השבוע נודע לי לגמרי במקרה על יום הולדתו התשעים של מורה האי-אמונה טימותי לירי. זאת לא יותר מסינכרוניסיטי משעשעת עם הפוסט הזה, שנולד בכלל כהערת שוליים לפוסט שנכתב הלילה ויפורסם מחר אינש-אֶלה.

הקדשתי להערה הזאת פוסט שלם כי אני רוצה להציג תרגום מלא (ובלעדי!) של טקסט קצר של לירי שהיה אחת העצות המועילות והמכוננות ביותר שקראתי אצלו או בכל מקום אחר. הקטע הקצר והפשוט הזה שחרר אותי מלופ שנתקעתי בו פעם אחר פעם, ועיכב אותי מלשחרר התניה הרסנית ולהתפתח הלאה.

באופן יותר ספציפי ואקטואלי, הקטע הזה עלה לי בראש כמעט כל פעם שחלק מגברי מחוברים – ואחד במיוחד – התחיל לדבר על סקס.

רשות הדיבור לבאבא טים, מתוך החוויה הפסיכדלית – הגרסה שלו (ושל שותפיו בהרווארד דאז) לספר המתים והחיים הטיבטי, שיצאה מנקודת הנחה שטריפ פסיכואקטיבי נכון יכול להעביר את המשתמש המושכל חוויה של גלגול ולידה מחדש. לקיים את משאת הנפש היוגית: "למות בעודך בחיים". חשוב לציין שלדעתי הכתוב לעיל תקף גם לסיטואציות פחות קיצוניות, אם כי אסיד בהחלט מחדד את זה..

אז without further ado, מתוך הבארדו השלישי: שלב הכניסה/לידה מחדש, או "הנחיתה" בלשונם של טייסי הפסיכוֹספירה הנועזים.

חזיונות מיניים

חזיונות מיניים הם תופעה רווחת מאוד בבּארדו השלישי. ייתכן שתראו או תדמיינו זכרים ונקבות מזדווגים. חיזיון כזה עשוי להיות פנימי, או לערב את האנשים סביבך. ייתכן שתהזו על אורגיות מרובות משתתפים ותחוו תאווה מהולה בבושה, משיכה מהולה בגועל. ייתכן שתתחבטו בשאלה איזו התנהגות מינית מצופה מכם, ותפקפקו ביכולתכם לתפקד כהלכה ברגע זה.

.

כשחזיונות כאלה מתרחשים, זכרו להימנע מכל פעולה או היקשרוּת והיאחזות בחזיון.1 שמרו על האמונה, ושוטו מעדנות עם הזרם. שימו מבטחכם באחדות החיים ובבני לווייתכם.2

.

אם תנסו לחזור לאגו הישן שלכם מתוך משיכה או דחייה, אם תנסו להצטרף לאורגיה המסתמנת מההזיות או לברוח ממנה, תיוולדו מחדש ברמה חייתית, נוירוטית.

ככה בערך:וסיכם בפיוטיות שְרי שְרי פיטר מרפי:

One Day
You will be the one
To Say
I'm sick of empty fun.
It means
If your faith is strong
It means

You are longer Astray

.

  1. attachment []
  2. אסכולת לירי דגלה בהתנסויות פסיכדליות עם בן לוויה שנשאר סחי. []