משפטים של ראיונות עבודה (ולמה הם כל כך מעצבנים)

 

- זה לא ראיון עבודה. זו יותר שיחה שבה ננסה לראות אם אנחנו מתאימים זה לזה

(רוצה שיחה? אין בעיה. תן לי חמש דקות להגיד לך במה אני טובה ובמה אני גרועה. תגיד לי מה אתה צריך ובוא נלך הביתה כדי לחשוב כמה כסף אתה מוכן להציע לי כדי שאעשה זאת בשבילך. אל תשאל אותי מה החסרונות שלי, אל תעשה לי נאום מכירות של החברה שלך, ואל, אבל אל, תשאל אותי מהי עבודת החלומות שלי.

במילה אחת: קלישאות)

- כן, זו משכורת נמוכה, אבל אנחנו תמיד צוחקות שאנחנו לא כאן בשביל הכסף.

(כן, האמת שנתקלתי בהרבה אנשים שמעבירים את רוב ימיהם בעבודה וולנטרית. כולם גם מהמעמד הבינוני. הלאה שכר הדירה, הם אומרים. הלאה חשבון הסלולרי, התחביבים, בתי הקפה, חשבון החשמל והאוכל לילדים. רק תנו לי לעזור לאיש אחד להיות עשיר. העיקר שאני אעשה משהו שדומה באיזשהו אופן למה שאני אוהב.

במילה אחת: פמיניזציה)

- אנחנו חברה צעירה ודינמית. תמצאי אצלנו אנשים שקיבלו קידום תוך חצי שנה.

(תגידו שעוד אין לכם הגדרת תפקידים ברורה. תגידו שהכל תלוי במשה, שזוכר את הטלפון של דליה שאחראית על הזמנת החלב. תגידו שהתחלתם בקטן ועוד לא הצלחתם לתפוס שמקום שבו עובדים יותר משני אנשים כבר לא יכול להסתמך על פתקאות ועל שולחנות מהבית של סבתא שלכם. תגידו שאתם מצפים מהעובדים שלכם לכפר על חוסר הארגון שלכם. רק אל תגידו שוב את המילה דינמי.

במילה אחת: בסטה)

- אצלנו זה כמו חממה

(חממה כמו מקום קטן ומזיע? חממה כמו המקום שאליו מכניסים את הצמחים כדי להוציא מהם את המיטב? חממה כמו המקום שבו מנסים להאיץ התפתחות לא כמו שאלוהים התכוון? או אולי חממה כמו "את בעצם שתיל, אנחנו נקנה אותך בזול, נשים באדנית, נפעיל עלייך את כל הלחץ האפשרי, ואז נקווה שתגדלי להיות פרח יפה. אם לא, תמיד אפשר לזרוק אותך”. לאיזה מובן של חממה אתה מתכוון?

במשפט אחד: אח של דינמי

- מאד חשוב לנו שתביני את רוח הצוות במקום. אצלנו כולנו כמו משפחה

(ממשפחה, את יודעת, אי אפשר להימלט. משפחה יכולה להתקשר אלייך באחת בלילה כי דודה בלומה הלכה לבית החולים. משפחה יכולה לומר את הדברים הכי נוראיים, אבל את לא יכולה לברוח. משפחה היא משהו שאת מוכנה לתת את כל הזמן הפנוי שלך עבורו. משכורת? את מעליבה אותי עם השאלות המתקטננות שלך.

במשפט אחד: חברים יש רק בנטוויז'ן)

- חשוב לי שתבואי לעבוד בכיף

(יש לי משהו להגיד לך, גברת אישה מכוח אדם. עבודה, כמה שלא נעים להודות בזה, היא עבודה. אני באה, מנסה לבצע את העבודה שלי על הצד הטוב ביותר, ואז הולכת הביתה. אני יכולה ליהנות בדרך, אבל זו לא המטרה. המטרה שלי היא לשמח את המערכת שבה אני עובדת. בדרך כלל זה אומר לתת כמה שיותר תפוקה בכמה שפחות כסף. כן, כנראה שיש לי את הפריבילגיה לא לעבוד במקום שבו אני סובלת או במקום שמזיק לי, אבל מכאן ועד לבוא לעבודה בכיף לאורך זמן, הדרך ארוכה כמו המרחק בין הנאום היפה שאת נותנת על החברה שלך למה שאת באמת חושבת עליה.

במילה אחת: פסיכולוגיזציה).

להכרזה על הפרויקטצמיחהאהוב אותנואין עבודה בזויה; יש עבודת סטודנטיםחרדת השישי העבודה היא חיי

האינטרטקסטואליות של האוכלעל הבוס פעם ראשונה

פחד וחמלהעבודה כהבזק של נחמהבנק הפועלים כאוקסימורון

37 תגובות “משפטים של ראיונות עבודה (ולמה הם כל כך מעצבנים)”

 1. תודה, כפרה עליך.

  אתה יודע שכבר הייתי משפחה של האיש עם הפופיק. ואז, החממה נסגרה, והדינמיות אבדה.

 2. אני חייב לציין שאכן חברים יש רק בנענע (לגבי ספינת האם יש לי את הספקות שלי).

  כמות האנשים הנפלאים שעבדו איתי במקום הזה ושאיתם אני שומר על קשר זה אואחר (או לפחות ממש נהנה לראות אותם באופן רנדומלי) היא פשוט נפלאה.

 3. ושאלת השאלות: ספרי לי על שלוש תכונות טובות שלך ושלוש רעות.
  (אני יש לי רק תכונות רעות, והרבה יותר משלוש. בעצם, קרוב יותר לשלוש מאות. שאפרט?)

 4. זה רק עניין הלוגואים הזה. היד שלי רועדת ורועדת, אבל מסרבת לפתוח את הפיינטשופ. זה פשוט כל כך נענע.

 5. כן, אלוהים. אני חושדת שהם עושים את זה רק כדי לראות באיזו חינניות את מתפתלת בכיסא.

 6. אוי לא. פיינט זה לגמרי אס.בי.סי.
  זה אתה אמרת לי על סניפשוט כבר, נכון?

  זה די מגניב. בוקמרק.

 7. דווקא באס.בי.סי. אני משחק עם פוטושופ. למרות שבברמת המותג זה די מתאים.

  גם אני ביקמרקתי את זה, אבל עדיין לא שיחקתי באמת עם האתר. אולי באמת הגיע הזמן.


 8. בפעםהאחרונה ששאלו אותי מה התכונה הרעה שלי אמרתי שאני אוכל יותר מדי…איכשהו זה הימם את המראיין כל כך שהוא לא התעקש יותר מדי גם כשאמרתי לושאני יודע שהתשובה הנכונה היא פרפקציוניזם… קיבלתי את העבודה בסוף.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>