תחפושת פמיניסטית לפורים – עשי זאת בעצמך

כבכל שנה, לקראת חג הפורים כל נערה שואלת את עצמה את אותה השאלה – האם תחפושת חשופה מחבלת במאבק הפמיניסטי? או אולי להיפך – האם מלחמה בתחפושות החשופות של היא סוג של slut shaming ולכן צריך לעשות ריקליימינג של קונספט התחפושת החשופה? מה מהם הוא כניעה לפטריארכיה ומה מהם הוא התנגדות לה? האם צריך להחרים את החג או שמא יש להשתתף בו בצורה חתרנית? לא קל.

אל חשש – סרטן בגב האומה כאן כדי להסגביר: קחי את התחפושת המבוקשת מתוך קטלוג התחפושות החביב עלייך והדביקי לה את השלט שעיצבנו במיוחד לשם כך –

 

השלט משדרג כל תחפושת ומבהיר לכולם שאת לא סתם שוטרת סקסית, את שוטרת סקסית בקטע מעצים.

(התמונה מתוך קטלוג שושי זוהר 2014)

סקר מיוחד לוולנטיינ'ס

השוקולדים של ולנטינוס? מבצעי החג של פסח? התמלוגים על שירי יום הזיכרון? מהו החג הכי ממוסחר בעיניכם? הצביעו והשפיעו:

סקר לכבוד חג הקורבן

אלפים* של מוסלמים בכל העולם חוגגים בימים אלו את חג הקורבן. כבכל שנה, לרגל החג, מקיים ארגון האומות המאוחדות תחרות דיבייטינג בין נציג ישראל ונציג הרשות הפלסטינית בשאלה "מי יותר קורבן?". מה דעתכם/ן?

עדכון: עופר עיני במגעים עם אייתולות ברחבי העולם כדי שהשנה יוקדש חג הקורבן לעובדי הקבלן.

______

* לפחות

עם נצחונות כאלה, מי צריך מצרים?

הג'ודוקא הישראלי אריק זאבי ניצח את יריבו המצרי, אך זה סירב ללחוץ את ידו לאחר ההפסד. לאחר המקרה הודיעה ממשלת מצרים כי האומה המצרית שוב ניצחה בגדול, וכי לכבוד המאורע יוכרז יוני כ"חודש הניצחון".

בשנה הבאה: ריקוד הדגלים יערך בערב

עירית ירושלים הודיעה כי החל מהשנה הבאה מצעד ריקוד הדגלים המסורתי לרגל חגיגות יום ירושלים יערך בשעות הערב של כ"ח באייר, ממש עם כניסת החג. עוד הוסיפו כי כדי להגביר את השמחה יסופקו לצועדים כוסות זכוכית עטופות, שישברו במהלך המצעד, זכר לחורבן העיר. במידה שלא יהיו מספיק כוסות כאשר המצעד יגיע לרובע המוסלמי בשעות הערב המאוחרות, יהיה אישור של המשטרה לנפץ חלונות של חנויות של ערבים. כמו כן יוחלף שם החג מ"יום ירושלים" ל"ליל ירושלים", אם כי מעריכים שעם הזמן יתפוס השם העממי "ליל הזכוכית" או איזה משהו כזה.

 

בתמונה: מייק גודווין וחברים

יהודים וערבים מציינים את הנכבה ביחד – מבזק

בגבול סוריה-ישראל, מאות פלסטינים תושבי סוריה ציינו את הנכבה בשחזור פלישת צבאות ערב. מן הצד הישראלי, צה"ל ציין את יום הנכבה בשחזור תוצאותיה של הפלישה.

בתמונה: החוגגים בלבוש מסורתי