פרשת המזרחי: ראה

שימו לב, פרשת ראה. 126 פסוקים. הברכה והקללה – ישמרו מצוות יש ברכה, מפרים: קללה. פשוט מאוד.
אף אחד כולל אף אחד לא מגיע להר גריזים או הר עיבל בלי שהוא חושב על זה.

עוד השבוע: כולם כולל כולם – מנתצים את האלילים של העמים הכבושים. לא רוצה לראות פה איזה פסל פריון שמישהו הביא מאיזה כנענית פטישיסטית. אז בלי זה.

קורבנות, אני מזכיר: שבט לוי. בבית המקדש. עד שנבנה אותו אז במשכן. לא מוכן שיהיו פה מקריבים בבתים, בכפרים או אמיאת. אחרי שנגיע אולי ואני מדגיש – אולי, נקים לכם מזבחות מקומיים.

שימו לב: נדרים ונדבות לשם. שחיטה, לא כקורבן, בכל מקום. אבל! אני מזכיר לכם בלי שטויות. לא אוכלים בשר עם הדם. מעשרות ובכורות רק רק רק בירושלים.

יש עוד כמה דברים שאינם לרוח ה’. זה לא כרת אבל לא מתאים. לא בא לי להתחיל להעלות פה אנשים לסקילות. אסור עבודה זרה, שאף אחד לא ישרוף לי פה בנים או בנות.

אין להאמין לאדם המציג עצמו כנביא…מה שימי? וואלה לא יודע. אם יהיה נביא תדעו. ושאלות בסוף.

אדם המסית לעבודת אלילים – מוות בסקילה. אם אתם רואים עיר שלמה בעבודת אלילים – מרכזים את כל התושבים ברחוב אחד, ומעלים באש. כן, זה ההוראות. פתיחה באש.

כמה דברים אחרונים: בלי תספורות מוזרות פה כמו הגויים. אתם הבנים של הקב”ה. למרות שחלק מכם לא נראים ככה. סתם. שקט שקט. עיניים אליי: אוכל. לגבי אוכל – אסור לאכול בעלי חיים שאינם טהורים אם זה אומר שרץ, בעלי חיים קטנים הרוחשים על הארץ, נבלה וכוליי. זה כולל גמל ארנבת שפן, חזיר. כן, מה לעשות. ואסור גדי בחלב אימו. זה ההוראות.

יש פה גם דיני עבדות ומעשרות ועוד כל מיני דברים לעניים, תקראו אחר כך. לא נראה שזה כל כך משנה. לסיכום אני מזכיר לא לסוע בטרמפים.

יאללה שבת שלום.

ולא להכניס את הראש לפה של אריה


אביב מזרחי הוא :|

תגובה 1 בנושא “פרשת המזרחי: ראה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *