פורנוסטרוקטורלי

(או) פורצים גבולות: לקראת הרמנויטיקה טרנספורמטיבית של פורנו

הערה קטנה: איה הודיעה לי שנקודת המבט שלי מאוד "סטרייטית-גברית". ואכן, ב"גמירה", למשל, כוונתי לשפיכה גברית. שתדעו.

סרטי פורנו הם קצת כמו "ספורט הדמים" של ואן-דאם. בסרט ההוא מתכנסים אמני לחימה שונים מקצוות העולם לתחרות לחימה סודית, ונלחמים זה בזה. וכך, ניתן לראות אמנויות לחימה שונות מתמודדות זו מול זו באמצעות נציגיהן עלי אדמות. לוחם סומו, לוחם סורי, מתאגרף תאילנדי, מתאבק אוולה, קפואריסט וכמה טיפוסים נוספים דופקים אחד לשני מכות, עד שמגיע הקרב הסופי. ספוילר: ואן דאם מנצח.

סרטי פורנו הם קצת כמו "ספורט הדמים" – סדרת התכנסויות, צירופי אדם, בטור הארדקור עולה, שמסתיים בקרב הסופי והמתפתל. סרט פורנו, לפחות מהזן הרגיל, מתחיל כמעט תמיד בצירוף השכיח גבר/אישה. רק אז, לאחר שפטר עצמו מעול זה, יכול הסרט להמשיך לצירופים אחרים – אישה/אישה, גבר/אישה/אישה, גבר/אישה/גבר – עד, כאמור, לצירוף שחותם את העניין כולו במסת אדם תמנונית.

הזיון הוא יחידת העלילה הבסיסית של הפורנו. לכן קל כל כך לשרטט זאת מתמטית. הזיון הוא אלמנט כל כך חשוב, כל כך בלתי נמנע, עד שכדי להגיע אליו גועש הסרט מבעד לכל המחיצות הסיבתיות הרגילות. כמו בסביבתו של חור שחור, מתעקמים חוקי ההסתברות ברגע שהם ליד פוטנציאל זיון כזה או אחר.

בפורנו כמעט כל דבר שמעורב בו יותר מאדם אחד (ולעתים מספיק גם אחד. תודה לאל על האוננות) הוא זיון פוטנציאלי. אפשר לחוש בבוא הזיון כבר בשניה שבה שני אנשים מתקרבים זה לזה, בהתאם לז'אנר הסרט, כמובן. אלא אם כן אתם צופים בסרט הומואים, גבר/גבר הוא צירוף שלא יעלה על הדעת, ולכן גברים יכולים להיפגש זה עם זה מבלי להאיץ לכלל משכב, כל עוד אישה לא מתווכת ביניהם.

אם הסרט בנוי כשרשרת צירופים אנושית, אזי יחידות העלילה שלו, הזיונים עצמם, בנויות כשרשרת צירופי איברים. בצירוף גבר/אישה, למשל, ייתכנו כמה צירופי איברים אפשריים, אולם בדרך כלל סדר הצירופים יהיה כדלקמן: מציצה > חדירה לכוס > חדירה אנאלית > גמירה. החוליה היחידה שניתנת להשמטה היא החדירה האנאלית, על פי רוב, אולם סדר צירופים זה הוא כה חזק עד כי הוא חולש גם על צירופי אדם שונים: גבר/אישה/אישה, גבר/אישה/גבר וכו'. וכך תתחיל כל אורגיה במציצה, תעבור לזיון רגיל ורק אז תתפנה לחדווה אנאלית ולגמירה.

מדובר בסדר חומרה עולה. יש דברים שהם פשוט יותר פורנו, יותר הארדקור, מדברים אחרים. לרוב יש לכך חפיפה עם לכלוך וגועל, כאילו מה שמלוכלך יותר הוא גם אמיתי יותר, יותר זיון, מאשר הנקי והסיליקוני. מכאן שאנאלי, כשלעצמו, תמיד ייתפס כחמור יותר מאשר מציצה, למשל, ולכן יבוא אחריה בתחביר האיברים. עם זאת, סדר צירוף האיברים יכול להשפיע גם על חשיבות הצירוף. הרהרו לרגע בצירוף חדירה לכוס > חדירה אנאלית >מציצה> גמירה. אפשר לחוש שעברנו ז'אנר, טיפסנו במעלה ההארדקור, ואנו עתה בממלכה אחרת. כמעט כאילו מוכתב מראש שצירוף איברים במקום השלישי ב"משפט" יחשב חמור יותר מצירוף איברים במקום השני.

