היה לי ברור שאני צריך להשחיל רכיבה לפני שהגשם יגיע ויבצבץ את היער. בסוף הצלחתי לצאת רק ברבע לשתיים. היתה אחלה רכיבה. (חיית הטוטם להיום – אדם! על אופניים! רכבנו ביחד כמה דקות עד שפנינו לדרכינו הנפרדות). הטיפות הבודדות הפכו למטר בירידה האחרונה לפני הכניסה למושב. רכבתי לאורך שדה והתמסטלתי מהריח המתוק של אדמה שנושמת לרווחה עם בוא הגשם. חזרתי ספוג אך מרוצה. הגשם נפסק דקה אחרי שגמרתי להוריד את הכביסה.

ובYNET מדברים על "ענן אלים". למה באלימות למה? דווקא היה סימפטי. כבר אי אפשר להגיד סתם "שבר ענן"?

..

מדברים על זה שיאיר לפיד ינחה את חדשות שישי בערוץ 2 או משהו. מה שיכתיר אותו סופית למלך הפריים-טיים הישראלי. זה הזכיר לי משהו:

.

לפני 20 שנה בערך הייתי קורא באופן כמעט קבוע את "במחנה". ככה זה כשיש לך סבא שהקים את הפלמ"ח (טוב, נו, רק את בה"ד 15). אחד העמודים האהובים עלי היה טור אישי של כותב צעיר ומוכשר בשם יאיר לפיד. באחת הפעמים כתב יאיר הצעיר איך יצא מבניין המערכת ופגש (בכיכר דיזנגוף?) כמה חבר'ה שניגנו גיטרה ושרו שירי פריקים. הוא התיישב לידם להקשיב, ואחרי כמה דקות הם ביקשו ממנו לעזוב כי "הם לא יושבים עם אנשים מהממסד".

.

יאיר הצעיר נורא התעצבן שקראו לו ממסד. "מה, רק בגלל שאין לי קוקו ולא שלפתי צינגלה הם החליטו שאני מהממסד?" שאל בעלבון, והוסיף משהו על זה שבעצם אלה שגירשו אותו הרבה יותר ממסדיים ממנו, אם הם שופטים אנשים על סמך המראה החיצוני. אני זוכר שבזמנו מאוד הסכמתי איתו. היום מסתבר שחבורת הגיטריסטים ההם ניחנה באינטואיציה משובחת. זה לא הקוקו ולא הצינגלה, מר "אני הכי ישראלי" לפיד היקר. זה הווייב, ושום כתבה מאגניבה בבלייזר (עם או בלי ג'ינג'ר*) לא תשנה את זה.

.


.

לפני כמה חודשים כתבתי על מונותאיזם כ"סוג של מחלת נפש". אקס טענה שהגזמתי, והיא כנראה צודקת – המונח "הפרעה נפשית" יותר מתאים. בינתיים מצאתי מאמר של היסטוריונית מדופלמת שטוענת שיש לנו הרבה מה ללמוד מהאלים היווניים. כדאי לזכור את זה לקראת חג החנוכה הבא עלינו לטובה, שבו נתבקש שוב למלל את גבורות מתיתיהו וחבורת נערי הגבעות הפנאטיים שלו, שהעיפו מפה את התרבות ההלניסטית המפוארת והמרתקת בשם האל הקנאי והפסיכופט שלהם.

.

[הלינק באדיבות הגיליון האחרון של הקולקטיב. כמעט כתבתי (שוב) פוסט שלם של התייחסויות ללינקים המשובחים ומעוררי המחשבה שקובצו להם יחדיו בגיליון הזה, אבל החלטתי פשוט לשלוח אתכם לראות בעצמכם. תענוג צרוף.]

.


.

הידעתם? אם אתם משתכרים יותר ממחצית השכר הממוצע במשק (כלומר משהו כמו 3700 ₪ ומעלה בחודש), אתם עובדים בערך חודשיים בשנה (16%!) בשביל ביטוח לאומי. אם אתם עצמאים, הסכום הזה הוא פחות או יותר ברוטו. אם אתם עצמאים גם לא תקבלו דמי אבטלה בשום מצב. לא נורא. הרי אם תאבדו את כושר העבודה יזרקו לכם כמה גרושים, אחרי שיוציאו לכם את הנשמה.

.


.

ישרא החליטו לפתוח שוב את מנויי הפרו, אבל לפי הזמנה בלבד – חבר מביא חבר. התוצאה המתבקשת היא שכל רשימת הפוסטים האחרונים גדושה בתחינות והצעות לטובות הנאה תמורת מנוי פרו.

.

אז יאללה, אני מציע מציצה. אבל רבאק, תתקלחו קודם.

.

.

עדכון (17:40) – וואו, תודה! אז למי מגיע עינוג אוראלי עד להרפיה מלאה?

.

אהמ, רגע, נשאל את זה אחרת: מי רוצה פרו ולא קיבל?


.

ולסיום, עוד פנינה באדיבות הקולקטיב. אני מתחבר לסרטון הזה בכל כך הרבה רמות, שבמקום להכביר מילים החלטתי פשוט לתת לכם להתרשם בעצמכם:

.


.

אם אין גראס שיעשנו סיגריות, יופטפיומט.

.

ותודה לאסתי ודנה, שנתנו לי (כל אחת בזמנה ובדרכה) את ההרגשה שאני אשכרה כותב פה משהו בעל ערך. אני עוד לא ממש מאמין בזה, אבל

"אם שני אנשים אומרים לך שאתה מוכשר, לך לכתוב".

מצד שני, "אם ביטוח לאומי אומר לך שאתה חייב 3000 שקל, לך לעבוד.

.