לכל מי שעוד חושב שההתמצבות של ישראל כמוצב קדמי של האימפריה טובה לישראלים, יוסי גורביץ' בפוסט נוקב וחשוב סוקר את הרקורד של גורמי ההערכה וקבלת ההחלטות, בישראל ובארה"ב, שמשחקים עכשיו Command & Conquer (או שמא ריסק?) בזירת המזרח התיכון.

.

אנשי המודיעין, הגנרלים והפוליטיקאים שמהגגים עכשיו על נשק גרעיני-לכאורה מצפון-קוריאה-לכאורה שהגיע לכאורה לסוריה, הם בדיוק אותם אנשים שהזו את הקשר המופרך של סדאם חוסיין לפיגוע במגדלי התאומים ואת קיומו הוודאי של נשק להשמדה המונית בעיראק, שלא נמצא לו בדל ראיה (איך אפשר לעבור בשתיקה על מחדל כזה? אבל נראה שזה בדיוק מה שחמומי-המוח תאבי הקרבות בישראל עושים). מה שכן, נראה שבוש הפיק לקחים. למה לשלוח צבא אמריקאי לאמצע המדבר בצד השני של העולם כשעומד לרשותו צבא מילואים מוכן ומזומן, פלנגה מקומית עם נשק אמריקאי? כן, רבותיי המילואימניקים הגאים, אתם המוג'הידין החדש. ואם לצטט את כנסיית השכל, איך זה מרגיש?

.

.

האימפריה לא מתה אף פעם, כמו שפיליפ ק' דיק אבחן. השאיפה היחידה שלה היא לשרוד, להתפשט, להתרחב ולהתעצם. היא דופקת וזורקת את הווסאלים שלה, מחליפה פנים אידיאולוגיות וצמתי שליטה, אבל כל מה שמעניין אותה הוא כוח. כשמחיתי נגד מלחמת המפרץ השנייה (גם הראשונה, בעצם, אבל אז הייתי חייל בעצמי) היינו קומץ של שמאלנים "הזויים" וערבים. צעקו עלי אז שאני אוהב ערבים, סכין בגב האומה, יפה-נפש מתחסד, ומה פתאום אני מפריע לאמריקאים לעשות את העבודה בשבילנו. כשאמרתי שהאמריקאים לא יפתרו כלום, רק יסתבכו ויסבכו את כל האזור, צחקו עלי שתוך חודשיים-שלושה הם גומרים את העבודה, יוצאים ומשאירים לנו עיראק דמוקרטית עם שפע של ביקוש לסחורות ישראליות. עברו מאז ארבע שנים, ועכשיו מתברר על איזה צד של הפרוסה מרוח הדם ביחסי השטן הגדול והשטן הקטן. האמריקאים מסובכים מעל הראש ולא יודעים איך לצאת, ונראה שהגיעה שעת התשלום ועכשיו תורה של ישראל לתרום את ליטרת הדם שלה (בנק הדם ריק, גיחי) במלחמה נגד "ציר הרשע" (האמיתי? המדומיין?). מחרחרי הקרבות המקצועיים יודעים כנראה על מה הם מדברים כשהם מפמפמים לנו כבר שנה מלחמה עם סוריה. חכו רגע, הנה זה בא, תכף נמצא איזה עילה או נעצבן את אסד מספיק כדי שייתן לנו איזה דחיפה קטנה.

.

(ומכל הסיפור, נראה שמה שהכי מעניין את התקשורת הישראלית זה אם קונדוליזה רייס לסבית; כלב השמירה של הדמוקרטיה?נראה  יותר כמו פודל המחמד של האימפריה, שאוהב שעושים לו נעים בבטן.)

.

The Tower AKA War

.

בהזדמנות זאת אני רוצה לאחל שנת בריאות וחיים ארוכים לחוסני מוברק ובשאר אסד, ושימשיכו לעשן את הדברים המרגיעים ששמים להם בנרגילה. למען עתיד ילדינו.

.

(שמתי את השיר הזה פעם בהקשר אחר, אבל כאן הוא נראה לי רלוונטי מתמיד; כדאי גם להתעמק במילים.)

[Marv:] "And here come the players
As I speak to you now, the captain
Has his cross hairs zeroed in on the oil rig
He's at periscope depth
It looks to me like he's going to attack
By the way did you know that a submarine
Captain earns 200,000 dollars a year"
[Edward:]"That's LESS tax Marv"
[Marv:]"Yeah, LESS tax
Thank you Edward"
[Edward:]"You're welcome"
[Marv:]"Now back to the game…he fires one…yes
There goes two; both fish are running
The rig is going into a prevent defense
Will they make it? I don't think so"
Look out!
Look at that baby burn!

Can't you see
It all makes perfect sense
Expressed in dollars and cents,
Pounds, shillings and pence
Can't you see
It all makes perfect sense

.

שנת שלום ואהבה

.

[14 תגובות נפלו בדרך; לקריאת הדיון המלא בישראבלוג]

.