שממה נפלה על הפורומים של נענע.

(10? תעשו לי טובה.)

האווירה האפורה מזכירה ימים קודרים, של סלקציה אכזרית בין גולשים שכל חטאם שלא השתדרגו בפלאי הטכנולוגיה החדשים (משתמשי אקספלורר 6, גם היום אין טעם שתנסו להיכנס).

מי שמצליח כבר להיכנס, לא יכול לפתוח הודעות, או להגיב, או לשלוח תגובה. בינתיים אפשר להכין כוס קפה, ולחזור עוד לפני שהדף גומר להיטען כדי לבדוק אם הפעם קרה מה שהיה אמור לקרות.

הגולשים שבאו לפטפט על תרבות פופולרית עברו לעשות את זה בפורטל אחר.

גולשי הפורום שלי, שהסתמכו עליו ככלי-עזר יומיומי בעבודתם, התארגנו היום ועברו לקבוצת דיון בגוגל, אחרי שהעברנו את ימי האסון הראשונים בבלוג מאולתר. (שהפסיק להיות שמיש כשגם ישרא נדבק במגפת השדרעקת.)

אבל רגע, הנה פורום שוקק חיים! אה, זה פורום משוב, שבו העקשנים מבין המשתמשים עוד טורחים להיכנס כדי להביע את שוועתם, את תלונותיהם, או את גט הכריתות שלהם מנענע.

הנה מוטלים יוזרינו, שורה ארוכה ארוכה.


אבל

בבלוג של נענע 10*

כמו מאומה לא קרה

אותה המגניבות

וגם אותה יחצנייה.

שם הציעו לנו לפני כמה ימים "להתעלל בעיצוב החדש"

(תגובתי: לא רוצה להתעלל בעיצוב החדש, רוצה שהעיצוב החדש יפסיק להתעלל בי.)

אחרי זה הציעו רקעים בצבעי נענע לטלפונים ניידים.

העיקר המיתוג, כנראה.

והיום, בשיא בלתי נסבל של זחיחות ואטימות, הוזמנתי להתרשם שם ממסע הפרסום החדש של נענע10.

*

"הטוב מכל העולמות"?

הרמיזה הוולטריאנית מכוונת?

כי כל הפארסה הזאת מתחילה להיראות כמו משהו מתוך "קאנדיד".

*

תגובות ראשונות במערכת:

יוסי כהן , 18:40 24/7/2008:

זה בהחלט הקמפיין הכי אדיוטי ומפגר שיצא לי לראות. כל קשר בין הקמפיין לאתר מקרי.

.

.

הא? , 18:56 24/7/2008:

תקלה?

.

.

נוסעת , 19:01 24/7/2008:

למה הבלוג הזה עוסק בשטויות וזוטות במקום להגיב בצורה רשמית ומכובדת לשורת הטענות הארוכה עד מאוד של משתמשי נענע בכלל, וחברי פורומים במיוחד, על הפיאסקו שקרוי העיצוב החדש.

.

העליתם לאוויר ממשק מלא באגים בגירסת בטא מעורערת. גולשים רבים מעירים את תשומת לבכם שהשימושיות של האתר, ובמיוחד מערכת הפורומים, הלכו עשרים צעדים אחורה. רשימת הטענות מתארכת עוד ועוד, והעובדה שעבדתם במשך חודשים על הביזיון הזה רק מגבירה את התסכול – מה בדיוק עלה בדעתכם כשבניתם ובדקתם את הממשק החדש? איזה פרמטרים נבדקו?

.

במקום להביא לקוראים רקעים ופרסומות חסרי ערך, הגיע הזמן שהבלוג הזה יגיב לתסכול של הגולשים הוותיקים ויבהיר מה הצעדים שנענע מתכוונת לנקוט כדי לפתור את הבעיה ששמה "העיצוב החדש".

.

טעיתם, העלתם עיצוב מזעזע ולא נוח לשימוש בסיסי, כל זה ייסלח אם תעשו בקרוב צעדים משמעותיים לסדר את זה. ולא, אני לא מדברת על באג כזה או אחר, אני מדברת על הבעיות היסודיות יותר שגולשים העלו בפניכם בפורום משוב, במייל, ובפורומים השונים. אם אתם רוצים את הרשימה – אתחיל לפרט. אפשר תשובות?

.

.

אליהו52 , 19:57 24/7/2008:

אני מתלבט לאן לפנות ל"משטרת הפוטושופ" או לאורי גושן מ"פירסום ושיווק"? :)

.

.

