עכשיו, כשגם תקשורת המיינסטרים מפרסמת את זה בראש חוצות, כבר אין סיבה שלא לדון בגלוי במה שידוע בטוויטר זה שבועות ארוכים בתור #יובש2010:

אין חשיש.

יבשה הארץ, מדן ועד אילת.

And now that I've got your attention…

לפני שנמשיך, אני רוצה שתקראו משהו שכתבה לי בטוויטר אישה חכמה אחת כשהצהרתי שם על כוונתי לכתוב פוסט בנושא:

נראה לי שהחלק העצוב בעניין הוא שסביר שפוסט כזה ימשוך יותר אכפתיות והתעניינות מאשר הפוסט שלפניו, שהוא פוסט מעולה וחשוב.

…והנה, ממש בעודי מחפש את הציטוט לעיל,1 זרם הציוצים מתמלא בדיווחים מזועזעים על כך שמדינת ישראל אסרה על כניסתו של פרופסור נועם חומסקי לגדה המערבית;2 על הקלטה מתחנת משטרת תל אביב שבה שוטר מתעמר במפגין שנעצר בתואנת שווא. וכן הלאה והלאה.

עדכון טרי-טרי: איתמר שלתיאל רב המעללים פתח זה עתה בלוג חדש שנועד לתעד דוגמאות לגלישה הזאת במדרון החלקלק.

למישהו יש עוד ספק שהמשטר הציוני איבד את העשתונות לגמרי?

מישהו עוד יכול להאמין שלו זה לא יקרה?

אם כן, המישהו הזה עיוור כמו עובר האורח המזועזע שהיה היום עד להתפרעות אלימה של שוטרים ברחוב דיזנגוף שבתל-אביב, בירת הבועה לנצח נצחים. "לא יכול להיות מצב כזה שככה יתנהגו לאדם ברחוב דיזנגוף," אמר העד, שהיה "בסערת רגשות". אה, כי בבילעין3 כן יכול להיות מצב כזה?

אתם יודעים מה? כבר לא בא לי לכתוב פוסט על המחסור בחשיש. אסתפק בלינק לפוסט הקודם שלי בנושא, לפני תשעה ירחי לידה, שבישר בדיעבד את בוא הבצורת. כי תוך כדי כתיבה נזכרתי בשיר נבואי של זאב טנא על היום שתיגמר השאכטה, נבואה שלמרות הזעם שלה מציעה גם סוג-של-נחמה:

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

אציין רק, אפרופו, שהקרימינילזציה הגורפת של מריחואנה נוחה למדינה, מספקת לה עוד שוט לאיים בו על האזרחים. החשש של אזרחים-למופת-מכל-בחינה-אחרת שהשוטרים ימצאו את הבוף או העציץ שלהם מרתיע אותם מלנקוט עמדה מול המשטר. ואני אומר את זה על סמך עדויות מהשטח.


אבל אם כבר הבאתי לפה סטלנים נזעמים, קבלו שיר וקריקטורה לשיפור מצב-הרוח, וכתזכורת שצרתנו צרת רבים היא. מריה חואנה עברה את הרע מכל: אפילו האימפריה כבר שינתה מגמה (ראו שם, למטה), והיא הולכת ותופסת שם תאוצה עם קופי-שופס ברחובות וענף כלכלי חדש ופורח.

בקרוב אצלנו; ממש מיד אחרי שניפטר מהמשטר הפסיכופטי הזה.

אז קבלו את Zion Train הבריטים, מהדוברים הרהוטים והגרוביים ביותר של הלגליזציה, בשירם Healing of the Nation*

* "יש אנשים שמעשנים כדי להתמסטל, ויש אנשים שמעשנים כדי לתפקד."

(שוקי גלילי, באותו עניין )

ולסיום, הקריקטורה היומית לילד:


(אהבתם? הנה באה עוד אחת.)

עוד יממה וחצי בדיוק, אני הולך ללבוש מכנסי חיתול ולמדוט על זה, חמישה ימים בלי עישונים משום סוג.4 רציתי לפרסם עוד פוסט לפני שאסע, משהו ברוח הזען שיכניס אותי לאווירה, אבל לא בטוח שאספיק. לא נותר לי אלא לקוות שאחזור מואר, או שעד אז ייגמר היובש, או שהפריץ ימות, או שיוניצ"ף יצניחו חבילות חירום, או משהו. בינתיים תיזהרו מגללי גמלים שמתחזים לחשיש,5 תחזיקו מעמד, תנשמו עמוק, או לחילופין תשרפו את הכנסת ותעמידו את המניאקים אל הקיר שהם ראויים לו.


תשע דקות אחרי חצות. הבטחתי לזוזו שמחר בבוקר אעשה איתה יוגה. אבל אני חייב להוסיף עוד עדכון שהתקבל כרגע במערכת, בחסות גרילה תרבות. משהו מעודד לשם שינוי:

הדיון בבית-המשפט בעניין [עיכוב צווי ההריסה ב]דהמש נדחה בחודשיים, ל-14 ביולי. משמרת המחאה מול בית המשפט שתוכננה למחר, יום שני נדחתה. #הישג http://bit.ly/alfP20

(אה, אני זומם עוד ביקור באוהל המחאה כשאחזור. צרו קשר אם אתם רוצים להצטרף.)

ואם כבר אופטימיות, בארסה אלופה. עם פדרו מהנוער, בלי זלאטן מהרכש. מזל טוב.

פיס אנד לאב. תרבו טוב בעולם.

  1. נכתב היום אחה"צ []
  2. מסיבות ביטחוניות, מן הסתם; חשיבה עצמאית היא הרי הסכנה העילאית לביטחון המשטר. []
  3. ובלוד, בל נשכח לרגע את לוד []
  4. מודה ומתוודה שזה הדבר העיקרי שמנע ממני לעשות ויפסנה עד עכשיו. []
  5. יש אפילו שמועות לא מאומתות על חשיש מעורב באסבסט. לך תדע []