עונת המסיק היא עונת המונסון

"לא שקט ביהודה ושומרון: הבוקר (שלישי) התנהלו עימותים בין מתנחלים מהיישוב שבות רחל לבין פלסטינים מהכפר קריות"(הארץ)

"עימות אלים פרץ הבוקר (יום ג') בין פלסטינים למתנחלים סמוך לכפר קריות שבין שכם לרמאללה"(Ynet)

"הבוקר פרצו עימותים בין מתנחלים מקידה שבבנימין לבין תושבי כפרים פלסטינים באזור".(וואלה!)

נו, עולם כמנהגו נוהג."יהודה ושומרון" – לא מקום שקט במיוחד. "פורצים" או "מתנהלים" שם עימותים כבדרך קבע, ובערוץ המדע והטבע לא יכלו לנסח את זה טוב יותר מ-NRG : "כמדי שנה גם בעונת המסיק הנוכחית חלות הפרות סדר ומקרי אלימות בין מתנחלים לפלסטינים". כמעט כמו עונת המונסונים באיזו ארץ טרופית מזרחית רחוקה. ב-Ynet לעומת זאת, כנראה חשבו דווקא על גל השריפות האחרון בקליפורניה, עם כותרת צדדים אדומה המלמדת כי "השטח בוער".

ומה אנחנו למדים מהנשיונל ג'אוגרפיק הזה? עוד פעם הילידים עם השטויות שלהם. אלה ואלו: אלה "צעדו בראשות הרב בן ציון עמר אל עבר הכפר הפלסטיני הסמוך", ואלו "נופפו במסור, מקלות ואבנים"; אלה טענו ש"המטעים משמשים לפרובוקציות של פלסטינים ופעילי שמאל", ואלו ש"הגיעו למסיק"; אלה ש"הפלסטינים החלו ליידות לעבר אבנים", ואלו ש"שניים מבין התושבים של הכפר נפצעו"; אלה ש"המסיק פה הוא רק הסוואה להתארגנות לקראת פיגועים כמו פיגוע הירי האחרון", ואלה ש"מתנחלים גירשו בכוח חקלאים שמסקו את עצי הזית שלהם".

אבל רגע, לא חסר משהו בסיפור? ניחשתם נכון, כוחות הסדר!

ואכן, למרבה המזל,

"למקום הגיעו כוחות גדולים של משטרה, צבא וכוחות יס"מ שחצצו בין הצדדים ואבטחו את הצעדה שנכנסה לתוך הכפר הפלסטיני" (הארץ)

"כוחות יס"מ ומג"ב שהיו במקום הפרידו בין הניצים" (Ynet)

"שוטרי מג"ב ויס"מ הגיעו למקום והפסיקו את יידוי האבנים ההדדי בין הצדדים. עד כה נעצר פלסטיני אחד בחשד ליידוי אבנים לעבר המתנחלים" (וואלה!)

"כוחות משטרה וצבא שהגיעו למקום פעלו לשמירה על הסדר" (NRG)

"איש לא נפגע, ופלסטיני שהתפרע נעצר" (Ynet)

קצת מציק אולי שהמתנחלים מתעקשים להזכיר כי האירוע כולו (תחת הכותרת: "אם הם מוסקים אצלנו אנחנו נהיה אצלם") תואם עם הצבא ואושר על ידו, וגם הוידיאו באתר הארץ מעורר ניצן קט של סימן שאלה באשר למשמעות הפרקטית של "הפרידו בין הניצים". אבל בסך הכול אין מה להתבלבל: עוד פעם השטח בוער, עוד פעם פורצים ומתנהלים עימותים בין הקיצונים משני הצדדים. זה לא שהצבא אבטח צעדת מתנחלים לתוך כפר פלסטיני ואחר כך עוד עצר את אחד הפלסטינים (שאם יהיה לו מזל לא ינמק עכשיו כמה חודשים טובים בכלא) או משהו כזה. וגם אם כן – זה לא שהצבא לא מאבטח גם את ההפגנות הפלסטיניות נגד הגדר או את הצעדות של הפלסטינים לתוך ההתנחלויות.

