פורנוגרפיה. פורנו. וגרפיה.

בואו, בואו, יש ערב פורנו ללסביות. כך, פחות או יותר, נאמר באתר פסטיבל הקולנוע ההומו-לסבי. והלסביות אכן באו ומילאו את האולם עד אפס מקום. מצוחצחות ומוכנות לזימה הן התיישבו בכיסאות האדומים של הסינמטק והמתינו בהתרגשות רוחשת לשני הסרטים שיוקרנו באותו ערב: one night stand שהוא סרט צרפתי ו-The crash pad שהוא סרט אמריקני.  

והסרט הצרפתי נפתח. כל שחקניות ושחקני הסרט הישירו מבט למצלמה ואמרו: אנחנו משתתפות/משתתפי הסרט/סרט רוצות ורוצים לתרום למיניות הלסבית בעולם. אנחנו רוצים ורוצות להבהיר לכולם שמיניות לסבית היא לא רק חיבוקים רכים וליטופים. אנחנו/אנחנו יודעים/יודעות/ידענו שאין דבר חשוב יותר לעשות מאשר להפגין לעולם את המיניות הלסבית, כי כך, אם נפתור את המיניות שלנו, נוכל להבין טוב יותר את העולם, וברגע שהעולם, כולו, כן?, יבין את המיניות הלסבית, הוא יהיה פנוי הרבה יותר לפתור את המלחמה בעיראק, את הסכסוך הישראלי-פלסטיני וגם אולי יעשה איזו טובה או שתיים לאלג'יראים המסכנים בפאריס (הם/הן אמרו/אמרו פאריס ולא פאריז כי הם/הן פריסאים/פריסאיות).
שעמום מפוהק חלף באולם. 

והאקשן האמיתי התחיל. אתר הסרט אומר שמדובר ב-46 דקות. אני לא מאמינה. לדעתי האישית חלפו יומיים עד ששבעת או שמונת הזוגות שהוצגו בסרט גמרו להזדיין. כל זוג בא והפגין את מיטב הלהטוטים הלסביים. פעם אחר פעם נשלפה כפפת הלטקס השחורה, כי זה שאנחנו אנרכיסטים לא אומר שאנחנו לא נזהרים ובכלל לא שמעתם שקסדה לאופניים זה קול וסקס בטוח קול שבעתיים? ויד נתחבה לכוס ויצאה ממנו, נתחבה ויצאה, נתחבה ויצאה וגו' וגו'. חמש, שש, שבע דקות. וגומר, אין. ויצא גם הדילדו, וכוסה בקונדום, ונתחב ויצא ונתחב ויצא, יד הפליקה על טוסיק (פרקטיקה נפוצה עד מאד בסרט, שאני בספק אם מישהו, שאינו עושה BDSM, משתמש בה בחיים האמיתיים. אני לא מתכוונת אומר שהוא משתמש בה. אני מתכוונת ממש משתמש בה. לא, באמת, דמיינו את עצמכם עושים סקס. עכשיו תחשבו על הפרטנר שלכם מפליק לכם בטוסיק. ככה אחת קטנה. לא הייתם פורצים בצחוק?), דילדו נמצץ. 

בואו נתעכב שנייה על הדילדו הנמצץ. דילדו, כן? לא מחובר לעצבים של אף אדם. מכוסה קונדום, כי סקס בטוח וגו'. אישה אחרת מוצצת אותו. בלשונה טעם הלטקס. או טעם הלטקס בטעם בננה. בגופה של האישה עוטת הדילדו דבר לא קורה. בדמיונה, אולי, יש לה זין גדול וכושי, והוא נמצץ בידי אישה לבנה ושברירית. או אולי זין גדול ולבן שנתחב בפיה של שחורה כנועה. או אולי שוטר ואנרכיסטית או גבירה ונער הבריכה שלה. ובכל אופן, אישה מוצצת לטקס ומדמיינת ואישה/איש אחרת עוטה אותו ומדמיינת, ומלטפת את ראשה של האישה המוצצת.  

למה? מהיכן מגיע האימג' הזה? מסרטי פורנו סטרייטים. שם הוא סמל לכניעה האולטימטיבית. ככה זה פורנו – זיינת פה של אישה? אתה יכול להיות סופרמן. ותזכרו את סרטי הפורנו הסטרייטים כי יש המשך.  

המשך. וזוויות הצילום. מסך קולנוע, כן? כך וכך מטרים על כך וכך מטרים מכוסים בכוס פעור, שיד שלמה, באגרוף קפוץ, נתחבת ויוצאת מתוכו. התקריב מזעזע. ככל שהדקות חולפות אתה מבין מה זה מזכיר: כך מיילדים פרה. למה התקריב הזה? כי ככה זה בסרטי פורנו. אתה רוצה לראות שזה באמת קורה. אתה צריך לראות שהכוס פעור, ואתה רוצה לראות את זה בעיניים שלך. לא השלמת פערים, לא טריקים קולנועיים. כוס פעור. 

וכשהכוס איננו פעור על כך וכך מטרים, המצלמה מתמקדת בפניה של אחת המשתתפות. תמיד מן הצד. והיא, לנצח תיראה כמי שהחדירה היא תשוקת חייה. לא משנה אם היא חודרת או נחדרת, אין דבר בעולם מלבד חדירה. אה כן, חדירה וגניחה.  

אבל למה ככה? פורנוגרפיה לסבית מצהירה על עצמה שהיא רוצה לעשות דברים למיניות הלסבית. המיניות הלסבית, כך אומרים ומצהירים כולם וכולן, היא מיניות מגוונת. ובכל זאת, האימג'ים הם אימג'ים של פורנו סטרייטי, הצילום הוא צילום של פורנו סטרייטי והסאונד, עליו אני בכלל לא רוצה לדבר. זו תמיד מוזיקה סוג דילדו. שדילדו, כן, זה כמו זין אבל בכאילו.  

אם כבר אנחנו כאלו קווירים ומגניבים, לא היית מצפה שגם הפורנו שלנו יהיה קווירי ומגניב? אם כבר אנחנו עושים מהפכה, לא היית חושב שאפשר לעשות מהפכה גם באופן הייצור ולא רק באמצעי הייצור? כלומר, זה נחמד שכל המשתתפות נשים או נשים לשעבר. וזה נחמד שיש דילדו. והכל מותר. ואין איש אומר: זה לא מוסרי. זה נחמד. אבל למה שלא נעשה פורנו אחר באמת? מה אם, למשל, הרגע הזה שבו נחים לרגע ממלאכת התחיבה, המשובחת כלשעצמה רק שיהיה פה ברור, ונושמים, ומבטים מוחלפים ומאשרים: זה בסדר לנוח? מה אם צילום מנקודת המבט של אחת המשתתפות, כאשר הקליטה היא חלקית, ולא כל האיברים של כל המשתתפים פרושים בפנינו? למה תמיד המצלמה היא מספר יודע כל שרק רוצה להניע, להניע, חזק ומהר, חזק ועמוק, את העלילה? האם זוהי הדרך היחידה לגרות ולהתגרות?  

אתם יודעים למה? כי הבאנו לסביות. והן אפילו נראות טוב. ושכנענו אותם להתפשט למען האומה. האומה הלסבית, כמובן. אנחנו חסרות גבולות מדיניים. והבאנו דילדואים, חלקם מלאכת בית. והבאנו מצלמה, וארגנו לוקיישן, ועשינו מסיבה מגניבה לכבוד הסרט. אז אנחנו את שלנו עשינו. אנחנו לא צריכים לחשוב מחדש על פורנו, אנחנו רק צריכים להחליף את הדמויות. ואם זה לא מספיק לכם, אז כנראה שאתן נבוכות מדי וכדאי שתלכו להתבגר לפני שאתם נכנסות לאולם ובו מקרינים כוס פעור.  

עשרים דקות, חצי שעה עברה, וזוגות לסביות התחילו לנזול החוצה מן האולם. זוג זוג פרש לדרכו. אני, את הסרט השני כבר לא ראיתי.

24 תגובות “פורנוגרפיה. פורנו. וגרפיה.”

 1. מכירה טוב את הציפייה הזו מאנשים שעשו צעד אחד בכיוון שאני מזדהה איתו ואת ההפתעה מזה שהם נעצרים שם. רבתחומית האכזבה הזו.
  ואיתמר צודק. פוסט בת זונה.

 2. ז"א שעכשיו כל החרמנים שיקלידו לגוגל סקס, לסביות, פורנו – יגיעו לכאן?
  שיו.

 3. כן, ככה בדיוק אני הגעתי :)
  ואכן בנזונה, מאמם, מנוולת וכולי. מסכימה, מסכימה, מסכימה. עד עכשיו יצא לי רק להחליף את ההנהונים האלה עם בנות הזוג (לא בבת אחת, כל אחת בתורה, כמובן). נחמד גם לראות את זה ממש כתוב, וכדבעי. תודה. יחד, נעבור גם את המהפכה הזאת בשלום.

 4. בשביל הרקורד, יש הרבה גברים שגם לא מבינים מה בין הגניקולוגיה המבוימת המוזרה הזו וסקס. באינטרנט יש לא מעט פורנו הרבה יותר "לסבי" ופמיניסטי בסגנונו (למשל עובד על המוח ולא רק על חושי השמע והראיה, למשל מצלם בחורות שברור שזורמות עם מה שהגוף שלהן באמת חש ולא עם צרחות מזויפות שהכתיב להן במאי). בגדול מי שבא ואומר לי שהוא מהפכן, אני מיד מניח שיש לו "כזה קטן" והוא לא עושה שום דבר מהפכני באמת.

 5. היה בו משהו לסבי, בסרט ההוא. בעיקר בכל מה שקשור לנראות. כלומר, מלבד on our backs אני לא מכירה עוד מקום שבו יש פורנו לסבי עם נשים שנראות לסביות או טרנסיות/טרנסים. אבל זה היה מעצבן ששם זה נעצר.

  ובעניין המהפכני, אני נוטה להסכים איתך, למרות שתמיד נראה לי שאני סתם ילדותית בקטע הזה.

 6. אולי תסבירי לי מה זה "נשים שנראות לסביות"? מרובעות תסרוקת כמו דג'נרס? מקוצצות כמוך? תנועות גוף קצת יותר "גבריות"? אני מכיר לא מעט לסביות נשיות ביותר, ואני לא מדבר רק על מפורסמות הוליווד כמו אן הייש או פורשיה דה-רוסי. למעשה ממה שפגשתי בסאן פראנסיסקו, מרגע שאין יותר מאבקי לגיטימציה, הבוצ'יות נעלמת לה ואפשר לחזור להתנהג ולהראות כמו אנשים "נורמליים" :-)

  הכי הצחיקה אותי מישהי שיצאתי איתה שהודתה שבעברה היתה לסבית. היא סיפרה לי את זה כאילו זה סוד איום שיבריח אותי, והתנצלה שחדש לה כל הענין של האיפור והגינדור כי "לסביות לא מתאפרות ומתיפיפות". ככה זה בארץ? נורא הצחיק אותי, כי זה לא עובד ככה במקומות אחרים שראיתי, כולל לא בסרטים, וכולל לא בפורנו…

  הציצי נא על פורנו אוסטראלי חביב כמו IFeelMyself.com, BeautifulAgony.com ובמידה מסוימת AbbyWinters.com, אפשר גם אחרת :)

 7. אוי, די. כן, ללסביות יש מראה ייחודי. לאו דווקא המראה הבוצ'י. גם המראה האולטרה-נשי יכול להיות מאד לסבי. אבל עובדה שלסביות יודעות לזהות לסביות אחרות, כלומר שהגיי-דאר עובד. סליחה, אבל אני לא קונה את החרא הליברלי הזה של "כל אחת ייחודית". כולנו ייחודיות, ובכל זאת רובנו נראות לסביות. גם אלו עם השיער הארוך, ואלו עם הציפורניים, ואלו עם הלק על הרגליים, והכוסיות עם החצאית. אמנם אני לא יודעת מה קורה בסן פרנסיסקו, בירת המגניבות הקווירית, אבל אני די בטוחה שהמצב לא שונה מזה של ברלין או של כל בירה קווירית אירופית אחרת.

  זה נכון שבארץ ללסביות יש מראה יותר rough. תיכף יבואו לפה גדודים וירביצו לי. יש יוצאי דופן, אבל נראה לי שהנורמה היא יותר דומה לקיבוצניקית מאשר לנערה סטייליסטית מתל אביב. אבל מכל מה שאני ראיתי, בעולם ובסרטים, גם ללסביות סופר מעודכנות מסן פרנסיסקו (חחח) יש מראה די צפוי.

  אציץ בהם. אני מניחה שהם NSFW.

 8. אולי אין לי גיידאר :-) לא ראיתי מה משותף, מלבד מי שמחפשות לדבוק בסטריאוטיפים ב"דווקא".

  אכן, לא הכי SFW, ואת מיטב היצירות ניתן לקבל רק בתשלום (או דרך חמורים אלקטרוניים ונחשולי ביטים שונים) אבל בוודאי יש שם הצצות.

 9. יש מי שבוחרים לעצמם מראה מסוים כדי להכריז בכוח את דעתם הפוליטית, החברתית או המגדרית, מה שאת מכנה "מראה די צפוי" אני מניח.

  אגב, ההרשמה לתגובות בבלוג לא עובדת.

 10. אני לא בטוחה שאני מאמינה בזה. נגיד, אני נראית הכי כמו לסבית טיפוסית, מהז'אנר הסמי-אינלקטואלי. ותאמין או לא, זה לא בשביל אחרים :)
  ולכן, אני נוטה לתת לאחרים את הבנפיט אוף דה דאוט שהם נראים ככה כי ככה נראה להם יפה.

  נראה לי שההרשמה עובדת רק בפיירפוקס. בדקת בפיירפוקס?

 11. רק בפיירפוקס. גם WP ממדווח לי שאני רשום, הבעייה היא שאני לא מקבל אימיילים לתגובות שלך… אולי מייל פשוט לא יוצא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>