זיון בסרט פורנו אינו שרשרת מפגשי איברים פאראטקטית, שבה כל אחד מצירופי האיברים בלתי תלוי בקודם לו, ולכן גם ניתן להחלפה. לא, תחביר האיברים קובע את מהות יחידת הזיון, בעוד צירוף האנשים קובע את פוטנציאל צירופי האיברים האפשרי. בניסוח אחר, סדר החדירות/ליקוקים/התחככויות קובע את מהותה הפנימית של יחידת הזיון, ואילו סדר זה נקבע ביחס למספר וסוג המשתתפים. בזיון רגיל יהיו תמיד פחות אופציות מאשר באורגיה, מאחר שיחד עם כל אדם שנוסף לזיון נוספים עוד איברים לחדור ולהיחדר בהם. ניתן, כמובן, להשתמש ברקורסיביות, ולהפוך זיון גבר/אישה לאינסופי, כאשר חדירה לכוס מובילה לאנאלי שמוביל לחדירה לכוס שמובילה למציצה. אך זה מאורע נדיר.

המילה "מהות" קצת צולעת. "מהותה" של יחידת הזיון אינה אידיאה שמחוץ לעולם, היא אידיאה שבתודעה, הצורה שבה אנחנו מקטלגים בזיכרון את הזיון או את סרט הפורנו. יכולנו לקטלג הכל – צבע השיער של המשתתפים, סוג האנחות – ובמקום זאת אנחנו מקטלגים צירופים, קומבינציה וסלקציה של אנשים ואיברי מין. ראו את רשימת התגיות ב-pornotube ותבינו. אדם רואה סרט פורנו, ומה שיש לו לומר עליו זה אוראלי/אנאלי, אנאלי/אוראלי וגו'.

אבל האפשרויות הן בלתי מוגבלות. גם אם נגמור את סדר צירופיהם של בני אדם, בכל התנוחות האפשריות, עדיין נצטרך להוסיף לסדרות המשוואות הנ"ל את הדילדואים, על כל גדליהם, והפטישים, כל עור וכף רגל, והגמירה בפנים/גמירה על החזה, וסוגי הקשירות, והמגע המכאיב והמגע המענג, והנשים השמנות, והגברים הזקנים, וכל האפשרי. תמיד יש איבר (גם אם ויברטור) ותמיד יש חור (גם אם פה), ותמיד אפשר להרכיב אותם קצת אחרת. האפשרויות הן בלתי מוגבלות, כמעט. אנחנו צריכים את הצירופים הבסיסיים האלה, הם טובים לנו. קל לקפל אותם להכללות תמטיות. אנאלי> מציצה> גמירה מגעיל יותר ממציצה> אנאלי> גמירה, ולכן גם מתקפל בקלות לאופוזיציית שולט/נשלט, לסכמות תמטיות בסיסיות, שקל לנו יותר איתן. וזה בסדר. אנחנו לא רוצים להגיע כרגע להארה. רק לאונן.

15 תגובות “פורנוסטרוקטורלי”

  1. עלית על משהו: צריך לבדוק את הקשר בין חוויה של הארה (מדגיש: חוויה) לאוננות. בשניהם יש מימדים אוטונומים (אפילו סוליפסיסטים), אושר ועונג, תפיסת הנצח בשניה אחת וכמובן: תחושת שחרור. ההבדל הוא בעצם שהמתכונן לחווית הארה לא צריך להכין טישו.

  2. “’When a man is in deep dreamless sleep, on the other hand, and is not aware of anything at all, this is what happens. There are seventy-two thousand veins named Hita that run from the heart to the pericardium. He slips out of the heart through these veins and rests within the pericardium. He rests there oblivious to everything, just as a young man, a great king, or an eminent Brahamin remains oblivious to everything at the height of sexual bliss.’” (Olivelle, Patrick (translator), Upanisads, New York: Oxford University Press, 1996, Upanisad 2.1.19: pp. 25-26)

  3. אי/לונ/ית, זה עובד גם בשביל בנות האופנישדות הזה? נשמע הכי כיף. אני צריכה להתארגן על משהו כזה.
    נראה לי שזו הסיבה שגברים, בהכללה, לא שומעים שהילד שלהם בוכה. הם פשוט בהייט אוף סקשואל בליס.

    (בסדר בסדר, מטאפורה)

  4. אבקש לחלוק על הכותב, היות ושמט לחלוטין את הקונילינגוס, הידוע בשמו העממי כליקוק כוס, מתוך סכמת צירופי האיברים. היות וכך ישנה בעיה חמורה בתיאוריה; האם הפלאטיו מחליף את הקונילינגוס, בא במקומו או מתרחש במקביל אליו? ראוי לתת את הדעת על כך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>