«
»

נמרוד ברנע

קץ עידן התקשורת המודפסת? ציוץ ולינקוק

02.05.09 | 3 תגובות

א. ג'ו טריפי, שהיה מנהל הקמפיין של הווארד דין ב-2004 וחלוץ אינטרנט מתקדם במובן של שימוש בטכנולוגיה ובמדיום בקמפיינים פוליטיים ממוסדים, מחזיק טוויטר מעניין (דרכו למדתי על הפרצוספר, הטוויטר והמייספייס של הבית הלבן 2.0), עשה רי-טוויט מאיר לגבי עתיד התקשורת המודפסת:

"Were seeing a path to the end of the printed daily, a trend thats escalating much faster than anticipated"

ב. יש גם קישור למאמר שממנו לקוחה הציטטה. (סליחה על מעברי השורות בגלל עירוב השפות):

'Annual Internet survey by Center for the Digital Future finds large increases in use of online newspapers'

הנוט שלי בדי.ליש.יס לגבי הקישור:

"    "בעקבות הלינקוק מהטוויט של ג'ו טריפי: הסקר השנתי של המרכז ללימודי עתיד דיגיטלי (רעיון חכם וחזק בפני עצמו) + 8 מחקרים שנתיים בארה"ב גילו עלייה חסרת תקדים בקריאת עיתונים און-ליין בקרב גולשים (53 דקות בשבוע), מס' הדקות המדוחחות הגבוה ביותר בהיסטוריה של הרשת. כמו כן 22% מהם הפסיקו מנוי לעיתון\מגזין עקב כך. צופה ירידה חדה בצריכת עיתונות כתובה (ע"ע 'פרינט') אך טוען שהמשבר טומן בחובו הזזדמנות: מאז המצאת הרדיו העיתונים לא הצליחו להשלים עם המחסור שלהם ביכולת ל'חדשות פורצות' ודיווח חי וישיר. בעידן האינטרנט זה נשבר והעיתונים יכולים לעשות זאת על גבי הרשת. הצעד האמיץ הוא לעבור למהדורות און-ליין בלבד. הקוראים עדיין נאמנים למותגים מודפסים ורוב הקריאה באתרי חדשות ברשת היא של המותגים הללו (לכאורה רומז על חוסר אפשרותה של תקשורת עצמאית, לדעתי הוא טועה והמודל הזה ייכשל").

ג. באופן כללי מעניין אותי למצוא משתמשי די.ליש.יס עם יותר מ-300 יו.אר.אלים, שלא רובם בענייני טכנולוגיה, שמתייגים לעיתים תכופות בעברית. מישהו?

3 תגובות


«
»