זה היה חודש אינטנסיבי מכל הבחינות, לא רק הפוליטית. במובן מסוים, החזית הפוליטית היא אולי הפשוטה ביותר מבחינתי. שם לפחות המטרות ברורות.

אני לא מתכוון לכתוב פה עכשיו על כל העומסים שהכבידו עלי, ועדיין מכבידים. מתישהו בדרך, הבלוג הפך מהחדר האינטימי שלי לחלון ראווה. האנונימיות ברשת מתה, כידוע, והיא מדממת עלי. חוץ מזה, אחת ההשלכות של העומסים הנוכחיים היא שאין לי פנאי – במובן הקונקרטי והנפשי גם יחד – לנסח את מה שעובר עלי בשפה אינטרנטית קליטה.

אז אני הולך לעשות לביתי, עד הקריזה הבאה ו/או עד שייגמר היובש. אבל לפני זה אשאיר אתכם עם שתי המלצות חשובות בעיניי, על שני דברים שלא קשורים זה לזה, אבל קשורים אלי בצורה זו או אחרת:

ספר – לקסיקון השדים

אני לא נוהג לספר כאן על כל ספר שאני מתרגם, מה גם שחלקם מחורבנים לגמרי, כמו שיודע כל מי שעקב אחרי הקיטורים שלי בטוויטר על שיבוט-דן-בראון. אבל מדי פעם מזדמן לי לעבוד על יצירת מופת, וחשוב לי שהספר הזה לא ילך לאיבוד במבול הספרים החדשים שיוצאים לאור בעברית בקצב מסחרר.

הספר הזה, ספר הבכורה של סופרת אירית צעירה בשם שרה ריס ברנן, הוא ספר פנטזיה שמוגדר "לנוער", אבל אני ממליץ עליו בחום גם למבוגרים חובבי הז'אנר. הוא כתוב בצורה קולחת ונטולת קלישאות, לוקח מוטיבים לעוסים ורוקח מהם תבשיל חדש ומהנה: קצבי, מותח לאללה, מצחיק ונוגע ללב לסירוגין, ואפילו מעורר מחשבה. ולראיה: הוא כבר סיפק לי השראה לפוסט פעם. הטוויסט בסיום שלו הותיר אותי פעור פה, ושורות הסיום ממש נגעו ללבי, שזה הישג לא מבוטל כשמדובר בעבודה. אני ממליץ עליו בעיקר כי הוא ראוי לזה, אבל גם כי אם הוא יצליח זה יגדיל את הסיכויים שהוצאת ידיעות תחליט לתרגם את ההמשכים שלו, מה שיתרום להנאה שלי מהעבודה ומהחיים בכלל.

לקריאת הפרק הראשון
חוות דעת נלהבת בפורום הארי פוטר

סדנה – דהרמה ואקטיביזם

כתבתי פה באריכות על ריטריט הדהרמה האקטיביסטית שהשתתפתי בו לפני חודשיים. בקרוב (5-7 באוגוסט) תתקיים עוד סדנה באותה רוח, הפעם באורך חמשוש בלבד. הרעיון הוא לבדוק יחד איך אפשר לחבר את התובנות הבודהיסטיות על שורשי הסבל לעשייה בעולם האמיתי, לחפש רוחניות אחרת שאינה מתנתקת או מסתפקת בטיהור פנימי אלא שואפת להפיץ אדוות של שינוי ותיקון גם בחוץ, בעולם התופעות. אפשר לקרוא עוד על הסדנה בבלוג החדש של דהרמה אקטיביסטית בישראל ובדף האירוע בפייסבוק. המטרה היא לחפש ולברר את החיבור שבין העשייה הפנימית והחיצונית, כך שקהל היעד יכול לכלול רוחניים בלי ניסיון באקטיביזם, כמו גם אקטיביסטים בלי ניסיון ברוחניות. או במילים אחרות: לא נדרש ניסיון קודם, רק זיקה לאחד התחומים (או לשניהם, כמובן), ומומלץ גם ראש פתוח ולב פתוח.

.

.

אוף נו, אני די משוכנע שפעם ידעתי לכתוב הרבה יותר קולח מזה.
ונסיים במילותיו האלמותיות של רינגו סטאר:
I've got blisters on my fingers!