שישי בלילה, ושוב אני מוצא את עצמי ברייב. ומפעם לפעם החלומות האלה נהיים יותר ברורים, יותר מפורטים ויותר מהנים. המיקום אורבני-למחצה, עם תחושה עזה של דמדומי ציביליזציה. מדשאות ומבנים ומזרונים על האדמה. מישהי מתחככת בי גב אל גב. נחמדה. שיער קצר.

.

השעון מעיר אותי בעשרה לשש. ברבע לשבע אני יוצא לרכיבה (שלישית השבוע!) בפארק קנדה עם י' ור'. במהרה מסתבר ש"משקה האנרגיה" הירוק בבקבוק של ר' הוא למעשה שייק-גנג'ה.

.

"זה פותח לי את הסמפונות."

.

לי זה פותח את הסימפוניות.

.

.

אני מתמנה למוביל ומחליט להתחיל את המסלול המעגלי המכונה 21K מימין דווקא, מה שמתגלה במהרה כבחירה ממוזלת.

.

כמה דקות אחרי שאנחנו מתחילים לרכב מגיעה לאוזנינו הלמות באס עמומה. חיוכים נדלקים בינינו. אבל בשלב הזה אנחנו בטוחים שהבאסים מהדהדים לאוזנינו מאי-שם הרחק בין הרי ירושלים. אני מספר לי' על החלום שלי. הוא אומר "כנראה שאתה צריך ללכת למסיבה". אני עונה "עוד שלושה שבועות". הוא אומר, "יש מסיבות כל הזמן."

.

אנחנו ממשיכים לפדל ובמוחי עולה היפותזה פראית. אולי, אני תוהה, החלומות על רייבים שחוזרים אלי דווקא בלילות שבת הם מעין הדהוד מתחת לסף ההכרה של הווייב שאני קולט מהמסיבות בסביבה?

.

ככל שאנחנו מתקדמים מתברר שהמסיבה הרבה יותר קרובה ממה שחשבנו. אחרי אחת הפניות אנחנו מתחילים לפגוש מכוניות של חוגגים, עליזים יותר ופחות, שחותכים הביתה מוקדם. בהמשך מופיעים גם סימוני נייר טואלט על העצים, ואנחנו מחליטים לסטות מהמסלול המיועד וללכת להעיף מבט.

.

.

אנחנו נכנסים למתחם המסיבה ברכיבה. השומרים בכניסה המאולתרת מעבירים אותנו בחיוך (כאילו לא יכולנו להיכנס ישר דרך היער). אני מרגיש את הווייב עוד לפני שזירת החפירות המאובקת נגלית לעיניי. טראנס פסיכדלי שמח מרקיד כמה מאות אנשים. אנחנו יורדים מהאופניים, עומדים על השביל מעל. שלושה חייזרים עם טייטס, קסדות ומשקפי-שמש.

הגוף שלי מתחיל לזוז עם הקצב. מישהו קולט ומחייך אלי.

.

בחורה חייכנית עם שיער קצר עולה אלינו, מוציאה סיגריה מהתיק שהחביאה בין השיחים לידנו, ומתיישבת על אבן עם הגב אלינו.

.

ר' ואני רוצים לרדת ולעבור לפעילות אירובית אחרת, אבל הרעיון נדחה ברוב של אחד נגד שניים. "זה כבר לא לגיל שלי, הדברים האלה," מפטיר י'. אנחנו נשארים לעמוד למעלה ומסתפקים בג'וינט של זהב ירוק. אני רואה מלמעלה את החייכנית עם השיער הקצר רוקדת. הייתי נשאב לשם בשנייה.

.

כשהג'וינט נגמר אנחנו ממשיכים הלאה, ופורקים את הצ'י בעלייה ארוכה ותלולה בקצב הבאסים הנמוגים. "אתה רואה," אומר לי י'. "דיברת על זה, וקיבלת את זה." בסוף העלייה מתפוגגים הבאסים ונהדפים מפני רוח מערבית קרירה ומענגת, ואנחנו גולשים במדרון בשאגות הנאה.

.

.

י' צריך לחזור לתינוקת, ולי עוד מחכה מנגל מולטי-משפחתי אצלנו, כך שאנחנו פונים חזרה "במגמה מערבה". עולים יורדים עולים יורדים עולים. בסוף אחת העליות הגענו למעבר-בקר שפסי המתכת שלו ריצדו מול עיני בחדווה, וידעתי שהשייק עלה ושאני "אפוי", במילותיו של י'.

.

חזרנו לרכבים ב9:57, שלוש דקות לפני שעת היעד. "זה היה שילוב משובח של המתוכנן והבלתי-צפוי", סיכמתי. נפרדנו בזריזות וחזרנו איש למחויבויותיו המשפחתיות.

.

15 דקות נסיעה, 6 דקות מהדורת חדשות (!). שירים איומים ונוראים ברדיו. (שבת ב10 היא כנראה שעת השמאלץ הרשמית). כמה שלא התחשק לי באותו רגע להתניע מנגל מולטי-משפחתי.

.


.

יש לי וידוי: זאת היתה הפעם הראשונה שתפעלתי מנגל סולו, מההדלקה ועד שאחרונת החיות המתות עוזבת את הגריל. ואני לא מבין ממה כל כך פחדתי.

.

זריזות אצבעות, אש חמה ובשר מפעפע; זה תפור עלי.

.

אפילו לתקלט על שני מנגלים בו-זמנית.

(mother-in-law's wish is my command )

.

אני חושב שפשוט לא סמכתי על עצמי. עצם המחשבה על האחריות שיתקה אותי.

.


.

היה טעים, היה נינוח

והגיס המצטיין אפילו הביא פרח לקינוח.

לקפל, לסדר, לנקות.

לקפוץ לשכן לשיח חתרני בארבעה קולות.

להפוך מטלות למתנות.

.


.

המוח כמו שריר, השרירים כמו המוח – ככל שמפעילים, מתרגלים, מאתגרים ומתחזקים אותם, כך הם מתחזקים. ומאפשרים לעשות דברים שבעבר נראו בלתי אפשריים, או לפחות קשים מאוד. וההישג יוצא-הדופן של אתמול הוא קו הבסיס של מחר. ואם מתמידים מגלים שהעשייה כשלעצמה מתגמלת ומתדלקת ומתגברת את עצמה. מעל הכל, העשייה מוכיחה את עצמה, וההוכחות שהיא מספקת להצלחתה ולצִדקת הדרך חותכות וחד-משמעיות יותר מאלף דיונים מלומדים או תיאוריות משוכללות.

.

One day you will be the one

to say I'm sick of empty fun

It means if your faith is strong

it means you are no longer astray…

.

See I see all the light

It comes straight from the sun

And I want to get near so I can be clear

.

Soon I will merge with the one

Soon I will be with the love

One day when the lights turn green

There is no time… this love I thirst

.

Don't get shy, don't get caught

With the world and its thoughts

I'm not asking for worship or lazy sleazy thoughts

.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

.