קטגוריה: דרור בורשטיין

קו 14 (סיפור)

אחותי הכירה נהג מרוצים שזכה פעם במקום השני באליפות קנדה, אבל נפצע בתאונה כשנדרס בידי אופנוע, וכשעלה לארץ התקבל לעבודה ב"דן", ונהג בקו 24 שנים על גבי שנים, בשום אופן לא הסכים לעבור לקו אחר, עד הפעם הראשונה בה בגלל תקלה באוטובוס שלו לקח את קו 14, שמסלולו חופף חלקית את זה של קו 24, ונוסע, שחשב – היות שזיהה את הנהג הקבוע שלו – כי היה זה קו 24, צלצל וצלצל בפעמון, אבל הנהג האיץ פתאום והמשיך לנסוע ולא עצר בתחנה של הקו שהכיר טוב כל כך, עד שהנוסע, שהיה זמר אופרה נודע שעלה לארץ ממוסקבה אחרי שנפצע בתאונת דרכים בזמן חופשה בבולגריה, הִטה גרונו ולראשונה אחרי עשרים שנות שתיקה – העלבון על הפיטורין מבית האופרה המוסקבאי היה מר, כל יום תסס ופעפע – ופרץ ב"עצוווורררר" אופראי מסתלסל, טנורי, שהִכה את יושבי האוטובוס בתדהמה והעלה דמעות בעיני אחותי, שהייתה על האוטובוס הזה והבינה פתאום עד כמה קרובה היא למוות, אבל הנהג לא עצר.

(הסיפור פורסם לראשונה כאן)

דואר זבל (אנגלית במקור, מתורגם ע"י בבילון 7)

1. מקסים אותה לתוך מיטה, וּמֵבִיס אותה לתוך כניעה עם המוט הָעֲנָק שלך. לחץ כאן.

2. שלום. איך זה הולך? אני משתמש בְּאימייל הידיד שלי לכתוב זה. אני ילדָה נאָה. האם אתה תתנגד לאם אני אחלק כמה מהתמונות שלי עמך? הקָלטות וידאו, העשרה כל כונן אפשרי למייעץ השקעה משרתות. לחץ כאן.

3. צהריים טוב. הגוזל שלך אוהב אבר עיקרי גדול אבל הבעיה שיש לך קטנה. לא לדאוג! יש לך אפשרות טובה לפתור את הבעיה הזאת. עכשיו אתה יכול להגדיל את הגודל שלך של חֶבֶל של הפעמון. אתה תהיה מלך של מיטה בוודאות. במיטב האיחולים קלי מלווין, לחץ כאן.

(את דואר הזבל הבא המצאתי בעצמי)

4. האם הנך מוטרד מחדירות חוזרות ונשנות של דואר זבל לתיבת דואר הזבל שלך???

האם אתה עסוק בקריאת אלפי מכתבי דואר זבל מדי יום ביומו ואינך מספיק להגיב לדואר ה"נקי"?

האם המילים "דואר זבל' מעוררות בך אי נחת או חרדה?

לנו הפתרון. להסרה מרשימת התפוצה לחץ כאן

5. שלום drorb70!!!

אני גברת וילאראן נאניטה אזרח של פיליפּפּין, אלמנה ויורש לגיטימי לסוף שר קודם של כלכלה שנרצחה לנהיית עבְדה עם הנשיא לשעבר יוסף אסטראדה בפיליפּפּין. ירשתי סכום כולל של 10.5 מיליון דולרים של ארה"ב מהבעל המאוחר שלי, הבטוח מראש מהדאכּאיס שלי משפחת הבעל לכסף הזה הכריח אותי לעזוב את מנילה ובעל הכסף שמוסתר בקופסת חדק מתכתית הִפקידה עם בטחון ומממנת חברה מתחת לסוד ארראנגאם.
זה אומר שחברת הביטחון לא יודעת שהתוכן של הקופסה הזאת שנשלחה מהפיליפפין מתחת לכיסוי דיפלומטי. המטרה שלי של לשאול לעזרה שלך רותחת למטָה לעובדה שאני לא רוצה את משפחת הבעל המאוחר שלי להיות מודע לכמות כולל. ומידע הפיקדון של הקופסה אישרה לחברה לעשות את הקופסה הזאת אוואליאבּל למשלוח במבקש רק לבאסינאסס [כנראה 'ביזנס'] הזר שלי ייצוגי, אע"פ אנאם. מעתה אני רוצה שאתה תתקשר לחברת הביטחון.
אני לאחרונה שילמתי כל דאמארראג, אחסנה מאשימה ותשלום המשלוח, כל אתה צריך לעשות את זה: לעזור לי קשר חברת הביטחון ומפגיש עצמך כפי ששותף הזר של הבאסינאסס, מבקש את המשלוח של הקופסה. וכאשר סוכן משלוח דיפלומטי אישר את המשלוח ואומר לך את תאריך ההגעה של הקופסה, אז אני אצטרף לך לתת לך 40% של הכסף מיד לפני שאני אלך. באם הצעתי של השקעה בארץ שלך נא אם אתה מעוניין ומוכן למחדש.
אני מחכה לתשובה הדחופה שלך, במיטב האיחולים.

גברת וילאראן נאניטה

מנילה; פיליפּפּין

6. הקטע הבא אינו דואר זבל כי אם מאמר של עמוס עוז שפורסם בזמן מלחמת לבנון השנייה באנגלית. קטעים ממנו מתורגמים כאן בעזרת "בבילון":

אם תומך בניסיון של ישראל בהגנה עצמית, פשוט טהור, כל עוד המטרות של המבצע הזאת בעיקר חיזבאללה ומקמץ, ככל הניתן, החיים של אזרחנים לבנוניים (לא משימה קלה, כפי שמשגרים של טיל של חיזבאללה יותר מדי לעיתים קרובות משתמשת באזרחנים לבנוניים כפי שקי חול אנושיים).
הקרב האמיתי ימים אלה סוערים לא בכלל בין ביירות וחיפה, אבל בין קואליציה של שלום מחפש עמים, ישראל, לבנון, מצרים, ירדן וערב סעודי מצד אחד, ואיסלם קנא, הזינו על ידי אירן וסוריה, על האחרת.
אם, כפי שכולנו מקווים, ניצים ישראליים ויונים דומים, חיזבאללה הולכת להיות הובס בקרוב, ישראל ולבנון תהיה המנצחים. חוץ מזה, מפלה של ארגון של טרור אסלאמי מלחמתי יכול באופן דרמטי לשפר את הסיכויים באזור לשלום.

7. בדואר הבא נכתבה המילה 'מיטה' כ-bad, ומכאן הטעות הקלה בתרגום:

הדאדָיָיס הגדול שלך יותר מדי קטן. עייף ללוּסינג שולט ברע. לא לדאוג אנחנו יודעים הפתרון של הבעיה הזאת. נסה את המוצר שלנו ואתה תעשה מלך של רע.