ביל השועל , 20:43 24/7/2008:

ח`ברה הלכתם רחוק מדי. אתם צריכים להחזיר את המפתחות. בתור אחד שמתעסק ומתמחה בפיתוח WEB שנים. זה מה שקורה שבונים אתר בפוטושופ. ונותנים למעצבים לקבוע טכנולוגיה. האתר עמוס ובגלל זה לא זז. טונות של אלמנטים ופיתוח, ולכן מלא באגים (שלצערינו כנראה לא יפתרו אף פעם). מנהל הפיתוח הביתה ואיתו כל ההנהלה. הרסתם לכם את האתר כי היה לכם אתר נפלא קודם, ואני בטוח שאתם תראו את זה בדוחות. החדש פשוט לא מתפקד. שאפו על היומרנות . לא הצבעים הם הבעיה אלא העומס, יש מי שיאהב את העיצוב ויש מי שלא. אבל גם לטכנולוגיה יש מגבלות. חבל. ועוד יותר חבל שלא היה אף אחד עם ביצים אצלכם להגיד המלך הוא עירום… ההתעסקות שלכם כרגע עם הרקעים לשולחנות עבודה וסקריפטים מסוגים שונים היא פתטית. תתעסקו בלתקן את הבאגים ולשפר ביצועים ולא בפלצנות נוסח נויל ברודי. כי תמצאו את עצמכם בלי גולשים. מי שצריך מחמאות אני בטוח שהשתדלתם. אבל זה מה שקורה שמשתדלים יותר מדי וזה מה שקורה שאף אחד לא שם ברקסים ודוהר במורד ה-Web 2.0 . אני גולש נאמן זה שנים ופשוט מאוכזב ולא קשור לאפור.

.

.

מרמיט (האתר שלי) , 21:19 24/7/2008:

אני חותם על כל מילה של הנוסעת מעלי. חוץ מדבר אחד – אני לא חושב שזה ייסלח. בטח לא על ידי הגולשים הקבועים שהתרגלו להיכנס לפורומים של נענע כמה פעמים ביום.

קצת מצחיק שאתם משקיעים בפרסום כדי למשוך גולשים חדשים, אחרי שהברחתם נחילי גולשים בימים האחרונים.

.

אה, רגע, אולי עליתי על משהו. בטח אלה שנכנסים ל"אינטרוויזיה" נחשפים להרבה יותר פרסומות מהגולשים בפורומים. הם יותר טרנדיים וקופצניים ואוהבים נקניקיות כן כן כן!

סליחה, שכחתי, אתם רוצים אתר לבני 18-34. אנחנו הזקנים כבר נעשה את דרכנו לערבות הקרח לבד. יכולתם לפחות להודיע שאתם לא רוצים יותר פורומים.

.

.

* אני לא מכיר את כותב הבלוג של נענע, רן יניב הרטשטיין. מעולם לא היה לי שום קשר איתו, לטוב ולרע – חוץ מכשנרשמתי לסדנה שהעביר בבלוגפרנס, ובסוף לא באתי לכנס. (אני תוהה עם ישראבלוג יזמינו אותי למשהו אי פעם בעתיד.)
.
מן הסתם, גם אין לי שום דבר נגדו. ראיתי בפורום משוב שהוא נחלץ לעזרת מנהלות הפורומים הקורסות, לסיוע בהחייאת הממשק ובתמיכה בגולשים. נתקלתי בשם שלו פה ושם בבלוגספירה ובפורטלספירה, ההתנסחויות שלו נעמו לעיניי ואני בטוח שהוא בחור נחמד ונעים ונבון.
.
אני כנראה פשוט נאיבי, ובגלל זה לא גם לא יצא ממני כלום, אבל דווקא בגלל שרי"ה נראה לי כמו מישהו שהייתי יכול להיות חבר שלו, אני חייב לתהות אם לא רועדת לו האצבע על המקלדת כשהוא כותב שירי הלל כאלה לנוכח רומא הבוערת. האם הוא פשוט מזדהה עם ערכי התאגיד? האם הוא לא מרגיש קצת מהרעים?
.
.
.
.
אולי זה נשמע אישי, אבל זה לא.
רן הוא בטח לא היחיד שמזדהה עם ערכי התאגיד שלו, במידה כזאת ובטח גם יותר.
יכול להיות שזה צרם לי יותר מהרגיל כי הדברים נכתבו בפורמט של "בלוג", ועוד הבלוג של נענע בישראבלוג:
"במה לפרסום יומנים אישיים (בלוגים). זה המקום לספר לעולם מה קורה אצלכם ובעברית."
.
בישראבלוג לפחות אפשר עוד לראות את הממשק הישן (כי בנענע כבר לא), ולקרוא את המילים האלה.
הן לא מופיעות בממשק החדש.
אני לא אומר שהן צריכות להופיע.
אני לא מעצב, וגם לא שמרן.
אין לי הרבה דרישות מהאתרים שלי,
בעיקר שיעבדו כמו שצריך.
אני פשוט נאיבי, כאמור.
ואני לא אוהב כשבעל הבית משתין יחצנות בקשת מהמזרקה,
ומצפה מאורחיו לחשוב שזה בלוג גשם,
ולקפוץ פנימה בחדווה,
כשהוא יודע שהם יודעים שהבריכה בעצם ריקה.

.
פואנטה הולמת וצחוק הגורל:
לנסות לאמבד שיר בשם
ולגלות שחברת התקליטים אסרה על הפצת הקליפ.
כבר ציינתי שאני נאיבי?
.

.

ברגע האחרון (23:51) התקבלה במערכת תגובת הנהלת נענע.

(תודה אפי)

.