צה"ל-האמיתי מכה שנית

בצבא ההגנה לישראל לא אהבו כנראה את מה שמוחמד חטיב, תושב בילעין ופעיל בהפגנות נגד גדר ההפרדה, אמר אתמול ל-Ynet. אתמול בלילה, בשעה שחיילינו עושים את דרכם בחזרה ממסע יח"צ-צה"ל בהאיטי – שם, לפי ראש ממשלתנו, שרק זמן קצר קודם לכן חזר גם הוא ממסע יחצנות משלו באושוויץ, החיילים הראו לעולם "מי זה צה"ל האמיתי" –  פרצו כוחות הביטחון לביתו של מוחמד חטיב בבילעין ועצרו אותו.

הנה, שוב הוכח כי ידו הארוכה של צה"ל-האמיתי מוכנה ומזומנה להימתח כמו קפיץ ולהשתחרר:  מעבר לגדר ההפרדה בבילעין או מעבר לאוקיינוס האטלנטי. ולפלסטיני נאמר: השגת כתבה אוהדת באתר אינטרנט ישראלי? קראת להמשך ההפגנות נגד הגדר? אמרת שאתה משקיע מאמץ לגרום ללחץ על ישראל בחו"ל? אין בעיה. צה"ל-האמיתי לא ייתן לך לטרפד את מה שהשגנו בהאיטי . כי צה"ל-האמיתי – הוא ולא שרף – יבוא בתוך שעות ספורות לבקר אותך אצלך בבית. כולל מעצר, כולל חיפוש, וכולל והחרמת "חומרי הסתה" בצורת מסמכים הקשורים להפגנות ולעתירת הכפר לבג"ץ. ומי זוכר היום בכלל כתבות כאלו?  מ-2007, תקופה שעוד היה אפשר לחשוב בה שאם בג"ץ קבע, אז אולי צה"ל-האמיתי גם יפרק מתישהו את הגדר בבילעין.

 

 

 

 מעצרו של מוחמד חטיב מצטרף לגל המעצרים הנרחב שצה"ל-האמיתי עורך בקרב תושבי הכפרים שהעזו להרים את ראשם ולהפגין נגד גזל האדמות והאפרטהייד.  במקרה של חטיב מדובר במעצר שני בתוך כמה חודשים. מעצרו הקודם, באוגסט, הסתיים כעבור שבועיים, לאחר שעורכת דינו הוכיחה כי הראיות נגדו זוייפו. מאז יוני האחרון עצר צה"ל-האמיתי 35 מתושבי בילעין. בכפר השכן, ניעלין, ובכפר מעסרה שבאזור בית לחם, כבר נעצרו 110 תושבים,  21 מהם רק בחודש האחרון. בחלק מהמקומות הובהר לתושבים – לא על ידי המשטרה החשאית של צ'אוצ'סקו, לא על ידי השטאזי של גרמניה המזרחית – אלא על ידי צה"ל-האמיתי, כי ישנה כוונה לשבור את ההפגנות אחת ולתמיד. שנאמר: לא יפגין אדם נגד גזל אדמותיו.

גל המעצרים, שמהווה היום את השיטה העיקרית שבה מנסה צה"ל-האמיתי לשבור את ההפגנות, נבלע בדרך כלל בתוך  שיגרת שורות הבוקר שיח"צ-צה"ל מכתיב לתחנות הרדיו ולמערכות החדשות באינטרנט . כבר כתבתי כאן פעם על הקופי-פייסט-מבוקשים הזה: אם תפתחו את הרדיו הממלכתי מוקדם מספיק בבוקר, או אם תחפשו באתרי האינטרנט את המבזקים משעות ההשכמה, תוכלו לראות כיצד כמעט כל לילה עוצר צה"ל-האמיתי כך וכך "מבוקשים" שמועברים ל"חקירת כוחות הביטחון" .גורלם של ה"מבוקשים המועברים" הללו בדרך כלל נאלם.

והנה היום: בשעה 6:06 Ynet מדווח על מעצר של 10 מבוקשים ביהודה, שומרון ובבקעת הירדן. שלוש דקות לאחר מכן, 6:09, וואלה! מדווח על אותו דבר. ב"הארץ" קצת יותר איטיים הבוקר ומדווחים על מעצר המבוקשים רק ב-8:28. שלושת הדיווחים הללו מקבלים באופן מלא את הגירסה והשפה של יח"צ-צה"ל. לזכות אתרי האינטרנט הללו הבוקר יאמר, שכאשר הם מקבלים את הדיווח על כך שאחד העצורים הוא מוחמד חטיב הם מקדישים לכך מבזק נפרד, אם כי בלי לקשור בין הדיווח על המעצר הזה לדיווח המוקדם יותר על מעצר ה"מבוקשים". כך, ב-10:07 "הארץ"  מדווח על חטיב ש"נעצר הלילה ע"י כוחות צה"ל". Ynet מדווח על כך ב-10:19 ואף מזכיר שחטיב התראיין אתמול באותו אתר ו"הזהיר מפני אינתיפדה עממית".  דיווח מוצלח נוסף הוא זה של וואלה! ב-9:57, שבו מושם מעצרו של חטיב על הרקע המתאים: "חלק מגל המעצרים נגד הפעילים בבילעין ובניעלין".

7 תגובות לפוסט "צה"ל-האמיתי מכה שנית"

 1. מאת אזרח.:

  המאמץ לנטרל את מנהיגי המאבק.

  http://www.haokets.org/default.asp?PageID=10&ItemID=4668

 2. מאת אסתי:

  אז בוא נדבר על ההפגנה בשיח ג'ראח ביום שישי האחרון ממנה נעצרו 22 מפגינים במשמרת מחאה שקטה (אלא אם כן צעקות קצובות כמו "שיח ג'ראח אל יאוש עוד נגמור עם הכיבוש" נחשב לסכנה ולרעש)
  http://www.youtube.com/watch?v=JpM_sfJk4Ss

 3. מאת רני:

  לשיחות על הסדר. כרגע כל העסק נראה כסחבת מכוונת מצד מחרחרי המלחמה משני הצדדים. יש מקום לטענה שהשליטים הפלשתינאים מחכים למרחץ דמים חדש ועושים הכל בכדי שיקרה. ניתן לומר אותו דבר על המתנחלים המטורפים האלימים. כל מי שמפגין זועק מוחה כותב ונואם חייב לדרוש פתיחה מיידית של שיחות בין מנהיגי ישראל לבין מנהיגים פלשתינים.

 4. מאת אור ברקת:

  בוואלה עלתה גם ידיעה בערב

 5. מאת אזרח.:

  של ממשלות ישראל,…
  הממשל הישראלי אינו אוהב את השקט ואת פעולות המאבק העממי הבלתי אלים של אלה המתנגדים למדיניות הישראלית של הכיבוש והסיפוח הזוחל.

  http://www.haaretz.com/hasite/spages/1134125.html

  מערכת הביטחון לקבינט: בחסות השקט, הפלסטינים מקדמים כפיית הסדר על ישראל.

 6. מאת אדר:

  בשל ראייה סודית, שהוצגה לשופט, אשר מטיבה לא הוצגה לעורכי דינו של ח'טיב.
  בית המשפט הצבאי בעופר הוא תחנת חובה עבור כל אזרח במדינה הזאת, בעיקר עבור אלה האוהבים להתנער מהגדרת האפרטהייד
  וינאי- תגדיל את הפונט בשביל המבוגרים

 7. מאת יריב מ:

  תודה על הפוסט החשוב

כתיבת תגובה