החופש לקרוא

6 תגובות

האנשים הטובים מ"כיכר המיואשים" שמחו בקמפיין "החופש לחשוב" של ידיעות אחרונות, והחליטו לעשות עליו טוויסט. רשות הדיבור להם:

נמאס לי לשמוע איך העיתונים בארץ מתעלמים מהבלוגים ואיך הבלוגים מנתחים את העניין ונותנים לעיתונים כבוד. אז קודם כל צריך להגיד את זה ברור וחד, העיתונים משקרים לכם. וכשהם לא עושים את זה אז הם מססנים ידיעות ודעות על בסיס פוליטי או מסחרי וזה יותר גרוע מלשקר.

מידעות דרך ישראל היום, מעריב ואפילו הארץ, התקשורת הממוסדת אולי מצליחה להתגבר על הבעיות הכלכליות אבל מבחינה מקצועית היא כבר פשטה את הרגל.

מודה ומתוודה לא הייתי חשוף או פתוח לבלוגים בעברי, עיקר הטקסטים בעברית שצרכתי ברשת הגיעו מהאתרים של התקשורת המודפסת. מדי פעם קראתי איזה בלוג מדה מרקר שהארץ המליץ עליו בעמוד הראשי וכיוון שזה דהמרקר לא התרשמתי ברוב המקרים ולא נשארתי.

בשנה האחרונה עקב כל מני צווי איסור פירסום והוראות צנזורה נחשפתי לאט לאט לכל העולם הזה שנקראה בלוגוספירה, אחרי המשט והעובדה ששם בבלוגוספירה היה המקום היחיד בו היה אפשר לשמוע את האמת ולשמוע דעות שונות, גם החלטתי לפתוח בלוג. אני וחבריי שלפני כן היינו כלואים ומוקפים בדעתו של העולם הממוסד נפתחנו לעולם החדש הזה ומצאנו בו את ביתנו, עד שלפני כחודש אחד מהם הכריז לאחר קריאה של עוד פוסט, זה אני עם עיתונים גמרתי!

אז החלטנו לצאת בקמפיין חוצות ענקי כתודה לבלוגוספירה ולקרוא לעוד אנשים לבוא ולבקר ולהשתחרר מעולה של התשקורת ולומר את האמת:
רק בבלוגים יש עיתונות חופשית!

ואני לא מדבר רק על פוליטיקה בכל הנושאים התקשורת הממוסדת אוכלת בכפית מידם של יחצנים, ביקורת על הצגה/סרט/מסעדה/מכונית אני מעדיף לקבל מבלוגר לא משוחד שכותב רק כי בא לו, מאשר לעיתונאי אפוף מתנות מהיחצן שצריך לא להרגיז את הלקוח/מושא סיקור והעורך והבעלים.

בגלל שאין לנו את התקציב להתחרות במודעות של ידיעות או אפילו להתחרות בתקציב המודעות של משה האינסטלטור, החלטנו להעזר בכם ובמדפסותיכם והנה הקמפיין הזול בהיסטוריה יוצא לדרך:

גנבנו מידיעות את הסלוגן ויצרנו לנוחותיכם דף A4 בשחור לבן להדפסה. אם אתם מעונינים להצטרף לצוות המודעות שלנו כל שעליכם לעשות הוא להדפיס את הדף בכמה עותקים שתרצו, לגזור עם מספריים לאורך הקווים הקטנים המפרידים בין הלשוניות למטה ולתלות על לוח המודעות הקרוב לביתכם.

הפיצו את הבשורה!

שתפו אותנו:
 • Twitter
 • Facebook
 • Digg
 • Reddit
 • email

נכתב על ידי צוות האתר

12 אוגוסט, 2010 ב 11:05 pm

פורסם ב6 תגובות ל'החופש לקרוא'

הרשמו לתגובות ב-RSS או טרקבקים ל 'החופש לקרוא'.

 1. [...] עמוד חופש לקרוא במדרון החלקלק [...]

 2. עיתונות אזרחית עושים ביו-פוסט. זה אמנם אתר ולא בלוג במובנו המובהק של המונח, אבל הוא מתנהג כמו בלוג. ענת קם? אצלנו. אמיר מח'ול? גם. ועוד חשיפות שקראו אולי בעוד כמה בלוגים משובחים, אבל לא בשום אתר חדשות אחר.

  שתפו איתנו פעולה. נשמח לקרוא (לפארסם אצלנו) את כתבותיכם, בין אם הן מתפרסמות גם כאן או במקומות אחרים, ובמיוחד אם לאו. :-)

  רחביה ברמן

  13 אוגוסט, 2010 ב0:08

 3. אתה מגיב במקום הלא נכון, פרסם את זה בכיכר

  צוות האתר

  13 אוגוסט, 2010 ב0:09

 4. נכון, סליחה, אבל גם הקוראים פה אינטליגנטים ורצויים באתר חדשות הגולשים :-)

  רחביה ברמן

  13 אוגוסט, 2010 ב1:22

 5. לא הבנתי כלום

  מיטל

  13 אוגוסט, 2010 ב2:16

 6. [...] This post was mentioned on Twitter by Itamar Sha'altiel, עירא – Ira. עירא – Ira said: RT @itamars: אוי, זה הדבר הכי מגניב מאז המצאת האינטרנט http://www.hahem.co.il/slipperyslope/?page_id=727 [...]

השאירו תגובה