ברוכים הבאים למהדורת הוורדפרס של הבלוג שלי.

טוב, את רוב מה שהיה לי להגיד על המעבר הזה כבר כתבתי בפוסט הפרידה מישרא (שיועתק גם הוא לפה בימים הקרובים, ויהיה הפוסט הבא בתור). מעבר לדברים שכתבתי שם, הדבר הכי קסום לדעתי בפלטפורמה הנוכחית הוא תוסף הפוסטים הרלוונטיים YARPP, שמתבסס על תגים ועל תוכן הפוסט כדי לשלוף מתהום הנשייה הארכיונית פוסטים אחרים שנוגעים בנושאים קרובים. זה נראה לי חשוב במיוחד בבלוג כמו שלי, שמתפזר על קשת כל כך רחבה של נושאים, מסמים וזיונים ועד ילדים וציוֹנים. לאחרונה התחיל להציק לי יותר ויותר המבוי הסתום שהמתין לקוראים בסוף הפוסטים שלי. חוץ מזה, כשעברתי על הפוסטים מישראבלוג, הופתעתי לגלות פוסטים ששכחתי לגמרי מקיומם, עד כדי כך שלפעמים חזרתי על דברים שכבר כתבתי במקום להסתפק בלינק (אבל זה גם באשמת החיפוש המקרטע של ישרא).

אני מלא התפעמות והוקרה מהמפגש הראשון עם אוסף האנשים המופלא הזה שידוע בכינוי "קהילת הקוד הפתוח". פשוט מרנין לראות אנשים שפועלים בצורה כל כך selfless לטובת הכלל, מעצבים (ומתרגמים!) תבניות עיצוב, מתכננים (ומתרגמים) תוספים לכל דבר שאפשר להעלות על הדעת. כתוצאה מופעלם, הגמישות ויכולת ההתאמה האישית של וורדפרס היא חוויה שצריך להתנסות בה כדי ללמוד להעריך אותה באמת.

בראש ובראשונה, תודה ענקית לאלמוג, הוובמאסטר שלי, שהביאני עד הלום: על ההזמנה, על התמיכה הטכנית והנפשית (…), על הניסים ועל הנפלאות שחולל בתבנית העיצוב הפשוטה שבחרתי.

תודה לכל המפתחים האלמונים, למתרגמים, למייעצים ולמתנדבים לעזור. כמה מעודד לגלות שאתם קיימים.

תודה מיוחדת לחנית/אח"י דקר, אמא אדמה של הוורדפרס הישראלי, על הטיפים ועל בלוג התבניות ובכלל.

תודה אישית למרגוליס על הפוסט המועיל הזה, ובכלל על ההירתמות לעזרה והעידוד ללכת על זה.

תודה קוסמית לשחר שמש שפיתח את התוסף שמאפשר ייבוא תכנים מישראבלוג. למרבה הצער, יש כמה באגים בתוסף, והנפגעות העיקריות היו לצערי הרבה התגובות, שנקטעו באכזריות בחלק גדול מהפוסטים. הוספתי הערה עם הפנייה לתגובות בישרא בכל אחד מהפוסטים האלה, לטובת הדורות הבאים של הקוראים.

גם האמוטיקונים של ישרא נפלו חלל במעבר, חוץ ממתי מעט שהצליחו לשרוד איכשהו. זה קצת מקשה לפעמים על הבנת הנימה שבה הדברים נאמרים… בוקה ומבולקה גם בלינקים שהיו משולבים בתגובות, אם כי ברוב המקרים אפשר עדיין לדלות את הלינק המקורי עם קצת מיומנות קופי-פייסט (לרוב נוספו ללינקים מרכאות והם נצמדו למילה המלונקקת, וכיוב').

גם הפוסטים דרשו עריכה אחרי הייבוא, בעיקר בכל הנוגע לריווח פסקאות. עוד באג מציק הוא שהרווחים אחרי מילים באנגלית התהפכו, והצמידו אותן למילה שאחריהן, אבל את זה כבר לא היה לי כוח לסדר. בכל מקרה הייתי צריך להצמיד תגים לפוסטים (ראו הענן מימין, שמאפשר סופסוף לבודד נושאים בבלוג שלי), וניצלתי את ההזדמנות כדי להחליף סרטוני יוטיוב שהורדו מהאתר (לפחות עד תביעת זכויות היוצרים הבאה). בעתיד אני מתכוון לנצל את שטח האחסון הבלתי-מוגבל ולהכניס כמה שיותר מוזיקה מאוספי הפרטי, ותוכניות לטווח הארוך כוללות גם סינרגיה בין הפטיפונים והמחשב, שיאפשרו הורדת קטעים מאוסף הוויניל הרחב שלי (ומיקסים… הממ, המיקסים…).

עוד לא הכל גמור, ולא הכל מסודר, אבל האמת היא שדי נמאס לי להתעסק במעבר הזה, ואחרי הדשדוש הממושך (והמהנה!) בכל הפוסטים שכתבתי אי פעם אני רוצה בעיקר להתחיל לשחרר את הפוסטים שהצטברו במערכת.

בינתיים אתם מוזמנים לשוטט בבלוג, לזרום עם הפוסטים הקשורים, או התגיות או החיפוש,  ולהתרשם מהזריזות הקלה והמהוקצעת שבה הכל קורה (או שלא? עדכנו אותי על באגים, ליקויים וחוסרים). אתם יכולים לעשות את זה בחלון בלשונית חדשה, בליווי פסקול בן שעה ורבע מארכיון הוויניל שלי:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

(בסטרימינג, בייבי!)

קריאה נעימה, ואל תשכחו לעדכן את המנויים, הבלוגרולים, האגרגטורים ושאר הלינקוקים. השארתי מאחור את הגב הגוגלי המוצק שמעניק ישרא לבלוגריו, וכל טיפת מיץ-גוגל תעזור לי בדרך הארוכה מלמטה.