ארכיון עבור הקטגוריה ‘מדיני’

פוליטי: 5 בדצמבר, 2012

ללא תגובות

לשכת ראש הממשלה דרשה לבטל את השתתפותה של פרופ' רבקה פלדחי, פרופסורית ישראלית מאוניברסיטת תל אביב במפגש של קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל וראש הממשלה, בנימין נתניהו, עם אנשי אקדמיה ישראלים וגרמנים בברלין, וזאת על רקע עמדותיה הפוליטיות והביקורת שהשמיעה כלפי מדיניות הממשלה. (הארץ)

נכתב על ידי צוות האתר

5 דצמבר, 2012 ב 10:11 pm

מתנחלים והתנחלויות: 1 בדצמבר, 2012

ללא תגובות

שר הבינוי והשיכון, אריאל אטיאס (ש"ס), אמר כי משרד ישווק בשבוע הקרוב מאות יחידות דיור בפסגת זאב שבירושלים (וואלה!).

נכתב על ידי צוות האתר

1 דצמבר, 2012 ב 11:44 pm

מתנחלים והתנחלויות: 30 בנובמבר, 2012

ללא תגובות

ראש הממשלה, בנימין נתניהו (ליכוד), החליט לאשר בנייה של כ-3,000 יחידות דיור במזרח ירושלים ובהתנחלויות בגדה המערבית, בין היתר באזור E1, שמחבר בין ירושלים למעלה אדומים (הארץ).

נכתב על ידי צוות האתר

30 נובמבר, 2012 ב 11:41 pm

מדיני: 29 בנובמבר, 2012

ללא תגובות

גרמניה החליטה להמנע בהצבעה באו"ם על קבלת הפלסטינים כמדינה משקיפה באו"ם. לדברי פקיד גרמני בכיר, הסיבה לכך היא ש"הישראלים לא הגיבו בשום צורה לבקשה שלנו שהם יבצעו מחוות כלפי הפלסטינים, במיוחד בכל הנוגע לבנייה בהתנחלויות" (הארץ).

נכתב על ידי צוות האתר

29 נובמבר, 2012 ב 11:47 pm

מדיני: 5 בנובמבר, 2012

ללא תגובות

מדו"ח של עמותת "רופאים לזכויות אדם" ומוקד סיוע לעובדים זרים עולה כי ישראל מתעמרת בניצולים של חטיפות ועינויים בסיני חרף העינויים הקשים שעברו וכולאת אותם בתנאים קשים ללא טיפול, ללא שירותים הולמים ותוך התעלמות ממחקרים המלמדים כי לכליאה ממושכת השפעה הרסנית במיוחד על ניצולי עבדות ועינויים. (הארץ)

מדיני: 5 בנובמבר, 2012

ללא תגובות

דו"ח חדש של בצלם, הבוחן את ההשלכות ארוכות הטווח של גדר ההפרדה על הקהילות הפלסטיניות שעל אדמתן נבנתה, מגלה כי על אף התחייבויות המדינה לבג"ץ, הצעדים שנקטה לא מנעו את הפגיעה הקשה במרקם החיים הפלסטיני. מאז הקמת הגדר, איבדו הפלסטינים בקהילות אלה את האפשרות לעשות שימוש רווחי באדמותיהם – המשאב העיקרי שנותר בידם. בנוסף, הפיצול המרחבי שיצרה הגדר בין קהילות שכנות ובין הקהילות לאדמותיהן שוחק את יכולתן לשרוד ומשתק כל אפשרות לפיתוח בר-קיימא. כמו כן, עד היום, יותר משמונה שנים לאחר שהוחל משטר ההיתרים, המנהל האזרחי לא טרח לתרגם לערבית את קובץ הפקודות למרחב התפר – המגדירות את סוגי ההיתרים ואת התנאים לאישורם. (אתר בצלם)

נכתב על ידי צוות האתר

5 נובמבר, 2012 ב 7:02 pm

מדיני: 3 בנובמבר, 2012

ללא תגובות

שר הביטחון, אהוד ברק (עצמאות), אמר כי דבריו של ראש האגף המדיני-ביטחוני במשרדו, אלוף במיל' עמוס גלעד, "אינם משקפים את עמדת מערכת הביטחון ואינם משקפים את עמדת האלוף (במיל') גלעד". גלעד אמר כי "מתוך הרצון לדמוקרטיה, צמחה במצרים דקטטורה מזעזעת" (Ynet).

נכתב על ידי צוות האתר

3 נובמבר, 2012 ב 11:07 pm

מדיני: 20 באוקטובר, 2012

ללא תגובות

שר החוץ, אביגדור ליברמן (ישראל ביתנו), האשים את שרת החוץ של האיחוד האירופי, קתרין אשטון, ב"חוסר הבנה בסיסי של המציאות באזור", לאחר שהיא גינתה את הבנייה בהתנחלויות. לדבריו, "גילה היא חלק בלתי נפרד מירושלים וירושלים היא חלק בלתי נפרד מישראל" (הארץ).

נכתב על ידי צוות האתר

20 אוקטובר, 2012 ב 11:58 pm

מדיני: 15 באוקטובר, 2012

ללא תגובות

משרד הרווחה מתריע מפני תנאי מחיה לא סבירים הצפויים במתקן הכליאה למהגרים אפריקאים המוקם בימים אלו בנגב. המשרד הביע התנגדות לבקשת משרד הביטחון להקים אוהלים במקום מבני קבע במחצית משטח המגורים במתקן, להגדלת מספר השוהים בכל תא לעשרה אנשים לתקופה ממושכת ולאכלוס המתקן באנשים ומשפחות לפני שהושלמה בניית מבני ציבור מתוך דאגה מההשלכות של תנאים אלו על חייהם של המהגרים. (הארץ)

נכתב על ידי צוות האתר

15 אוקטובר, 2012 ב 4:52 pm

מדיני: 10 בספטמבר, 2012

ללא תגובות

ראובן יצחקי, בעל מפעל פטרוכים, שנסגר בגלל זיהום, זוכה שלוש שנים אחרי סגירתו ופיטורי עשרות עובדיו. ביהמ"ש ביקר את האופן בו החליט המשרד להגנת הסביבה לסגור את המפעל למחזור כימיקלים באשדוד: "הבדיקות נערכו בידי גורמים לא מוסמכים". (הארץ)

נכתב על ידי צוות האתר

10 ספטמבר, 2012 ב 5:09 pm