בסופו של דבר, כפי שניתן לראות בתמונה ב-Ynet (באדיבות ועד מתיישבי בנימין), הקושי המרכזי היה כנראה לדחוף את עגלת התינוק במעלה דרך העפר המשובשת.

וכפי שניתן לראות החל מ-01:09 בוידאו של אתר "הארץ", את התורה כולה סיכם בדיוק מהמם מתנחל עם מגפון (בעוד שוטרי מג"ב דוחפים את המוסקים הפלסטינים ומפנים את הדרך): "חברה להירגע, יש לנו משטרה וצבא ששומר עלינו… יש לנו משטרה וצבא, אנחנו סומכים את ידם. קדימה להמשיך."

13 תגובות לפוסט "עונת המסיק היא עונת המונסון"

 1. צבא ההגנה למתנחבלים מספק ליווי צמוד למצעד הפוגרום אל תוך הכפר הפלסטיני.

  המתנחלים מתפרעים – ומג"ב עוצר את הפלסטינים. אגב, 5 פלסטינים עוכבו לחקירה ואח"כ 4 שוחררו, ו-2 פלסטינים נפצעו ונזקקו לטיפול רפואי.

  ובתורמוס עיה הסמוך הגענו למסוק בבוקר וגילינו מעל מאה עצי זית כרותים.

 2. מאת אזרח.:

  הטרור והפוגרום של המתנחלים נעשים בחסות הצבא והמשטרה.זהו נוהג קבוע בו הצבא והמשטרה נותנים לפורעים ה"יהודים"(אלה יהודים? מה לי ולכם בני צרויה ?) לפרוע בפלסטינים.ואם פלסטיני מתנגד,הוא נעצר.

  http://www.youtube.com/watch?v=qYtvb8OW_cg

  http://www.youtube.com/watch?v=aAuKMoEQkCI

  נערות "יהודיות" צועקות איטבח אל ערב,מרביצות,מקללות,זורקות על הנערות
  הערביות אבנים,לא נותנות להן לעבור,וכל זאת כאשר כוחות המשטרה והצבא
  עומדים מהצד.

 3. מאת דני קיי:

  א. כוחות הביטחון לא "עמדו מהצד" כמו שאפשר לראות בלינק השני שלך.
  ב. כשאני נתקל בתגובות כמו- "Fack yews im gonna fuck you all HEIL HITLER
  GAS JEWS " או "The jews has taking so much power right now that it is almost inpossible to exterminate and defeat them right now"- ואין אף מגיב שיקר אותם לסדר (נהפוך הוא- הם מקבלים "אגודלים למעלה")- ההשפעה עלי הפוכה. לא, זה לא שאני חושב שעוול צריך לגרור עוול- רק, איך לאמר, זה מכניס את כל הסיפור לפרופורציות.

  -השיבושים בתגובות הן במקור.
  - כל סרטון כזה, וסרטונים הרבה פחות מקוממים ממנו, מלאים בתגובות כאלה- ועוד אחרי זה קוראים לי פארנואיד….

 4. מאת אהרון חבר:

  הבטחתם יונה
  עלה של זית
  אבל לא את כל העץ ובטח שלא את כל הכרם.

 5. מאת אזרח.:

  שהנערות והנערים ה"יהודיים" ממשיכים לרגום את הנערות הפלסטיניות באבנים לאורך דקות ארוכות?

  http://www.youtube.com/watch?v=aAuKMoEQkCI#t=2m49s

  הנערים ה"יהודים" רוגמים באבנים,והחייל מטייל לו בנחת כאילו הוא בטיילת של נתניה.

  אם המצב היה הפוך,לא היה לוקח יותר מ30 שניות ומטר האבנים היה נפסק ע"י הכוח הצבאי והמשטרתי.

  אני לא אחראי לתגובות המופיעות ב YOUTUBE .אבל אני משער שהתגובות באו בעקבות המקרה הזה שיזמו ה"יהודים" המצולמים בסרטון,בחסות כוחות המשטרה והצבא שעמדו מהצד.אדוני,ישראל משניאה עצמה לדעת.

