תחפושת פמיניסטית לפורים – עשי זאת בעצמך

כבכל שנה, לקראת חג הפורים כל נערה שואלת את עצמה את אותה השאלה – האם תחפושת חשופה מחבלת במאבק הפמיניסטי? או אולי להיפך – האם מלחמה בתחפושות החשופות של היא סוג של slut shaming ולכן צריך לעשות ריקליימינג של קונספט התחפושת החשופה? מה מהם הוא כניעה לפטריארכיה ומה מהם הוא התנגדות לה? האם צריך להחרים את החג או שמא יש להשתתף בו בצורה חתרנית? לא קל.

אל חשש – סרטן בגב האומה כאן כדי להסגביר: קחי את התחפושת המבוקשת מתוך קטלוג התחפושות החביב עלייך והדביקי לה את השלט שעיצבנו במיוחד לשם כך –

 

השלט משדרג כל תחפושת ומבהיר לכולם שאת לא סתם שוטרת סקסית, את שוטרת סקסית בקטע מעצים.

(התמונה מתוך קטלוג שושי זוהר 2014)

נתפס המאיים על לבני

יו"ר האופוזיציה, ח"כ ציפי לבני, השתתפה ביום שישי האחרון בהפגנת השירה ברחבת מוזיאון תל-אביב. בעקבות ההפגנה התקבל איום על חייה של לבני בדף הפייסבוק שלה. מחקירת המשטרה עולה שהמאיים הוא מוסיקאי והרקע הוא הזייפנות של לבני, בעיקר בשירים של סשה ארגוב. עוד נבדק החשד כי בהיותו תלמיד בתלמה ילין איים החשוד על יצחק רבין לבל יעז לשיר את "שיר לשלום" באותה עצרת גורלית, בשל הערכתו של החשוד שרה"מ המנוח לא יגיע לתו הגבוה במשפט "לכן רק שירו שיר לשלום". טרם נמצאו עדויות הקושרות את החשוד ליגאל עמיר.

יתכן שהיא היתה המטרה האמיתית

להקות על חטא

צוערים דתיים בבה"ד 1 בסכנת הדחה כי סרבו להקשיב לשירת להקה צבאית שכללה נשים במהלך ערב מורשת קרב. מדובר צה"ל נמסר שחייל שלא מסוגל להשתלט על עצמו כשהוא שומע אישה שרה, יש לו בעיות יותר חמורות מהדחה מקורס קצינים.

להרוג ערבים זה בקטנה, להתאפק לעומת זאת...

 בשבוע הבא: חיילים שעוזבים עמדה כי הם בדודא לשוקו בשקית.

לקריאה נוספת (זהירות, לינק רציני)

כך תכיני פמיניזם – לא נגענו

כי לפי NRG, גם כשאישה יוצאת מהמטבח – היא צריכה מתכון.

קחי חבילת מרגרינה, והמיסי אותה בקערה עם קצת התחסדות והתנשאות לכבוד החג

(למען ההגינות: בגוף הכתבה לא מופיעה הטרמינולוגיה המטבחית, זה רק מי שבוחר/ת את הכותרות לעמוד הראשי)

ח"כ שמאלוב-ברקוביץ' חוזרת בה

"לא צריך להתייחס לכל מה שאני אומרת ברצינות, נשים דעתן קלה וממילא אני לא מבינה כלום בעניינים שהם מחוץ לבית ולמשפחה."

כמו גנדי: אומרת מה שכולם חשבו לפני שלושים שנה

עוד מסרה חברת הכנסת לכתבנו: "זה שאני בכלל יוצאת לעבוד זה כי בכנסת יש מעון יום מצויין ולא צריך להחתים נוכחות, אז אפשר לחתוך הביתה ב 3 כדי להכין אוכל ולנקות קצת לפני שבעלי חוזר לכיפכוף היומי."

מחקר במגדר

מחקר חדש שערכו חוקרות בתכנית ללימודי נשים ומגדר באוניברסיטת תל אביב, מגלה כי נשים משמשות לעיתים קרובות סוכנות סוציאליזציה של הדיכוי הגברי מכיוון שהן מטבען קצת אהבלות.

(ותודה לחנה בית הלחמי על הצירוף "סוכנות סוציאליזציה של הדיכוי הגברי")