הדרונים הם מזונים ובאריונים

~~עודכנו התאריך והשעה~~  ~~עודכנו התאריך והשעה~~  

~~עודכנו התאריך והשעה~~  ~~עודכנו התאריך והשעה~~   

לא מסתפקים ב-800 מילה? ~אל בנדי מגרבץ על הכורסה ומחייך~ חושבים שלפעמים דיון פנים אל פנים מניב תוצאות אחרות? ~קרטמן נשבע בחום: "אנחנו לא ניפול לזבל הזה"~ רוצים לשפשף את ניסיון הדיבור שלכם מול קהל? ~ליסה סימפסון בקטע חצוצרה משוגע~ קיבלתם. מעכשיו ההם ביום ראשון שני שלישי ~סאונד מתגבר~ רביעי וחמישי! בשידורים חוזרים אינסופיים של חברים[email protected]@#!.

לא, סתם. החלטנו שבא לנו גם לדבר. גם להיפגש. גם לתת איזו הרחבה לפעמים על נושא שמעניין מישהו מאיתנו. ואולי עוד כמה מישהוים מאיתנו. בקיצור, החלטנו על הרצאות. דובר אחד. חצי שעה. ואחר כך מה שיבוא. הפגישה הראשונה אצל מיטל, אחד העם 51. יום חמישי הקרוב, ה-4 בדצמבר, שמונה וחצי בערב. תביאו אלכוהול. ~מיטל אוהבת אלכוהול~רשות ההזמנה ליאיר:

מאיץ ההדרונים* הגדול (LHC), המושלם בימים אלה ליד ז'נבה, הוא הניסוי המדעי היקר ביותר אי פעם, שיתוף הפעולה הבינלאומי הגדול ביותר אי פעם, ועוד אינספור שיאי גינס שונים ומשונים. למה הוא טוב? עם איזה אתגרים הוא אמור להתמודד, ומדוע יש צורך בהשקעה כה נכבדת?

בהרצאה נציג בקצרה את הפיסיקה בחמשת אלפי השנים האחרונות, נעמוד על מצבן של תיאוריות השולטות בכיפה בימינו, נתאר את השאלות הפתוחות המעסיקות את החוקרים, ונפרט כיצד המאיץ החדש ישתלב בנסיון לענות עליהן. אין צורך בידע מוקדם, אבל סקרנות אקטיבית עשויה לעזור כנגד הקצב המזורז.

* הדרונים הם מזונים ובאריונים שהאינטראקציה החזקה ביניהם מתוארות על ידי החלפת גלואונים שהם בוזוני הכיול של הכרומודינמיקה הקוואנטית. זהו, הוצאתי את זה, השאר יהיה בשפת בני אדם.

התמונה: מכאן

19 תגובות “הדרונים הם מזונים ובאריונים”

 1. הידד! רעיון ברוך. לצערי אני מניח שב"אחד העם" הכוונה היא לרחוב בת"א ולא בחיפה, ולכן בינתיים אמשיך להסתפק בוויקיפדיה.

 2. הידד גם כאן, הקליטו גם בשבילי.
  אני אפתח איזה שליש גולדסטאר בטבעון ואתמוך בכם מרחוק :)

 3. רעיון מעולה.
  גם אני אשמח להקלטה.
  וברגע שיהיה לי זמן (והרגע הזה, בי נשבעתי, עוד יגיע!) אשמח לבוא, ואני גם מתנדב לבוא ולדבר, אם רק ירצוני.

 4. מגניב, זה באמת נורא מעניין אותי ולא היה את מי לשאול משהו קונקרטי. מיטל, אפשר לבוא עם הכלבלב?

 5. איך הופכים את עצמו מאדם זר לחבר באתר? איך אוכל לקבל אפשרות להשתתף בפרוייקטים?

 6. מישקין, כשאתה אומר חבר באתר אתה מתכוון ל…? כי אם אתה רוצה לכתוב, כולם מוזמנים. שלח נא מייל ל-meitalsha ב-gmail.com, שזו אני. אם אתה מתכוון לרקמה האנושית העדינה המכונה קוראי הסיפור האמיתי והמזעזע, ובכן, נראה לי שאתה כבר תפור שם.

 7. נשמע מרתק. ממש הייתי רוצה לשמוע את ההרצאה.

  לא אגיע, אבל
  מיטל, תפתחי בירה לכבודי. יאיר, תאיץ הדרון אחד בשבילי.

  אני אמתין להקלטה. או לחילופין לסיכום.

  ברכות על היוזמה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>