 6. דעותי ימניות .אך דור המתנחילם הצעיר לא מצתיר יפה במעשיהם יש דרכים יותר יצרתיות להביע כאב
  מאשר להתעמת עם כוחות הביטחון וזקן פלח פלשתנאי
  זה מוריד את הביטוחון גם לאילו שמצדדים בעדם

 7. מאת עידו לם:

  אתה לגמרי תלוש וחסר שורשים ואין ספק שאתה לא יודע לאן אתה הולך.

 8. מאת דני קיי:

  בחלק הראשון של הסרטון אפשר לראות חיילים מנסים להרגיע את הרוחות. בחלק השני המצלמה זזה ללא הרף ואני לא מסוגל לזהות- לא חייל ולא אבנים, אבל אני מוכן לקחת את המילה שלך- אין לי ספק שתופעות מכוערות כאלה קיימות.

  לא אמרתי שיש לך אחריות על התגובות- רק אמרתי מה זה עושה לי במישור הסובייקטבי.
  אך אם כבר העלית את זה- זה מעניין שכשארגונים ניאו-נאצים או מפלגות פאשיסטיות כמו ה- בי.אנ.פי. מצהירות על תמיכה בישראל, השמאל מיחד קופץ ומפנה אצבע מאשימה לימין- "אלו הם החברים שלכם!" הוא אומר, כאילו שיש לימין אחריות על כך.

  ועכשיו- כשאני מצביע על מי הם החברים שלכם- פתאום לעניין אין כל רלוונטיות ואני אמור לעצום את העיניים לכך.

 9. מאת דני קיי:

  "מיחד"= מייד

 10. מאת דני קיי:

  "אדוני,ישראל משניאה עצמה לדעת.
  "

  אתה אשכרה מנסה למצוא הצדקה נקודתית לשנאה הזו? יקירי, השנאה הזו היא ליהודים, אם לא שמת לב, ולא לישראל. והיא לא התחילה היום. היא רובצת לה מנומנת ומתפרצת בכל עוזה כל אימת שסרטון כזה מופיע- אבל מכאן להסיק שהסרטון או פעולות ספציפיות של ישראל הם הגורם לה זו תמימות. ישנה תעשייה של סרטונים אנטישמיים ברשת- הנה דוגמה קטנה:
  http://www.youtube.com/watch?v=-R2q0brTk-o&feature=email

  אתה מוכן להסביר לי איך ישראל קשורה לזה?

 11. מאת אזרח.:

  מי הם החברים שלכם.
  דני,תאר לך את הסיפור הזה: קבוצת נערים ונערות פלסטינים התנכלו לנערים ונערות יהודים ע"י יידוי אבנים,נאצות,דחיפות,בעיטות ,ושאר ירקות שליליים.נמסר מאת כתבינו שכוחות הצבא והמשטרה הישראלים מנסים להרגיע את הרוחות.
  נראה לך סביר?

 12. מאת דני קיי:

  אולי אם תנסח את זה שוב- אבין.

  ברור לי שתופעות מכוערות קורות בשטחים, לא פעם תחת חסות מוסדית.
  אבל גם ברור לי שתופעות אלה מנוצלות ע"י אנטישמיים למיניהם כדי להצדיק את שלילת זכות קיומה של ישראל, ואף יותר מכך- ל"הוכחת" הקביעה כי היהודי הנצחי הוא חסר-חמלה, נצלן ומושחת מן היסוד.

  עצתי לך היא זו- פתח חשבון ביוטיוב, חסום את האופצייה לתגובות (הרבה עושים את זה), והצג את הסרטונים האלה. עד אז- כל פעם שאתה מלנקק אותי לסרטונים האלה, אני חוטף בחילה, אבל מהסיבות ההפוכות לאלה שהתכוונת.

 13. מאת אמיתי ס.:

  ותגיד, כשהמתנחלים מקבלים תרומות של עשרות מיליוני דולארים כדי לבנות התנחלויות בלתי חוקיות מגורמי ימין קיצוני ונוצרים אוונגליסטים אמריקאיים – גם אז אין להם שום אחריות?

כתיבת תגובה