממאה נינג׳ות, הם תמיד יראות אותה כשירלי טמפל הקטנה.

וולה קולסטון קולטת שהתאורה בפרק מחורבנת ולכן מבינה שהיא כשלה בתפקידה וצריכה לפנות את הכסא. היא נפרדת מהצ׳וקר שקנתה בסייל ביער הקסום בסנטר, ומחזירה את נשמתה לגואל.

כל האינטרנט אומר תודה לדי.ג׳יי סקאזי ולמורה לסייף שלימדו את אריאנה את הטריק עם הסכין ביד השניה, אבל שוכחים שמי שהכי לימדה אותה להילחם זאת יערה של הדרום.

יערה של הדרום מכינה את אריאנה לרגע האמת, פעם, כשעוד רצו שנראה משהו

מצבת כח אדם

הזדצ״לו לנו:
שואת העם הדות׳רקי
ליידי וולה קולסטון
אד (אוקיי)
ג׳ורה פרנדזון
שירן מלכת הדובים והענקים
תיון שנחלט בפעם האחרונה
הלוחמים של דנזל האחרונים לשמם
כל מכבי תל אביב (הכחולים) ומנהיגם הדגול משה פייגלין
הקיקלופ שודד הקאריביים

עדיין בחיים באופן מפתיע:
שני דרקונים שבורים
דאני וג׳ון
אריה ובראן
סאנסה וטיריון
קנדריק ופותריק
צילי וגילי
ואריס ו(רוב) הילדים
ג׳ימי והאבירה הבריאה
חיים צינוביץ׳ ודאבוס שום-בצל
***

נ.ב. כן, הפתיח הוא בין היתר מחווה לפרק הראשון של ״הסמויה״.

4 תגובות בנושא “משחקי הקץ: סיכום פרקים לגיטימי לחלוטין – מדור אורחת חדש.סופי.סופי(2).להדפסה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.